Лоукостери: це що таке і чому так дешево

Перевізник-лоукостер… Ryanair, Wizz Air и EasyJet та інші. Сьогодні ці слова пришвидшують серцевий ритм справжнього мандрівника і шукача пригод. Розбираємо, чому квитки цих перевізників коштують дешево та коли краще «полювати» за найнижчою ціною.

До речі, а знаєте, коли з’явився перший лоукостер, і яка це була авіакомпанія? В травні 1947 р. в Америці авіакомпанія Pacific Southwest Airlines вперше продавала квитки на свій рейс в рази дешевшими, ніж у конкурентів. І таки-здійснила політ. Тож, низькій уклін їм за такий подарунок нам, мандрівникам.

 

За рахунок чого квитки такі дешеві?

  1. Ви купуєте тільки можливість летіти, а все інше – за додаткову плату. Реєстрація в аеропорту, багаж, додаткове місце ручної поклажі, харчування, вибір місця – за все це треба доплачувати. І зразу підказка: реєструйтеся заздалегідь онлайн і намагайтеся вмістити речі в ручну поклажу (її парламенти у лоукостерів різні)
  2. Використання непопулярних і невеликих аеропортів. У вартість квитка входить аеропортовий збір. Тож, його намагаються зробити як можна меншим, тому для польотів обирають не популярні і супер комфортні аеропоти, а там, де дешевше обслуговування пасажирів та бортів. Або там, де можна домовитися про пільги.
  3. Відмова від додаткових сервісів на борту. Лоукостери не ділять свій салон на різні класи обслуговування. Відстань між кріслами, як правило, невелика, спинка може не відкидатися. Це дозволяє збільшити кількість пасажирів на борту.
  4. Оптимізація маршрутів. Лоукостери мають бути постійно в небі – це основне правило. Час простою маю бути скорочений максимально. Інколи буває навіть так, що пасажири йдуть на посадку, а в цей час ті, хто прилетів, тільки виходять з літака.
  5. Однакові і нестарі літаки. Це все робить обслуговування літаків значно дешевшим. Новіші літаки потребують менше обслуговування і ремонту. Однакові борти без поділу на класи заощаджують витрати на фахівців з ремонту, деталі тощо. Все ж однакове у всіх літаках.
  6. Якомога менше багажу на борту. Менше вага літака – менше витрати пального, менше часу на завантаження-розвантаження та обслуговування літака. Тож, за день один літак може здійснити 5-6 рейсів.

 

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись