Катар Доха

Катар – маленька, але дуже заможна країна Перської затоки. Площа Катару – приблизно 11,5 тисяч квадратних кілометрів, а це, між іншим, менше нашої Закарпатської області.


Майже вся територія країни є пустелею. На півночі – піщана рівнина з оазами, у серединній частині півострова – кам’яниста пустеля з солончаками, на півдні – високі піщані пагорби.

Читайте також: Коли слів замало. Що подивитися в Дубаї

Прісної води в Катарі не вистачає, за те є великі поклади газу та нафти. Відповідно вода дорога, а цінникам на бензин можна тільки позаздрити.

В Катарі тільки 20% – громадяни країни. Інші – наймані працівники з усього світу, найбільше з них індійців. Їх на стільки багато, що в прокаті місцевих кінотеатрів є навіть фільми на хінді.

Доха – столиця Катару. Місто активно розбудовується: хмарочоси, моли, ресторани, парки, музеї та дуже багато стадіонів і спортивних арен. Судячи з розмахів, країна планує вибороти першість по проведенню всіх міжнародних змагань.

Візитівкою ж міського пейзажу є Доха Тауер зі сталевим мереживним фасадом. Хмарочос, спроектований відомим французьким архітектором Жаном Нувелем. Його форма викликає асоціації з арабськими традиціями. Форма схожа на купол зі шпилем, схожі прикрашають мусульманські мечеті. Ажурне оздоблення нагадує арабески та машрабії – дерев’яні ставні, що захищають оселі від сонця.

Якщо плануєте роздивитися місто, а не тільки ніжитися на пляжах, то пересуватися найзручніше на таксі. Громадський транспорт ходить дуже рідко, і не за розкладом, метро немає. Переходи через дороги теж зустрічаються рідко, якщо зберетеся гуляти пішки, зважайте на це.

Місця, які варто відвідати:

стара частина міста Souq Waqif з найвідомішим ринком Катара;

the Pearl-Qatar – штучний острів з дуже гарною набережною, різними ресторанами та магазинами;

Центр ісламської культури зі спиральною мечеттю;

City Centre Mall та Villaggio – найкращі місця для шопінгу. В середині молу є канали, по яким ви зможете покататися на гондолах;

В Mia park – багато виставок сучасного та ісламського мистецтва;

Katara – “культурне поселення” з яскравими схилами, архітектурними спорудами, фонтанами, набережною.

І не забувайте, Катар – мусульманська країна, дівчатам тут необхідно слідкувати за своїм дрес-кодом. Плечі та коліна мають бути прикриті. Доха – безпечне місто, але, як кажуть очевидці, місцеві на вас можуть подивитися таким осудливим поглядом, що навіть при +40 захочеться загорнутися в товсту синтепонову ковдру.

Поважайте чужі традиції та подорожуйте.

odisseus2012@gmail.com
Розумний турагент в Facebook
Розумний турагент в Instagram
Розумний турагент в Telegram

 

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись