Греція – країна богів, як не крути

Ви можете не вірити у міфи та легенди, але Греція – країна богів, як не крути.
Якщо ви навіть не зустрінете Зевса, Геру, Посейдона, Апполона чи Афродіту, то грецька пригода безсумнівно стане божественною.


Почнемо розповідь з найвищої точки Греції та головного прихистку героїв давньогрецьких міфів.
Олімп – це не одна вершина, це масив з чотирьох гір, 1700 каньйонів та плато. Побачивши скелі, гірські луки, западини та густі ліси, ви зрозумієте, чому саме цю місцевість для себе обрали боги.

З часів, коли Зевс гнівався та кидався блискавками, на Олімпі відбувалося багато буремних подій. В роки турецької окупації він став місцем сховку арматолов, які боролися за свободу Греції. Навіть англійський поет лорд Байрон закохався у Грецію настільки, що долучився до тої боротьби.

Читати також: Тенерифе. Вулканічні принади і не тільки

В часи Другої світової тут так само відбувалися бої, та розміщувалися осередки місцевого руху спротиву.
Але зараз ви можете зайнятися на Олімпі мирними та приємними розвагами: парапланеризмом, рафтингом, їздою на гірських велосипедах та скелелазанням.

Аби ви впевнилися, що Греція справді чудове місце для пригод і відпочинку, ми зібрали трохи цікавої та корисної інформації.

Ця країна єдина в світі, де кількість туристів вдвічі перевищує місцеве населення.

До складу Греції входить майже 3000 островів, але тільки кілька сотень з них заселені.

Афіни – одне з найстаріших міст Європи, воно існує протягом 7 000 років. В Афінах зародилася демократія, західна філософія, Олімпійські ігри, політичні науки, історіографія, математика, комедія та трагедія. Але краще, обійдемося без трагедій.

Не у всі водойми Греції можна заходити без взуття, в деяких живуть морські їжаки. Вода ж чистенька, без проблем зможете поспостерігати за життям крабів на дні водойм чи за рибками, які спробують зробити вам безкоштовний піліг стоп. В Києві така процедура коштує 180 гривень за 20 хвилин, тож виходити на берег не поспішайте.

На острові Родос є долина метеликів. Влітку тут все ворушиться та оживає.

Взимку ж можна зустріти до ста тисяч різних видів птахів з Азії та північної Європи. Багато ж треба буде хлібчика взяти з собою, щоб всіх нагодувати.

А зараз навчимо вас правильно махати грекам рукою.

Отак ↓ не робіть. Цей жест називається moutza і сприймається, як образа. Пальці тримайте стиснутими, як робить англійська королева.

↓ Так не показуйте теж. Бо це для греків – не «ОК», а ознака, що ви – гомосексуаліст.

Їхнє «не» означає «так».

Всі звертаються тільки на «ти».

Наврядчи ви захочете завести переписку з місцевими, але раптом прийде така думка, то знак питання в них заміняють крапкою і комою: «;».

Книги сучасні греки майже не читають. Сократ та Платон були б розгнівані на нащажків.

Учні після завершення навчального року спалюють підручники. Можливо, цим надихнувся Рей Бредбері для написання «451 градус по Фаренгейту». Хоча греки, напевно, про цю книгу не знають, бо, як ми вже писали, читати не люблять.

В Греції написали першу кулінарну книгу.
Але незважаючи на це, тут люблять фаст-фуд, особливо гіро та сувлакі. До речі, грецький фаст-фуд – найякісніший в Європі.

Читати також: Ліссабон – місто мореплавців та дешевого вина

П’ють греки метаксу – суміш мускатного вина та бренді.

З 14.00 до 16.30 – сієста, і в цей час жодного грека краще не турбувати. Ситуація може завершитися викликом поліції. Попереджаємо про це, адже ми обіцяли, що ваші пригоди будуть божественні, а не загратовані.

На Новий рік греки дарують один одному каміння. Вважається, що це – до грошей. Це трохи кращий звичай ніж у нас, коли пташка пролітає, але теж досить дивний.

До Нового року ще далеко, але ми вас любимо, тому, про всяк випадок, теж даруємо каміння. Нехай грошей, як і подорожей у вашому житті стане більше.

Подарунок

odisseus2012@gmail.com
Розумний турагент в Facebook
Розумний турагент в Instagram
Розумний турагент в Telegram

 

 

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись