Гоа vs Шрі Ланка: де краще відпочивати?

Коли йде мова про порівняння відпочинку в різних країнах, то зазвичай на перший план виходить вартість перельоту, бо у багатьох випадках вона відіграє чи не головну роль у формуванні бюджету поїздки. У випадку з курортами Шрі-Ланки та Індії особливої ​​різниці немає, коливання не більше 50 доларів в ту чи іншу сторону (все залежатиме від дати покупки квитків, конкретно взятих перевізників і ряду інших факторів). Також знак рівності можна поставити між цими країнами в питанні часу, який доведеться провести в повітрі, це приблизно від 9 до 11 годин, а що стосується загального часу подорожі, то тут велику роль буде грати тривалість пересадки.

Якщо говорити про п’ятизіркові готелі, то тут певна перевага є на стороні Шрі-Ланки. Деякі пляжі цієї острівної держави займають виключно хороші готелі (наприклад, в Бентоті і Моравілі). В Індії до житла відносяться набагато простіше, а місцевий обслуговуючий персонал досить ледачий.

Іжа. Індійська кухня дасть фору багатьом кухням світу. Звичайно, про смаки не сперечаються, але Шрі-Ланка може позмагатися з Індією в розмаїтті спецій і більш багатому виборі страв з риби і морепродуктів. В результаті ситуація з їжею йде таким чином, що Шрі-Ланка виграє в дарах моря і екзотичних фруктах, у всіх інших відносинах краще їхати на Гоа.

Порівнювати пляжний відпочинок дуже складно,  і на це є одна, але дуже вагома причина. Справа в тому, що Гоа омивається морем, а курорти Шрі-Ланки океаном. Для відпочинку з дітьми найкраще зупинити свій вибір на Гоа, де пляжі широкі, пісок золотистий, поруч з пляжем зазвичай ростуть пальми та інші тропічні рослини. Море спокійне, в сезон прогрівається до 27-29 градусів, у воді практично не зустрічаються морські їжаки та інші морські тваринки.

На Шрі-Ланці є багато мальовничих пляжів «Баунті» з бірюзовою водою, мальовничими краєвидами та білосніжними піском. Але в зв’язку з тим, що мова йде про відкритий океан, то далеко не всі пляжі підходять для купання (особливо з дітьми). Любителі спокійної води і пологого входу воду найчастіше звертають увагу на такий курорт як Унаватуна.

Одним з найболючіших і вразливих місць Індії і її курортів в цілому можна назвати чистоту. Так склалося історично, що індуси далекі від понять чистоти і гігієни, тому побачені купи сміття багатьох туристів призводять до шоку. Останнім часом уряд країни вживає низку заходів, щоб виправити ситуацію, але поки проблема залишається. Шрі-Ланка відрізняється наявністю достатньої кількості сміттєвих баків, та й місцеве населення намагається не смітити на кожному кроці.

Якщо у ваші плани входить не тільки пляжний відпочинок, але і подорож по обраній країні на орендованому авто або громадському транспорті, то тут можна сміливо говорити про те, що якість доріг в кожній з цих країн залишає бажати кращого. При цьому дорогі вузькі, в кожному напрямку по одній смузі, в середньому транспорт рухається зі швидкістю 30-40 кілометрів на годину. На Шрі-Ланці ситуація поступово змінюється на краще, а ось в Індії особливих змін поки не видно. Мережа громадського транспорту набагато краще розвинена на тій же Шрі-Ланці, в Індії туристи навіть не заморочуються з громадським транспортом, а намагаються найняти таксі (часто таксисти виступають в ролі гідів).

В цілому вартість відпочинку на Гоа і курортах Шрі-Ланці буде приблизно однаковою, але якщо ви хочете відпочити в більш комфортних умовах, насолоджуватися білосніжними пейзажами, спостерігати навколо себе чистоту і хороший сервіс в готелях і барах, то краще вибирати ланкійські курорти. Гоа підійде для відпочинку з великою компанії (особливо тим, хто любить цілодобові тусовки) або для пляжного відпочинку з дітьми.

odisseus2012@gmail.com

https://www.facebook.com/odisejua/

https://www.instagram.com/smart_turagent/

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись