Франшиза в страховці: що це?

Вартість страховки не йде ні в яке порівняння, коли мова про рахунки, які виставляють іноземні клініки. До того ж турист обов’язково має бути застрахованим під час подорожі за кордон. Так, це дійсно інколи перевіряють на кордоні. Якщо ви змогли до цього «проскочити» без страховки і налаштовані скептично: а і так нормально…Ми б все таки не радили надалі ризикувати. Страховка дійсно дуже дешево коштує, ніж нерви і гроші, витрачені, коли щось станеться.

В страховому полісі написані всі умови і обмеження по виплатам. Інколи трапляється франшиза в страховці. Що це таке?

 

Коли оформлюєте страховку, в якій є франшиза, ви тим самим погоджуєтеся нести самостійно частину витрат, якщо трапиться страховий випадок. Таким чином страховка стає дешевшою.

Наприклад, якщо звичайний поліс коштує 20 у.о., то такий із франшизою буде на 10-40% дешевше. Чим більше розмір франшизи, там більша знижка.

Є два види франшизи для туристичних страховок.

  1. Безумовна франшиза. Застрахована особа при кожному страховому випадку оплачує певну суму самостійно. Всі витрати вищі за цю суму покриває страхова компанія.

Наприклад, турист купує страховку з франшизою 30 у.о. Під час подорожі турист поранив ногу і звернувся за допомогою, яка коштувала йому 30 у.о. Ці послуги турист оплачує самостійно, тому що сума в межі франшизи (= 50 у.о.). Якщо лікування обійдеться дорожче 50 у.о., то страхова компанія оплатить послуги за вирахуванням франшизи (наприклад, сума лікування 1000 у.о., страхова компанія оплачує 1000 – 50 = 950 у.о.)

Цей вид страхування дуже розповсюджений.

  1. Умовна франшиза. Вартість такої страховки вища, ніж з безумовною франшизою. В нас такий вид страхування зустрічається рідко.

В полісі встановлюється певний розмір франшизи. Це може бути 30,50, 100 у.о. Всі витрати в межах визначеної суми оплачує турист. Якщо витрати більші за визначену суму, то послуги оплачує страхова компанія повністю, без вирахування франшизи.

Наприклад, умовна франшиза становить 100 у.о. В подорожі турист вимушений звернутися за допомогою. Вартість послуг становить 300 у.о. Всю цю суму покриє страхова компанія. Тобто компанія виплатить медичному закладу всі 300 у.о. Якщо лікування буде дешевшим за 100 у.о, то його оплачує турист самостійно.

Плюси і мінуси страхування з франшизою

Плюси – це економія грошей і часу. Страховка з франшизою коштує дешевше, ніж без. Також турист може зекономити час на узгодження зі страховою компанією дій і документів, якщо витрата не велика і не серйозна.

Мінус – це економія, яка може перерости у великі витрати. Якщо під час відпочинку трапиться два і більше страхових випадків з самим туристом або членами родини, то загальні витрати вийдуть не маленькі. Тож, краще обирати страховку без франшизи, щоб бути впевненими у захисті, не витрачати гроші на лікування, а краще на розваги і місцеві смаколики.

Звертайтеся, допоможемо обрати правильну і ефективну страховку.

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись