Азійське меню. Що спробувати у В’єтнамі

Середньостатистичний в’єтнамець з’їдає 169 кг рису на рік. Але рисом нас не здивуєш, тому розкажемо про інші страви, які варто спробувати у цій азійській країні.



У В’єтнамі живуть дуже забобонні люди. По одному з повір’їв, якщо свистіти вночі, прилізуть змії. Змії, можливо, і прилізуть, проте в’єтнамець не розгубиться, а з’їсть їх чи приготує для туристів. І заразом запропонує кажанів, мишей, собак, скорпіонів, черепах, крокодилів та жаб.

Для любителів гастро експериментів тут ідеальне місце – і настоянки хильнути з отруйної змії, і кобрячої крови попити, і манго поїсти з креветковим соусом.

Ми ж зупинимося на більш гуманних способах порадувати свої смакові рецептори.

У В’єтнамі популярна вулична їжа. Радимо спробувати Бань Чанг Чон (Banh Trang Tron). Це суміш з рисового паперу, манго, зелені, арахісу, сушених креветок, перепелиних яєць, перця чілі та інших спецій. Бань Чанг Чон розносять по вулицях в коромислах, як Галя – воду.

Тепер – про меню у закладах громадського харчування.

Майже в кожному з них подають суп Фо (Pho). Готують його з локшиною та, найчастіше, яловичиною. Але буває рецепт також з куркою чи рибою. Їдять суп паличками на сніданок.

Також відомий суп Хот Пот (Hot Pot). Готується прямо у вас на столі. Але тут варта уваги, скоріше, презентація. Не кожен день в ресторані вам дають змогу, як в себе на кухні, позакидати продукти в каструлю.

Читати також: Обережно – олені. Подорож до Лапландії

Салати у В’єтнамі досить цікаві. В них додають суцвіття бананів, пророщену сою, м’яту, базилік. Дуже радимо салат зі стеблами лотоса та рисовими хлібцями, а також – з мідіями на грилі, м’ятою та рисовим папером.

Замовте також рисові роли. Хрусткі підсмажені (Cha Gio чи Spring rolls) та на пару (Banh Bao). Різних начинок до них – сила силенна.

І, звичайно ж, скуштуйте свіженьких морепродуктів: рибу, мідії, гребінці, устриці тощо.

У в’єтнамській кухні дуже популярний рибний соус. Місцеві їдять його постійно. Але ми не ризикнули. Соус – це те, що протягом кількох місяців виділяється з риби, перемішаної з сіллю. Аромат відповідний. Якщо спробуєте, розкажете.

Тільки пам’ятайте, готують соус так.

В’єтнам – найкрупніший експортер питахайї. Тому, на десерт придбайте собі цих фруктів. Вони на багато смачніші, ніж в наших супермаркетах. Не забудьте про рамбутан, мангостин, нойну, шомпу, лонган, лічі, саподіллу та папайю.

Країна також – лідер по експорту кеш’ю та чорного перцю.
А ось, по продажу зерен кави В’єтнам займає неочікуване друге місце, одразу після Бразилії. Хоча, якщо брати тільки робусту, то – і тут у нього першість.

Каву в країні люблять абсолютно всі, і годинами можуть ковток за ковтком смакувати свою порцію. Процыджують її через металевий фільтр. Напій стає дуже міцним, тому в чистому вигляді його п’ють доволі рідко, а додають згущене молоко. Ідеальна пропорція для місцевий – 1:1. Так-так, згущенки кидають майже стільки ж, скільки рідини в чашці.

До кави, майже всюди, подають не цукерку чи печиво, а зелений чай.
У В’єтнамі каву запивають чаєм. Буває і таке.

Відкривайте для себе Азію. Їй є чим вас здивувати.

odisseus2012@gmail.com
Розумний турагент в Facebook
Розумний турагент в Instagram
Розумний турагент в Telegram

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись