Мадейра. Доісторичні ліси та пляжі

Човен португальця Жоао Гонсалвеша Зарку потрапив у шторм. Мореплавець опинився на острові з непрохідними лісами. Назвали його відповідно – Мадейра, тобто «дерево, ліс». Події відбулися в 1419 році.



Ці лаврові субтропічні ліси – must see для кожного жителя планети. Вони називаються Лаурисільва і є недоторканими мільйони років. На Земній кулі деякі види насаджень можна зустріти тільки на Азорських островах, Тенеріфе та Мадейрі. Колись все це був єдиний ліс, а після зміни ландшафту, до нашого часу збереглися його найвищі точки. Наприклад, Мадейра – верхівка вулкану, який росте з океанічного рифу.


Якщо після Лаурисільви ви недостатньо надихнулися природними принадами острова, відвідайте Музей сучасного мистецтва «Каса дас Мудас». Він – в південно-західній частині острова. Споруда збудована з вулканічної породи, а відвідувачі заходять до неї через дах. Коли спуститеся на -3 поверх музею – вас вразить неймовірний вид на Атлантичний океан.

В продовження теми панорам, які вразять вас у саме серце, розповімо про «Кашалот».
На Мадейрі є ресторан, куди в першу чергу заходять не поїсти, а подивитися на океан. Справа в тому, що вікна закладу розташовані дуже близько від поверхні води. За склом, в кількох метрах від столів, об скелі розбиваються бурхливі хвилі. Стихія стає на стільки близькою, що солоні бризки океану ніби відчуваєш шкірою.

Що ж смачного скуштувати на Мадейрі… в Кашалоті та не тільки.

Традиційною стравою острова є риба-сабля (espada). Не плутати з рибою-мечем чи з іншими видами зброї.

На гарнір зазвичай подають, на перший погляд та смак, незрозуміло що. Зовні страва схожа на картоплю фрі. Але ми підказуємо, це обсмажена маса з кукурудзи та трав.

Читати також: Майорка. Свято, яке завжди з тобою

Якщо казати про м’ясні страви, то ви будете трохи здивовані. На Мадейрі люблять
Espetada. Фактично це – шашлик з яловичини чи іншого м’яса. Тобто на травневі, всі ми стаємо трохи португальцями.

Фрукт, який міг би стати символом острова – маракуйя. Існує кілька десятків сортів, які дуже сильно відрізняються один від одного як по формі, так і на смак.

Спробуйте на Мадейрі льодяники з фенхелем. Це не просто приправа з городу – на його часть навіть названа столиця острова Фуншал (по-португальски фенхель – Funcho).

Серед напоїв порадимо місцевий пончо. Це лонг дрінк, на основі рому, меду та маракуйї. Але зберігайте пильність, напій дуже смачний… і дуже міцний.

Ну, і звичайно, буде просто злочином не скуштувати Мадеру. Саме це вино принесло популярність острову.
Рецепт напою винайшли випадково.

Читати також: Ізмір. Бурхливий потік

Місцеві купці відправили звичайне вино з Мадейри до Індії. Човни по дорозі застрягли, через що напій довгий час був під впливом високих температур. Моряки вирішили, що вино зіпсувалося, і відправили його назад на острів. Коли ж мадеру спробували, виявилося – воно отримало неповторні солодкуваті нотки. Тож, якби не випадок, і напій доїхав до Індії, була б, напевно, не мадера, а індера… але то вже інша історія.


А ми поговоримо про пляжі.

Praia Formosa
Praia Formosa – великий і безкоштовний пляж з чорним вулканічним піском

Ponta Gorda Bathing Complex
В комплексі є басейни, спуски до океану та майданчики для засмагання.
Вхід платний, приблизно 5 євро

Praia do Garajau
Галечний маленький пляж на схід від Фуншала. Тут чиста водичка та багатий морський світ. Ідеальне місце для підводного занурення.

Praia da Prainha
Невеликий пісчаний пляж, на ньому чорний вулканічний пісок перемішаний з білим. Потрібно бути готовими до того, що це місце продувається вітрами та вхід у воду різкий.

Praia Machico
Тут золотий дрібний пісочок. Комфортний пляж зі зручним заходом в океан.

Praia
da Calheta
Штучний пляж Мадейри. Він розділений на дві протилежні пісчані смуги. Захищений від хвиль бетонними блоками та вважається одним з найкращих на острові.

Piscinas Naturais do Porto Moniz
На північному-заході острова, біля містечка Порту Моніж – лавові басейни з морською водою.
Вхід платний. Але є такі басейни і безкоштовні, наприклад,  Piscinas Naturais do Aquário. Проте будьте обережні, вони не обладнані, тому можна травмуватися об застиглу лаву на дні.



Praia
do Porto do Seixal
Ще одни невеличкий пляж з чорним піском.

Praia da Laje знаходиться в бухті містечка Сейшал (Seixal). Це пісчано-галечний пляж.

Praia da Alagoa пляж містечка Porto da Cruz, де сонце світить майже весь день. Пісок вулканічний з галькою.

Тож, обирайте собі будь-який на ваш смак та засмагайте із задоволенням.

odisseus2012@gmail.com
Розумний турагент в Facebook
Розумний турагент в Instagram
Розумний турагент в Telegram

 

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись