Чешме і Алачаті – курорти Ізміра

Курорти Ізміра

Туреччина в останні роки стала залучати безліч не тільки українських, а й іноземних туристів через відмінний сервіс. Серед всіх курортів особливо виділяються Анталія, Сіде, Белек і Кемер. Але нерідко можна зустріти українських туристів і на курортах Ізміра. Ізмір – це місто в Туреччині на узбережжі Егейського моря.Чешме – це курортне містечко розташоване на однойменному півострові в вісімдесяти кілометрах від Ізміра, а невелике селище Алачаті знаходиться зовсім поруч з Чешме.

Курорт Чешме

Клімат в Чешме помітно сухіший, вітряний і прохолодніший, ніж де-небудь ще на західному узбережжі Туреччини, наприклад, в порівнянні з жарким Ізміром, або задушливим Кушадаси. Погода сприяє літньому відпочинку, сезон відкривається в травні. Серед літа температура повітря прогрівається до +29 / +35 С, а вода до +26 С.

Найяскравіша пам’ятка міста Чешме – це відома фортеця, закладена генуезцями і добудована султаном Баязитов II (XV століття). Зі стін фортеці відкривається прекрасний вид на порт, а в самій фортеці знаходиться музей міста в якому експонуються археологічні знахідки. На головній вулиці Чешме знаходиться Церква Святого Хараламбоса побудована в XVIII столітті, яка нині використовується для культурних заходів. Інші пам’ятки міста це навколишні пляжі і відомі ще з давньогрецьких часів гарячі джерела. Багато з цих джерел нині постачають цілющою водою місцеві готелі.Курорт Алачаті

Курорт Алачаті вабить не тільки професійних віндсерфінгістів, але і просто любителів моря. Ще в кінці 70-х років це селище прославилося серед любителів серфінгу. Уже десятки років тут навіть проводяться змагання з віндсерфінгу. Бухта Алачаті приваблива тим, що легкий вітер і мілководдя робить хвилю ідеальною для серфінгістів. Алачаті так само підходить і для початківців серфінгістів, глибина бухти не більше півтора метра, що робить катання для новачків безпечнішим. Крім того, недосвідчені серфери завжди можуть повернутися на берег пішки по дну, що важливо при освоєнні цього водного виду спорту. Для більш досвідчених майстрів бухта чудово підходить для швидкісного катання. Турецькі курорти славляться серед серфінгістів, але, мабуть, самі ідеальні умови як раз в Алачаті. З року в рік розвивається і такий вид водного спорту, як кайтсерфінг. У Алачаті знаходяться довгі пляжі, що дозволяє спортсменам не тільки утримуватися на хвилі, але і управляти повітряним змієм. Через протяжну лінію пляжу, серфінгісти і кайтсерфінгісти не заважають один одному, а насолоджуються хвилями і морем.Чим зайнятися в Чешме і Алачаті?

Район славиться своїми будинками в грецькому стилі, є тут і кілька вітряків, які приваблюють туристів. У Алачаті і Чешме прекрасна інфраструктура, тут знаходиться величезна кількість барів, ресторанів і кафе, де пропонують спробувати місцеву кухню. Крім того, туристам можна з’їздити на рибалку, покататися на яхті або зайнятися дайвінгом. Але море не єдина розвага. Тут пропонують відпочиваючим велосипедні прогулянки по півострову, де можна розглянути всю природу і місцеву живність. Варто дістатися і до острова Хіос, куди регулярно відправляються пороми з порту Чешме. Острів Хіос вважається місцем народження Гомера. Незважаючи на те, що острів належить до Греції, місцеві турагентства влаштовують одноденні екскурсії на цей невеличкий острівець. Гуляючи по його вулицях можна відчути атмосферу античності. Так само варто заглянути в монастир Нео Моні, сьогодні це жіночий монастир, відомий мозаїкою Македонської династії. Відвідавши острів Хіос можна побувати відразу в двох державах. Туристи часто виїжджають в довколишні міста, щоб побачити всі місцеві визначні пам’ятки. Наприклад, в Ізмірі варто відвідати «Оксамитову фортецю» Кадіфекале, яка була побудована ще в 3 столітті до н.е. Башта з годинником, споруджена в центрі міста на площі Конак так само приваблює туристів. Крім того, стародавні міста Ефес і Пергам знаходяться не дуже далеко від Чешме. Де зупинитися?

Відпочинок в Чешме і Алачаті прекрасно підійде для тих, хто любить поєднувати цікаві екскурсії по пам’ятних місцях з активними видами спорту і спокійним відпочинком на морі. Готелі в районі найрізноманітніші – це і звичайні сучасні готелі з усіма послугами та маленькі бутик-готелі або хостели для більш економного відпочинку.

odisseus2012@gmail.com

https://www.facebook.com/odisejua/

https://www.instagram.com/smart_turagent/

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись