Мальта. Країна кольору пряженого молока

Знайшли для вас цікаві факти про Мальту. Деякі нас навіть трохи приголомшили.


1. Республіка Мальта – це не один острів, а цілий архіпелаг у водах Середземного моря.

2. Є гіпотеза, що Мальтійський архіпелаг – це залишки Атлантиди.

3. Назва Мальта перекладається з грецької, як «мед». Це одна з найменших держав у світі.

Але ми ж пам’ятаємо, що розмір – то не головне.

4. Мальта посідає перше місце в світі по кількості історичних пам’яток на один квадратний метр. Серед них мегалітичні храмові комплекси, створені ще 3 500 років до нашої ери. Вони є найдавнішими рукотворними спорудами на планеті.

5. На Мальті немає жодного джерела прісної води чи природніх озер та рік.

6. Більшість споруд тут збудовано з піщаника, тому по кольору гармоніює з навколишнім ландшафтом.

7. Столиця Мальти – місто-фортеця Валетта, в якому вулиці сплановані таким чином, що морське повітря очищує та охолоджує повітря.

8. Більшість продуктів на Мальті привізні, тому і ціни вище середньоєвропейських. Особливо це стосується овочів та м’яса, але вартість сира та вина більш менш прийнятна.

9. На Мальті розташовані фабрики міжнародних брендів Hugo Boss та Cerruti, тому їхня продукція тут дешевша.

10. Узбережжя мальтійських островів Гозо та Коміно вважаються одними з найкращих в Європі.

11. В 60 році нашої ери біля берегів Мальти сталася кораблетроща. З човна врятувався апостол Павло. Зараз Павло – найшанованіший святий в країні.

12. На Мальті з 1608 року працював італійський художник Мікеланджело де Караваджо. Мікеланджело навіть був лицарем Мальтійського ордену. Досі у соборі Валлети зберігаються його відомі картини «Усікновення голови Іоанна Хрестителя» та «Святий Ієронім, що пише»

13. З 1964 року на Мальті відзняли більше 300 фільмів, серед яких «Гладіатор», «Троя», «Астерикс та Обеліск», «Граф Монте-Кристо», «Код да Вінчі», епізоди з бондіани та Гри престолів.
А після зйомок в 1980 році мюзикла про моряка Попая, на Мальті залишилося кіномістечко, яке перетворили в тематичний парк.

14. В 2017 році острів Гозо на жаль втратив один з популярних об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Мова йде про 28-метрову скелю Лазурне око. Причина банальна – природний процес корозії.

Не відкладайте свої подорожі.

odisseus2012@gmail.com
Розумний турагент в Facebook
Розумний турагент в Instagram
Розумний турагент в Telegram

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись