10 фактів про Марокко, які ви могли не знати

Марокко

Марокко знаходиться всього в декількох кілометрах від Європи, але життя там протікає зовсім по-іншому. Це цілий східний світ, який з одного боку омивається Атлантичним океаном, а з іншого – оточений піщаними барханами величної Сахари. Тут шанують закони ісламу, ходять загадкові жінки в чадрах і подають найсмачніше м’ясо. Ми підготували для вас 10 фактів про Марокко, які, ми впевнені, вас здивують і надихнуть одного разу відкрити для себе цю чудову країну.

Марокко

1. Для Марокко сніг взимку – це звична справа. У передгірних районах місцеві жителі взимку також ліплять сніговиків, як і ми. За 75 км від Марракеша є нлижна станція Укаімден, де можна спускатись на лижах, санках чи сноубордах по засніжених схилах . Ще далі на північ цілі міста вкриваються снігом.

Марокко

Марокко

2. Хоча Марокко розташоване в Африці, яка у більшості людей асоціюється з бідністю і відсталістю, королівство є сучасною країною. У Марокко прекрасні дороги і постійно збільшується кількість платних автострад. Активно використовуються електронні черги. У банках і центрах мобільного зв’язку, а населення отримує квитанції за комунальні послуги, як формуються автоматично. Через відсутність власних запасів газу і нафти уряд здійснює активну діяльність з використання альтернативних джерел енергії. Тут побудована найбільша у світі сонячна електростанція.

Марокко

3. У Касабланці знаходиться найвища в світі релігійна споруда. Висота мінарету мечеті Хасана II становить 200 м, що на 40 м більше, ніж собор Святого Петра у Ватикані. Крім того, мечеть Хасана II є однією з найбільших мусульманських святинь і за розмірами поступається лише головній мечеті в Мецці.

Касабланка

Касабланка

4. Марокко є арабською країною, однак близько 60% населення є берберами, які мають власну самобутню мову і традиції. Вважається, що берберська писемність існувала більше 2000 років тому і за календарем бербери живуть зараз у 2967 році. У 2011 році тамазіхська (берберська) мова отримала статус державної поряд з арабською.

Марокко

Марокко

5. У Марокко на кожні 800 000 жителів припадає всього один стоматолог, тому зуби тут зазвичай не лікують, а відразу видаляють. У сільській місцевості це роблять прямо на ринку. Стоматолога серед торговців можна впізнати за набором плоскогубців.

6. Марокко знаходиться ближче до Європи, ніж може здаватися. Африку і Європу розділяє лише 14 км Гібралтарської протоки. З африканського берега, можна бачити, що відбувається на європейському континенті. На території королівства також розташовані два іспанські анклави (міста Сеута і Мелілья), тому потрапити в Європу, маючи шенгенську візу можна навіть не покидаючи Марокко.

Марокко

7. У Марокко знаходиться найстаріший у світі вищий навчальний заклад, заснований у 859 році у місті Фес дочкою туніського купця Фатімою. Традиційні європейські дипломи тут стали видавати лише з 1947 року, але в стінах університету в різний час навчалися відомі філософи і вчені. Існує думка, що папа Сильвестр II вивчав тут математику.

Фес

Фес

8. Арганову олію з насіння арганії виготовляють тільки в Марокко, але вона набула популярності у всьому світі. Великі косметичні бренди розробили лінії для догляду за шкірою та волоссям на основі цієї олії. За своїми властивостями і особливою технологією виробництва, яка вимагає багато годин важкої фізичної праці, вона є неповторною. Також арганову олію додають в їжу, наприклад до перемеленої мигдальної пасти під час чаювань.

Марокко

9. У Марокко знімають величезну кількість фільмів і серіалів. Сприятливий клімат і красиві місцеві пейзажі змусили придивитись до Магриба відомих режисерів. Тут був знятий легендарний фільм 60-х років «Лоуренс Аравійський», а створена в 1983 році біля міста Уарзазат кіностудія «Атлас» є наразі найбільшою в світі. Тут знімали такі популярні фільми, як «Гладіатор», «Александр», «Астерікс і Обелікс: Місія Клеопатра», «007 Спектр», а також третій сезон серіалу «Гра престолів».

Марокко

Марокко

10. Першим блогером-мандрівником був саме марокканець. Ібн Баттута народився ще у ХІV столітті у місті Танжер. За 28 років він відвідав країни Північної і Західної Африки, Аравійського півостріва, Середньої Азії, Східної Європи, а також Індію, Китай, Андалусію, Туреччину, Ірак та Іран, про які описав у своїй книзі «Подарунок споглядачам про дива міст та чуда подорожей».

 Марокко

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись