Дегустація сирів в Україні: куди поїхати на екскурсію

За останні роки в Україні відкрилася величезна кількість приватних сироварень, в яких роблять сир за європейськими і місцевими традиціями. Не всі сироварні готові запрошувати туристів на дегустації, але на деяких можна спробувати місцевий сир і побувати на екскурсії. Розповідаємо, куди можна поїхати за новими враженнями.

“Європейська сироварня”

У селі Шабо Одеської області поряд зі знаменитим винним господарством знаходиться “Європейська сироварня”. Тут роблять сири за швейцарською технологією з коров’ячого молока, які можна продегустувати: м’який, молодий і зрілий сири, а також два види Гауді. А ще на фермі можна годувати і гладити тварин, є дитячий майданчик, кафе і фотозони. Під час екскурсії продемонструють процес виготовлення і дозрівання сиру, а також інші тонкощі сироваріння.

Оглядова екскурсія включає розповідь про ферму, спостереження за процесом сироваріння та відвідування камери дозрівання. Можна обрати екскурсію, після якої на вас чекатиме дегустація в галереї біля сиросховища з п’яти видів сиру. Є ще екскурсія з дегустацією сира та вина, в ході якої вам розкажуть про сирний етикет і подадуть шість видів молодих сирів, два келихи вина, фрукти, сухофрукти, горіхи.

Сирне господарство “Баранове”

Чиста екологія, гірське повітря і якісне коров’яче молоко – ось три складовs успіху сирів, які виробляють на сироварні “Баранове” в селі Іза Закарпатської області. На сироварні “Баранове” варять сири за традиційними закарпатськими рецептами. Можна покуштувати знамениту вурду, м’яку овечу і козячу бринзу, а також витримані сири. В програму екскурсії входить розповідь про історію краю і знайомство зі світом сироваріння. Можна буде побачити всі етапи народження і дозрівання сиру. У дегустаційному залі, який за сумісництвом є ще й музеєм, зібрані предмети, за допомогою яких робили традиційний закарпатський сир. Поза рамками дегустації можна поласувати морозивом на козячому молоці. А ще в Ізі можна відвідати оленеферму і страусине господарство.

У дегустацію входить сет з п’яти видів сиру та двох видів бринзи, знайомство з тонкощами смакових ноток і рекомендаціями щодо того, з чим гармонійно поєднуються крафтові сири. На додаток йде келих вина, кефір з овечого молока або ароматна кава.

Козина ферма “Бабині кози”

Господарі екоферми кожного дня з радістю приймають гостей і показують своє господарство, знайомлять з білими кізочками, розповідають, як за ними доглядати, щоб отримувати молоко кращої якості. В екскурсію по козячій фермі входить майстер-клас з ручного доїння кіз – туристи можуть самостійно подоїти козу і спробувати козяче молоко. Ще тут розкажуть про сироваріння, а після екскурсії проведуть дегустацію декількох видів сиру: фреш-сиру “Боулінг”, м’якого сиру з пліснявою “Капрінос”, сиру “Шеврет” і “Шеврет з пажитника” витримки 6 і 12 місяців, а також фірмового сиру “Галайський”. До сиру подається червоне сухе вино, трав’яні чаї та соуси.

Козина ферма “Двох Катерин”

Козина ферма “Двох Катерин” розташована в карпатському селі Тухля, що по дорозі зі Львова до Славського. На фермі можна побувати на дегустації сирів і м’ясних виробів, спробувати грибні салати і варення з лісових ягід, випити чаю з карпатських лісових трав, домашні вина і настоянки. Також на цілий день можна влаштувати пікнік, спробувати пасти кіз, погодувати курчат і козенят, допомогти господаркам нарубати дрова. Їжу можна готувати на багатті або на мангалі. Крім того, гостей зацікавлять прогулянки лісом, під час яких можна піднятися на гору Захар Беркут. На вас чекає дегустація 10-12 видів сиру, до якої подають чай і козине молоко, та екскурсія по виробництву. Також можна відвідати майстер-клас з приготування сиру.

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись