Фйорди – що це таке, і які тури туди роблять

фйорд

Утворилися фйорди багато тисячоліть тому внаслідок танення льодовиків. Під час льодовикового періоду величезні брили льоду, дрейфуючи, врізалися в узбережжя і, прокладаючи собі шлях через суходіл, лишали за собою долини, які згодом заповнила морська вода. На скелях, що височіють над водою лишилися красномовні сліди від льодовика – вибоїни та подряпини.

фйорд Норвегія

Більшість фйордів є дуже глибокими. У гирлі фйорда знаходиться його найглибше місце. Там, де льодовик вже не мав змоги пройти крізь скелі. Фйорди є не тільки глибочезними, вони ще й довжелезні. Зазвичай довжина їх в декілька разів перевищує ширину.

фйорд Норвегія

Таку версію утворення фйордів внаслідок танення льодовиків підтримують не всі дослідники. Вони вважають, що дно найбільших фйордів знаходиться надто низько щодо рівня моря, тому льодовики аж ніяк не могли його вижолобити. Ми не можемо достеменно знати, що і як відбувалося в період танення льодовиків, але ми можемо зараз, сидячи в кораблі чи в маленькому човнику, захоплюватися нерукотворною природною красою фйордів-гігантів.

фйорд Гренландія
Milford Sound, Нова Зеландія

Найгарніші і найбільш відомі фйорди знаходяться в Гренландії, Новій Зеландії, на узбережжі Чилі та в Норвегії.

фйорд Гренландія
Ilulissat Icefjord, Гренландія

Своєю незвичною красою, ці скелі-гори, вкриті зеленою рослинністю з засніженими шапками збирають у своїх водах тисячі туристів з усього світу.

Найпопулярніші серед шанувальників прекрасного є Скандинавські фйорди, що в Норвегії. Тут же знайшов своє місце найбільший фйорд в Європі – Согне-фйорд, довжина якого становить 204 км.

фйорд Норвегія
Sognefjorden, Норвегія

Согне-фйорд має кілька рукавів, найпопулярніші серед яких Хардангерфйорд, Гейрангерфйорд та Люсі-фйорд і багато інших. Недарма цей фйорд є у списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Адже цю неземну красу неможливо передати словами. Можна тільки з захопленням спостерігати, затамувавши подих.

Дістатися до фйордів буває ой, як нелегко. Спостерігати за унікальним творінням природи найкраще з судна або літака. Автівкою це зробити практично неможливо. Тим більше, що фйорди й так дуже ускладнюють наземне сполучення, перекриваючи шляхи та дороги.

фйорд

Щоб мати можливість ближче познайомитися з фйордовою Норвегією, відправляйтеся до міста Берген. Це місто є хорошою відправною точкою, адже має багато водяних та повітряних сполучень. З Бергена до Кіркенеса курсують кораблі Хюртігрютен (Hurtigruten). Вони доставляють різні товари та пошту в найвіддаленіші поселення, заходять більш ніж у 30 портів, тому за 12 днів морської подорожі ви на повну зможете насолодитися надзвичайної краси краєвидами.

Фйорди – це ще й прекрасна можливість для екотуризму, піших та велопрогулянок, чудове місце для рибалки, катання на човнах, байдарках та водяних лижах. Ця неймовірна казкова мандрівка в царство природної краси і величі назавжди лишить неймовірні враження у вашій душі.

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись