Лондон is the capital of Great Britain. Цікаві факти

Є така прикмета:  «Як тільки українська дитина вивчить фразу London is the capital of Great Britain, королева її вже чекає на Five o’clock tea». Звичайно, за умови, що дитина не on duty today.

Чи справді, Лондон – місто кебів, міцного чаю та туману, з’ясовуємо далі.Кеби – таксі чорного кольору, які вважаються одним із символів Лондона. Їхня історія почалася з легких кінних екіпажів. Вози мали відкидний верх і називалися cabriolet, скорочено – cab.

Зараз, щоб отримати ліцензію водія традиційного лондонського таксі, потрібно готуватися 2-4 роки та скласти суворий екзамен на знання міста. Таксист має напам’ять знати 25 000 вулиць. Тобто в Лондоні ви уникнете ситуацій, які бувають в Києві, коли замість Південного вокзалу навігатор приведе водія на вокзал Академмістечка (сумний життєвий досвід).

Звичайно, зараз у столиці королівства вже є і інші сервіси таксі, але кеби все одно лишаються найнадійнішими.

В колоніальній Англії існувала проблема з надмірним споживанням алкоголю. Вживали англійці для знезараження питної води, яка була причиною багатьох епідемій.

Ну, і звичайно, через любов хильнути зайву чарочку.

Досі Правила для човнів, які входять в лондонську гавань, дозволяють констеблю Тауера вимагати з кожного човна діжку рому…як мито. Але цим правом вже не користуються, напевно.

Читайте: Там теж люблять ром

Міцний чай укріплював імунітет, а вода для нього кип’ятилася. Тому напій швидко набрав популярності в країні, став гідною альтернативою алкоголю і спасінням для організму.

Серед країн, які більше всього п’ють чай, Англія займає лише п’яте місце. Здивовані? На першому – навіть не Китай, а Туреччина.

Цікава стаття! Хто навчив англійців пити чай

До чаю у Великобританії подають молоко, цукор та лимон. Звичайно ж, додавати одночасно молоко та лимон не варто. Також на чаюванні пригощають традиційним печивом «МакВіті» з цукру, олії, борошна та екстракту солоду. МакВіті зазвичай занурюють в чай. Так-так. Коли в дитинстві мати вам забороняла так робити, варто було посилатися на шляхетних англійців.

Лондонська погода. Насправді столиця королівства – одне з найсухіших міст Європи. Середня кількість опадів в Лондоні – 584 мм. Вона менша, ніж у Римі чи Флоренції – 870 мм.
Дощі, звичайно, бувають. І починаються вони раптово, але так само швидко та раптово закінчуються.

Не довіряючи синоптикам, парасолю лондонці носять майже завжди. Підтвердженням цьому служить той факт, що кожен рік в лондонському метро губиться більше 80 000 парасоль.

Бачили в одеській Аркадії алею з різнокольорових парасоль? В Лондоні щороку можна створювати аж 400 таких.

Наостанок бліц з цікавих фактів про Лондон:

 • Лондонське метро найстаріше в світі. Там є спеціальна гілка Docklands Light Rail, де поїзди повністю автоматизовані і їздять без водіїв.
 • Королева повинна мати дозвіл на в’їзд до столиці. За давнім законом жителі мають право не пустити свого сюзерена до міста.
 • Біг-Бен – не башта з годинником, а 13-тоний дзвін в її середині. Башта називається «Елізабет».
 • Щороку на Різдво головну ялинку для Лондона надсилає Норвегія. Це знак вдячності за допомогу у Другій Світовій війні.
 • Авторським правом на всі твори про Пітера Пена користується дитяча лікарня Грейт Ормонд-стріт. Автор Дж. М. Баррі не мав власних дітей, тому подбав, щоб роялті отримували діти, які потребують лікування.
 • В середньому кожен лондонець за день з’являється на 15 світлинах туристів.
  Подорожуйте. У підготовці документів на візу до Великобританії ми допомагаємо. Звертайтеся:

  odisseus2012@gmail.com
  Розумний турагент в Facebook
  Розумний турагент в Instagram
  Розумний турагент в Telegram

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись