Рекомендації щодо вакцинації мандрівників

Міжнародні подорожі можуть представляти значні ризики для здоров’я мандрівників. ВООЗ підкреслює, що всі мандрівники завчасно повинні бути поінформовані про необхідність щеплень відповідно віку.

З метою уточнення інформації про наявність щеплень відповідно віку мандрівники повинні звернутися до лікаря до початку подорожі. Неімунізованим або неповністю щепленим мандрівникам повинна бути запропонована вакцинація, що рекомендована національними програмами імунізації, у доповненні до тих, що необхідні для міжнародних поїздок (наприклад, вакцинації проти жовтої лихоманки).

Подорожі в місця з високим рівнем гігієни і санітарії, медичної допомоги та якістю води не становлять серйозної загрози для здоров‘я мандрівника за умови відсутності в анамнезі будь-яких хронічних захворювань. Та навпаки, подорожі в регіони, де погані побутові умови, низький рівень санітарії і гігієни, відсутність медичного обслуговування і недоступність чистої питної води можуть представляти серйозний ризик для здоров‘я. Це стосується туристів, які подорожують у віддалені місця. У подібних випадках прийняття відповідних превентивних заходів обов‘язкове для того щоб уникнути ризику розвитку захворювання.

Головним чинником, що визначає ступінь ризику під час подорожі, є мета подорожі. Під час ділової подорожі із зупинкою у комфортабельному готелі або бізнес-центрі із високим рівнем обслуговування або добре організованій подорожі фактор ризику значно нижче, ніж під час подорожі у віддаленні дикі місця, незалежно від того з якою метою ви подорожуєте – діловою або розважальною. Однак, не варто нехтувати таким фактором як поведінка туриста: наприклад, вечірні прогулянки в зоні розповсюдження малярії без прийняття відповідних запобіжних заходів можуть стати причиною інфікування малярією. Особливо небезпечні контакти з комахами, гризунами або іншими тваринами, інфекціями, забрудненою їжею і водою. В сукупності з відсутністю відповідної медичної допомоги це може зробити подорож у віддалені місця вкрай небезпечними.

Залежно від регіону, куди Ви збираєтесь подорожувати та інших обставин, може бути рекомендована вакцинація проти таких хвороб:

  • Дифтерія та правець – імунізація проти цих інфекцій проводиться дітям, які не завершили курс первинної вакцинації, за необхідності скоротивши терміни між щепленнями або перенести їх на більш ранні терміни (наприклад, почати вакцинацію в 2 місяці, а не в 3, щоб до 4 місяців дитина була вже повністю щеплена). Вакцинація проти дифтерії та правця повинна проводитися при виїзді в будь-яку країну.
  • Поліомієліт – особи, що виїжджають в регіони, де поліомієліт все ще є ендемічним або епідемічним захворюванням, повинні завершити повний курс первинної вакцинації, а якщо цей курс закінчений, то отримати бустерну дозу поліомієлітної вакцини (ревакцинацію). За необхідності для дітей можна перенести терміни і скоротити інтервал між щепленнями (як у випадку дифтерії і правця).
  • Кір та паротит – всі особи, які не отримали хоча б одну дозу відповідної вакцини і не хворіли, повинні бути щеплені до виїзду, незалежно від країни.
  • Туберкульоз – рекомендується всім особам (особливо лікарям і вчителям), які виїжджають на тривалі терміни для роботи серед населення країн з високими показниками захворюваності на цю інфекцію. Перед мандрівкою та після повернення бажана постановка туберкулінової проби (Манту), що особливо важливо для осіб, працюючих в польових умовах та дітей які проживають з ними.
  • Жовта лихоманка – щеплення проти цієї хвороби обов’язкове для в’їзду до деяких країн Африки і Південної Америки (Ангола, Бенін, Болівія, Бразилія, Бурунді, Венесуела, Верхня Вольта, Габон, Гайана, Гана, Гвінея-Бісау, Гвінея, Гамбія, Гондурас, Заїр, Камерун, Кот д’Івуар, Нігерія, Нікарагуа, Панама, зона Панамського каналу, Парагвай, Перу, Руанда, Сан-Томе і Принсіпі, Сенегал, Сомалі, Суринам, Сьєрра-Леоне, Танзанія, Того, Тринідад і Тобаго, Уганда, Центрально-Африканська республіка, Чад, Еквадор, Екваторіальна Гвінея, Ефіопія). Про щеплення потрібно подбати заздалегідь: за місяць, мінімум за 10 днів до від’їзду. Сертифікат про імунізацію проти жовтої лихоманки дійсний в період від 10 днів до 10 років після вакцинації.
  • Гепатит В – вакцинація проти гепатиту В рекомендується особам, які виїжджають в ендемічні регіони (Південно-Східна Азія, Африка, Близький Схід, Амазонія). При цьому слід враховувати такі обставини:
  1. поїздка триватиме понад 6 місяців;
  2. можливі сексуальні контакти з місцевим населенням;
  3. професійні чинники – контакт з кров’ю або виділеннями місцевого населення (особливо важливо для медичного персоналу).

Первинний курс слід завершити за 6 місяців до початку подорожі; якщо це неможливо, його завершують за кордоном.

  • Гепатит А – рекомендується особам, які виїжджають в країни, що розвиваються (особливо медикам і вчителям). Хвороба більш поширена в країнах і регіонах з теплим кліматом.
  • Черевний тиф – вакцинуються особи, котрі збираються в країни, що розвиваються (Північна Африка, Індія, Середня Азія і т.д.) на тривалий термін (більш ніж 4 тижні).
  • Менінгококова інфекція – вакцинація показана особам, які виїжджають на тривалий термін в країни з високим ризиком зараження (район Сахари, Саудівська Аравія).
  • Японський енцефаліт – вакцинація показана особам, що прямують в ендемічні райони деяких країн Південної Азії і Далекого Сходу для роботи в польових умовах на термін більше місяця пізнім літом або ранньою осінню. Вакцина може бути отримана в країні перебування.
  • Холера – оскільки щеплення і лікарські препарати не забезпечують повного захисту організму та запобігання захворювання на холеру, Всесвітня Організація Охорони здоров’я з 1973 року не вимагає пред’явлення сертифіката з цього захворювання при в’їзді в жаркі країни.
  • Чума – щеплення від чуми ефективні лише на 70%, тому вони не є обов’язковими для туристів. Вакцинацію проводять лише так звані групи ризику, тобто особи, які працюють в зоні можливої ​​появи чуми.
  • Сказ – ця хвороба трапляється в таких країнах, як В’єтнам, Індія, Китай, Таїланд, країни Південної Америці. Курс вакцинації бажано провести за місяць до передбачуваної поїздки.
  • Кліщовий енцефаліт – хвороба актуальна в наступних країнах і регіонах: Австрія, Чехія, Карелія, Урал, Красноярський, Хабаровський край, Новосибірська область і Поволжя.
  • Кожна країна має свої власні вимоги до вакцинації осіб які прибувають до неї або від’їжджають. Всесвітня Організація Охорони Здоров’я щорічно публікує відповідні вимоги, що стосуються всіх країн.

Бережіть себе! І будьте здорові!

odisseus2012@gmail.com

https://www.facebook.com/odisejua/

https://www.instagram.com/smart_turagent/

 

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись