10 цікавих фактів про Хорватію

Хорватія – справжній рай для туристів, які цінують європейський рівень сервісу, незайману природу, м’який клімат і можливість відпочивати цілий рік.

Цікаві факти про Хорватію – це добірка яскравих граней невеликої держави і можливість стати гостем одного з найвідоміших туристичних напрямків у Європі.


Факт 1. Золотий Мис – мінливість в природі

У Хорватії є безліч піщаних пляжів, але одним з найвідоміших вважається Золотий Мис. Найцікавіше полягає в тому, що відпочивши на його березі і приїхавши через деякий час, його берег можна не впізнати. Справа в тому, що берегова лінія постійно змінює свою форму, в залежності від того, в якому напрямку дме вітер або проходять підводні течії.

Факт 2. Хорватія – батьківщина краваток

Так, саме Хорватія подарувала світові моду на краватки. Вперше про них дізналися французькі солдати, яким сподобалися хустки на шиях хорватів.

Французи цікавилися: «Що це?». Але хорвати, не знаючи мови, вважали, що так французи запитували: «Хто ти?». Їм відповідали: «Хорват», – що і лягло в основу французької назви краватки «cravat».

Факт 3. Плямисті чотириногі друзі

Головні герої фільму «101 далматинець» були виведені в Хорватії, а саме в області під назвою Далмація. Довести це виявилося досить просто, адже саме тут археологи знайшли фрагменти кераміки, на яких були зображені білі в чорних плямах собаки. У наш час ця енергійна порода собак дуже популярна і знаходить своїх господарів у всіх куточках нашої планети.

Факт 4. Найменший населений пункт в світі

Хорватське місто Хум занесений в книгу рекордів Гіннеса за дуже незвичайне досягнення. Справа в тому, що це місто-фортеця вважається найменшим у світі не тільки за розміром, а і через кількість проживаючих в ньому людей.

У 2001 році тут зафіксували всього 17 місцевих жителів, а в наші дні його чисельність збільшилася до 23 осіб. У чому причина такого низького рівня бажаючих в ньому жити невідомо, але це ніяк не позначається на величезному потоці туристів, охочих подивитися його визначні пам’ятки.

Факт 5. Унікальний Морський Орган

Місто Задар приваблює всіх любителів музики за рахунок самого незвичайного музичного інструменту. Мова йде про єдиний в світі Морський Орган, він видає звуки, за допомогою вітру і приливних хвиль.

Мелодія звучить то тихо, то голосно, зачаровуючи незвичайними октавами та нотами природи.

Факт 6. Цікаве пиво

У Хорватії виробляють пиво, на етикетці якого написано дещо таке, що може відштовхнути туристів. Готові дізнатися?

На пляшці надруковано напис, що пиво п’ється «з проносом».

Не лякайтеся, просто в перекладі з місцевої мови це означає «з гордістю». Так що пийте і ні про що не хвилюйтеся.

Факт 7. Острів на острові

Хорватія може похвалитися не тільки піщаними пляжами, але і безліччю островів, на яких розташовані комфортабельні готелі. Один з островів під назвою Млет приваблює туристів незвичайним природним феноменом.

Справа в тому, що на острові є озеро, посеред якого розташований ще один невеликий острів і це, мабуть, єдиний в світі «острів на острові».

Факт 8. П’яне свято

Цей цікавий факт про Хорватію буде до вподоби тим, хто цінує вишукане проведення часу за келихом вина. Але насправді не зовсім за келихом.

Щорічно першого квітня в місті Лудбрег влада влаштовує  незвичайні гуляння, коли у фонтанах по всьому місту замість води пускають вино! Випити чарку може будь-хто, так що ласкаво просимо до Хорватії в квітні.

Факт 9. Один з наймасштабніших карнавалів в Європі

У Хорватії проходить один з карнавалів, який вважається наймасштабнішим в Європі. Він налічує понад сто тисяч костюмованих учасників, одні з яких переодягнені маврами, інші носять на головах баранячі голови і маски, ну а у третіх на плечах овечі шкури.

Факт 10. Слідами зйомок «Гри престолів»

Продюсери фантастичної саги, яка підкорила мільйони сердець, були так вражені природою і культурною спадщиною Хорватії, що негайно вирушили на знімальні майданчики цієї дивовижної країни. У фільмі можна помітити вулички стародавнього Дубровника і Спліта, ботанічний сад Дубровника і острів Локрум, а також інші не менш привабливі локації.

odisseus2012@gmail.com
Розумний турагент в Facebook
Розумний турагент в Instagram
Розумний турагент в Telegram

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись