10 місць, які потрібно відвідати перед тим, як вони зникнуть з Землі

Земля затаїла в собі неймовірно багато чудес природи. Однак через глобальне потепління та інших змін в кліматі, багато з них можуть просто зникнути. Деякі –  вже в найближчі 100 років або навіть швидше. Тож, не гайте часу. Обирайте маршрут подорожі.

 

Кіліманджаро, Танзанія

Сама гора нікуди не дінеться, проте мальовничий сніг на вершині може зникнути з часом. У період з 1912 по 2007 рік крижаний покрив Кіліманджаро скоротився на 85% і до сих пір продовжує танути.

 

Національний парк Мірадор і Тікаль, Гватемала

На цій території збереглося багато історичних руїн цивілізації Майя. Але через незаконне мародерство і лісові пожежі, ці пам’ятники можуть зникнути назавжди.

 

Льодовики Патагонії, Аргентина

Це місце одне з найпопулярніших серед туристів у всьому світі, однак сильні дощі та висока температура можуть зробити своє. І незабаром, один з найкрасивіших льодовиків, розтане повністю.

 

Ліси Мадагаскару

Ці ліси можуть зникнути вже через якихось 35 років. Все через масові пожежі і вирубки дерев, які не замінюють молодими саджанцями.

 

Венеція, Італія

Це місто поступово йде під воду ось уже кілька років поспіль. За словами експертів, цей процес і не думає зупинятися, тому через декілька років місто може повністю опинитися під водою.

 

Мачу Пікчу, Перу

Руїни імперії Інків залучають мільйони туристів щорічно, а ця цифра сильно перевищує ліміт в 2,5 тисячі відвідувачів в день, який встановив UNESCO. Багато фахівців вважають, що такий інтенсивний наплив туристів і природна ерозія пам’ятників незабаром може їх зруйнувати.

 

Басейн річки Конго, Африка

Басейн Конго в Африці – другий за величиною в світі тропічний ліс. Він також є одним з найбільш біологічно різноманітних районів світу: там більш ніж 10 тисяч видів рослин, 1000 видів птахів і 400 видів ссавців.Однак ООН прогнозує, що дві третини лісів, в тому числі рослини і дика природа, можуть повністю зникнути до 2040 року.

 

Мертве море

Мертве море, яке межує з Йорданією та Ізраїлем, зменшилося на третину за останні 40 років. Поки країни навколо моря продовжують використовувати воду з річки Йордан (єдина, яка впадає в море), воно може повністю зникнути вже через 50 років.

 

Великий бар’єрний риф, Австралія

Найбільший кораловий риф в світі вимирає за останні 30 років через глобальне потепління. Їх знебарвлення також пов’язано з кислотним забрудненням і, за прогнозами експертів, до 2030 року коралові рифи зникнуть повністю. Зупинити цей процес можна тільки зупинивши глобальне потепління.

 

Піраміди в Єгипті

Єгипетські піраміди і Великий Сфінкс страждають від ерозії і забруднення. Оскільки стічні води послаблюють пластини, на яких вони стоять, є небезпека, що забруднення може в кінцевому підсумку призвести до повного руйнування.

 

Велика китайська стіна

Велика споруда, зроблена людиною, яка простояла більше двох тисяч років, може впасти через глобальне потепління. За даними вчених, через температурні перепади і природну ерозію, стіна вже зруйнувалася на 2/3, а через 20 років і зовсім може перетворитися на руїни.

 

odisseus2012@gmail.com
Розумний турагент в Facebook
Розумний турагент в Instagram
Розумний турагент в Telegram

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись