Каучсерфінг: плюси та мінуси

Каучсерфінг – міжнародний рух, що об’єднує більше 14 млн людей, які бажають краще познайомитися з культурою інших країн.. Суть руху полягає в тому, щоб поєднати інтереси приймаючої сторони і туристів, бажаючих відвідати країну. Власники житла, які часто самі захоплені туризмом, реєструються на сайті і оголошують про готовність прийняти у себе гостей. Завдяки цьому мандрівники з різних куточків світу можуть знайти людей, у яких можна зупинитись безкоштовно під час поїздки в ту чи іншу країну. Крім того, у них буде можливість потоваришувати з місцевими жителями і насолодитися неофіційними екскурсіями по найкращих туристичних місцях.

Плюси приєднання до руху каучсерферів:

Економія на подорожі

Найбільш очевидний і для багатьох найважливіший момент. Це важливо в таких місцях, як Південна Корея, Гонконг або Сінгапур, де готелі вирізняються особливою дороговизною. Та й в столицях інших країн проживання також дуже недешеве. Також ти можеш зекономити на харчуванні, бо бувають випадки, коли господарі пригощають гостей домашнім вином, пастою, морепродуктами чи кавою.

Можливість дізнатися країну зсередини

Стандартні туристичні маршрути, готелі та екскурсії з гідом не дозволяють поринути в реальність так, як це можна зробити в супроводі місцевих жителів.

Мовна практика

Ти зможеш підтягнути іноземні мови, оскільки матимеш живе спілкування з носіями мов. Цей момент однаково важливий для гостей і приймаючої сторони. Найчастіше він навіть більш вагомий, ніж міркування економії.

Міжкультурний обмін.

Проживаючи в будинку місцевих, можна за тиждень дізнатися про побут і традиції більше, ніж за місяці життя в готелях. Також, якщо твій хост приймає не тільки тебе, а ще й туристів з інших країн – це круто і весело, адже ви обмінюєтесь досвідом, традиціями, музикою і танцями.

Нові друзі

Учасники руху завжди з радістю допомагають один одному. І не тільки порадами і наданням житла.

Широкий вибір місць

Каучсерфінг дозволяє вирушити не тільки по заїжджених туристичних маршрутах. Ти можеш поїхати в місця, де майже не з’являються іноземні туристи.

Рай для екстравертів

Нові люди, враження, спілкування – все це безперервно супроводжує каучсерфінг. Інтровертам ж краще вибрати більш традиційні способи подорожей.

Мінуси каучсерфінгу, хоча насправді це не стільки мінуси, скільки фактори, які варто враховувати

Потрібно розуміти, що каучсерфінг це не готель, а обмін. Ти теж зобов’язуєшся приймати у себе гостей з різних країн, а для зайнятих людей це, безумовно, проблема.

Ви можете не зійтися характерами з господарем будинку або тобі можуть трапитись дуже дивні люди, під стиль життя яких доведеться підлаштовуватися.

У тебе немає особистого простору, ти постійно знаходишся людьми і не можеш побути наодинці з самим собою. Інтроверту каучсерфінг просто не підійде: потрібно вміти легко сходитись з людьми, бути налаштованим на спілкування і легким на підйом, що буває складно, наприклад, після виснажливого перельоту.

Якщо ти любитель мегакомфортного відпочинку, чистоти та охайності, то цей варіант не для тебе. Комфорт тобі ніхто не гарантує. Умови життя у людини можуть бути найскромніші, а тобі тільки й залишатиметься, що пристосовуватися.

Безпека – не найсильніше місце каучсерфінгу, особливо для дівчат. Хости можуть виявитися свінгерами, нудистами, священиками або любителями марихуани. Потрібно все ретельно зважити і прийняти рішення, відштовхуючись від отриманої інформації.

Твій хост не обов’язково буде з тобою спілкуватися. Він може просто надати тобі житло, а далі ти маєш зорієнтуватись сам. Хоча це не завжди мінус.

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись