10 міст і селищ Криту, які обов’язково потрібно побачити в першій подорожі

Ханья і Ретімно

З року в рік вони стають справжнім місцем для тисячів романтиків, художників і поетів, черпаючих надхнення на вузьких вулочках Старих міст… А ще є думка, що не зрозумієте добре Крит, якщо не відвідали  Ретімно і Ханья!

Агіос Ніколаос

Друге місце займає «Критський Сан-Тропе», неповторний і колоритний Агіос Ніколаос. Місто, в якому атмосфера відпочинку, місто для романтиків і модниць, місто з фантастичними видами на залив Мірабелло. На вулицях Агіос Ніколаос можна зустріти відомих людей, але головне, тут можна в повній мірі проникнутись атмосферою східного Криту.


Матала

Одне з найвідоміших місць острова Крит. У першу чергу Матала відома своєю скелею з печерами і величезним пляжем з чистою водою. А в 70-ті роки минулого століття Матала отримала репутацію «центра хіппі». Тут ви знайдете великі фестивалі та концерти, а також любителів археології, які можуть відвідати численні археологічні території Фестської фортеці і Гортини.


Хора Сфакіон

Чарівне селеще, розташоване на березі Лівійського моря. Селеще є центром району Сфакіон, відомого своєю незалежністю і непокірністю. Це унікальне місце, яке обов’язково варто відвідати,  також ознайомитися з класичним критським куточком, історичною і природною місцевістю, а також місцевими жителями, скуштувати страви місцевої кухні, такі, як відомі Сфакійні пироги або баранина по-Сфакійськи.


Маргарітес

У 25 км від Ретімно розташоване селище Маргаріта, в якій і зараз тривають хлібобулочні традиції. Кераміка из Маргаріта відома на весь Крит і навіть далеко за його межами. У самому селищі і околицях добре збереглися венеціанські будинки і візантійські церкви.


Міртос

Чарівне рибацьке селище, розташоване на південному побережжі острова Крит. Фантастичне по атмосфері місце, далеко від цивілізацій і туристичної метушні, з невеликими тавернами на набережній і чудовим пляжем.Анойя і Аксос

Високогорні дерева, і в  наші дні готові познайомити нас з справжнім традиційним Критом. Так, на вуличках Анойя можна зустріти місцевих жителів у національних критських костюмах. Неймовірно, але мешканцям Анойя вдалося  зберегти всі традиції.

Аксос і його околиці, завдяки унікальним археологічним знахідкам, розкривають нам свої секрети, які ознайомлять з багатою історією Крита повернувши нас в Мінські часи.

Обидва селища по праву вважаються центрами тканин. Це основне заняття місцевих жінок – тканина, вишивка і в’язання. Унікальність місцевих виробництв полягає в тому, що весь процес, начебто від виробництва пряжі і дозвілля до створення кінцевого продукту, виконують жінки цих селищ.


Фоделе

У північно-західній частині області Іракліон, потопаючи в зелені, серед цитрусових садів знаходиться мальовниче село Фоделе, в першу чергу відоме тим, що тут виріс відомий художник Ель Греко (Доменіко Теотокопулос). Сьогодні в будинку, де Ель Греко проживав зі своєю сім’єю, знаходиться музей, що розповідає про життя і творчість великого художника. А недалеко від будинку-музею Ель Греко знаходиться візантійська церква Панагія, що датується XIV ст. і побудована на місці базиліки, що датується VII-XI ст. Не меншої уваги заслуговує і саме село, яке зберегло чарівність і риси традиційного Криту.


Аргіруполі

У 22 км на північний захід від м. Ретімно знаходиться це приголомшливе місце, багате водою і буквально потопає в зелені. Аргируполи славиться своїми джерелами і тавернами, що розташувалися під розлогими платанами і фруктовими деревами. Але головне, увагу тисяч мандрівників приковує історія тутешніх місць. Адже сучасний Аргируполи зведений на місці античного міста Лаппа, колись одного з найважливіших і значних міст західного Криту. Завдяки розкопкам вдалося виявити ділянки цього міста, що датуються періодами від геометричної епохи до римської … Унікальне за красою та значущостю місце, яке обов’язково варто відвідати в першу поїздку на острів Крит.


Сітія

Сітія – східне місто острова Крит. Місто, де велика частина вуличок закінчується приголомшливими видами на море, місто, в якому туристична метушня поступається місцем розміреності і неспішності східного Криту, місто, де і до сьогодні жива традиція недільної вечірньої Вольти (βόλτα – грец. прогулянка) … Продовжувати можна безкінечно довго , адже Сітія зовсім не схожа ні на один інший великий міст острова Крит, а мальовнича прибережна дорога з Агіос Ніколаос навряд чи когось залишить байдужим.

odisseus2012@gmail.com

https://www.facebook.com/odisejua/

https://www.instagram.com/smart_turagent/

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись