Кращі трекінгові маршрути світу

Трекінг – це не просто цікаве проведення часу. Це нові відчуття, дивовижні пейзажі, знайомство з новими культурами. Це стиль життя, спосіб пізнати щось далеке і прекрасне. Трекінгових маршрутів дуже багато, вони різноманітні і прекрасні. Пропонуємо вам підбірку найкращих, на наш погляд, маршрутів для трекінгу у світі.

Китай, Хуаншань

Сховані в тумані піки гряди Хуаншань, що в 300 км від Шанхаю, названі на романтичний лад – «Західний павільйон», «Вершини небесної столиці» – і оспівані в знаменитому фільмі «Тигр, що підкрадається, дракон, що зачаївся». На саму Хуаншань можна піднятися на фунікулері разом з китайськими туристами, які старанно роблять селфі. Але любителі хайкінгу йдуть в гору пішки сходами з тисяч сходинок з висячими над прірвою прольотами. В околицях Хуаншань прокладені кілька коротких, мальовничих і добре комбінованих між собою одноденних маршрутів: Східний, Західний і шлях по Великому каньйону Західного моря, якими легко можна заповнити вікенд.

Туреччина, Лікійська стежка

У 1988 році британська туристка Кейт Клоу закохалася в мощені дороги і пастуші стежки тієї частини Туреччини, де колись розташовувалася держава Лікія. Переїхавши жити в Анталью, вона почала розмічати маршрут, який був офіційно представлений публіці в 2000 році. Лікійська стежка – найвідоміший і, мабуть, наймальовничіший трек країни: він стартує у Фетхіє, тягнеться уздовж берега Середземного моря повз скель, пляжів і руїн античних міст Олімпоса і Фаселіса і закінчується в Антальї. Ночувати можна як в наметі, так і в селах по дорозі, але потрібно пам’ятати, що звичаї в сільській Туреччині консервативні: від туристів чекають закритого одягу і поваги до місцевих традицій.

Великобританія, Шлях від берега до берега

Мало хто любить піший туризм так, як англійці, а з англійців мало хто його любив так, як скромний скарбник на пенсії Альфред Уейнрайт, що жив у графстві Камбрія. У 1973 році він із уже існуючих стежок, путівців і ділянок асфальтових доріг склав Шлях від берега до берега, або Coast to Coast Walk, який швидко став легендарним. Він перетинає весь острів від мису Сент-Біс на Ірландському морі до колишнього селища контрабандистів Робін-Худс-Бей на Північному морі. Серед головних красот – пагорби оспіваного Вордсвортом Озерного краю, де майже нема мобільного зв’язку, Велике Йоркширське болото, Пеннінські гори і десятки тисяч овець на пасовищах.

Йорданія, Шлях з Дани в Петру

Цей відрізок куди довшої (650 км) Йорданської стежки – найромантичніше, що може трапитися з вами в Йорданії. Вдень – огляд визначних пам’яток: римського акведука і візантійських церков в околицях Фейнани, розташованих по сусідству з 3000-літніми мідними копальнями Хірбат-ен-Нахас і водоспадами каньйону Ваді-Фей. Вночі – зоряне небо, козлятина на грилі і чай з димком в наметах бедуїнських таборів. А у фіналі ви будете вражені красою Петри – вирубаного в скелях міста набатеїв. Йти маршрутом зручніше з організованою групою, а не поодинці, і потрібно придбати два дозволи: на вхід в біосферний заповідник Дана і Петру.

Іспанія, Шлях Святого Якова

Мережа середньовічних паломницьких доріг Ель Каміно де Сантьяго, які ведуть в Сантьяго-де-Компостела до мощів апостола Якова, внесена в список ЮНЕСКО. Вона однаково популярна і серед тих, хто шукає просвітлення, і серед тих, хто просто цінує радість руху по пагорбах, долинах, селах і історичних містах. Плюси Каміно – відмінна розмітка з покажчиками у вигляді жовтих стрілок і черепашок, притулки-альберги, де можна переночувати за € 6-12, і атмосфера дружелюбності і взаємодопомоги. Щоб отримати сертифікат про проходження шляху, потрібно придбати паспорткреденсіаль і ставити в нього печатки по маршруту. Для піших мінімумом вважається 100 км, для велосипедистів і вершників 200 км. Найвідоміший Каміно – французький, що стартує з містечка Сен-Жан-П’є-де-Пор.

Продовження статті читайте тут.

 

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись