Індонезія: що подивитися, окрім Балі

У попередніх частинах розповідали вам про такі індонезійські острови, як Ява, Флорес, Комодо та архіпелаг Раджа-Ампат. Сьогодні ж пропонуємо почитати про острови Суматра і Ломбок, які також мають чим вас здивувати.

Острів Суматра

Найнебезпечніший острів Індонезії. Тут постійно трапляються якісь катаклізми: виверження вулканів, землетруси, зсуви, цунамі. Зате і ціни тут низькі. Заради приголомшливих видів і природних красот безперечно варто ризикнути і приїхати на Суматру. У туристів користується більшою популярністю північна частина острова, де розташовані основні визначні пам’ятки – Мечеть Раю, Палац Маймун, Військовий музей, озеро Тоба, національні парки, вулкан Кракатау.

Озеро Тоба

Найглибше і найбільше озеро в Південно-Східній Азії. Знаходиться в кальдері стародавнього супервулкану. У центрі озера розташований острів Самосир, який зазвичай і є пунктом призначення мандрівників. До речі, це найбільший в світі острів, що знаходиться в озері, яке, у свою чергу, теж знаходиться на острові.

Заповідник Гунунг-Лесер

Розташований у північній частині острова на гірському хребті, вкритому джунглями. Тут безліч вулканів, 35 з яких діючі. Крім Гунунг-Лесер тут знаходяться ще два національні парки і всі разом вони відомі як вологі тропічні ліси Суматри, включені в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО за унікальну різноманітність флори і фауни. Найзнаменитіші місцеві мешканці цих місць – орангутанги, але можна побачити також диких биків, суматранських носорогів і навіть тигрів. Щоб подивитися на парк, з Букіт Лаванг організовують екскурсії та трекінги.

Вулкан Кракатау

На острів Анак-Кракатау, де розташований знаменитий вулкан, можна потрапити на човні з організованою екскурсією. Сам вулкан востаннє вивергався в 1883 році, і острів тоді був зруйнований, а через цунамі, що послідувало за цим, на сусідніх островах загинуло 36 тисяч осіб. Під час екскурсії можна побачити те, що залишилося від вулкана, застиглу лаву, яка стікала до моря, і пляжі з чорним вулканічним піском. До речі, екскурсії є не тільки з Суматри, а й з Яви.

Острів Ломбок

Цей невеликий острів розташований всього через протоку від острова Балі, але тут вже зовсім інший світ. Сюди приїжджають познайомитися з більш автентичною Індонезією, подивитися на національний парк і піднятися на вулкан Рінджані.

Трекінг на вулкан Рінджані вважається одним з найцікавіших в Азії: він дуже мальовничий, цікавий і досить екстремальний. Для підйому обов’язково потрібен гід, тому що маршрут непростий. Знайти контакти можна онлайн, наприклад, забронювати трекінг через турагентства на Балі або Ломбоці. Маршрут триває від двох до трьох днів, старт з сіл (біля підніжжя вулкана) Сенара і Сембалун. Дводенний маршрут простіший – ви просто дійдете до кратера. У триденний маршрут входить спуск в кратер і дві ночівлі на вулкані.

Також, якщо на Балі для вас занадто багато людей, можна втекти на Ломбок, щоб зайнятися серфінгом. Тут є відмінні споти на великому пляжі Кута в південній частині острова, завдяки якому Ломбок називають нетуристичним Балі. Окремий плюс – низькі ціни на житло і харчування.

 

 

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись