МІСЦЯМИ ЗЙОМОК ГАРРІ ПОТТЕРА

Фільми про Гаррі Поттера, зняті за мотивами однойменної серії книг – це мало не найвідоміші фільми в світі, як у дітей, так і у дорослих. Гаррі Поттеру присвячуються різні музеї і парки, однак справжні фанати більше люблять подорожувати по тих місцях, де знімали цей дивовижний фільм. Оскільки книга про юного чарівника – англійська, то і зйомки відбувалися саме на території цієї країни.

ХОГВАРТС

Хогвартс зовні знімався у старовинному замку Енік. Цей замок XI століття розташовується на кордоні Англії і Шотландії і відомий своєю історією, насиченою різними цікавими подіями. Саме замок Енік послужив основою для зйомок Хогвартса зовні, хоча його і довелося значно змінювати за допомогою комп’ютерної графіки. Також тут були зняті деякі внутрішні приміщення школи чаклунства. У дворі цього замку учні Хогвартса осягали непросте мистецтво польотів на мітлі, а над тутешніми галявинами відбувалася гра в квідич. Тут і зараз можна побачити фанатів, що стрибають на віничках по галявинах внутрішнього двору замку.ВНУТРІШНІ ПРИМІЩЕННЯ ЗАМКУ

Куди цікавіше буде подивитися на Хогвартс не зовні, а зсередини. Велика частина сцен з життя юних чарівників була знята в стінах Оксфордського університету. Наприклад, Великий зал, в якому проходили всі важливі і урочисті моменти, знімали в обідньому холі Крайст-Черча, найпрестижнішого і найстарішого коледжу Оксфордського університету. Також багато сцен з фільмів знімалися у дворі цього коледжу і на його сходах.

Оксфорд варто відвідати не тільки через зйомки тут Гаррі Поттера. Красива територія, старовинні будівлі, готична архітектура, середньовічні візерунки, музеї – все це, без сумніву, заслуговує на окрему увагу.БІБЛІОТЕКА ХОГВАРТСА

Бібліотеку Хогвартса з її величезним приміщенням і численними книгами знімали в Бодліанській бібліотеці, найбільшій бібліотеці Оксфорда. Тут зберігається більше 11 мільйонів книг, серед яких є справжні рідкості. І зрозуміло, нікого не залишать байдужими інтер’єри бібліотеки, в яких легко можна дізнатися бібліотеку Хогвартса.КОРИДОРИ ХОГВАРТСА

Побувавши в Оксфорді, обов’язково відвідайте містечко Глостер, що знаходиться всього в двох годинах їзди від Лондона. У цьому містечку знаходиться один з найкрасивіших в Англії соборів – Глостерський Собор. У коридорах і критих галереях цієї релігійної споруди були зняті багато епізодів з фільмів, які відбувалися в коридорах школи чаклунства.

Читати також: Нетуристичні райони Риму

Сцени з тролем і привидами, секретні двері в ґрифіндорську вітальню, спальня Гаррі Поттера, картини що говорять і навіть шкільні заняття – все це відбувалося в стінах Глостерського Собору.

Глостерский Собор – це дійсно гарна пам’ятка, розташована в дуже мальовничому куточку Англії. Прогулянка в його околицях і в самому Соборі як ні що інше занурить вас в атмосферу магії і Гаррі Поттера.КАБІНЕТ ПРОФЕСОРА МАКГОНЕГЕЛ

Заняття по трансфігурації під керівництвом професора Макгонегел знімалися в Даремському соборі Христа, Діви Марії та св. Катберта, розташованому неподалік від Шотландії. Собор відрізняється цікавою архітектурою, красивими вітражними вікнами і чудовою природою, що робить його дуже відомим серед туристів. До речі, неподалік від собору розташовується Даремський замок, теж цікавий як пам’ятка.КАБІНЕТ ФЛИТВІКА

Заняття по заклинанням, які викладав професор Флитвік, знімалися в школі Герроу, одна з найстаріших публічних шкіл для хлопчиків. Ця школа, розташована на відстані декількох миль від Лондона, випустила чимало відомих діячів науки, культури і політики, наприклад, її закінчив Вінстон Черчілль.

ХАТИНА ХАГРІДА

Долина Гленко, розташована в Шотландії – це одне з найкрасивіших місць в Англії. На цій долині знімали деякі пейзажі навколо Хогвартса: Сталеві Водоспади і гору Глен Невіс дізнається будь-який фанат фільмів про Гаррі Поттера. Також саме в долині Гленко була відтворена хатина Рубеус Хагріда, зберігача ключів і лісника Хогвартса. На жаль, хатина не збереглася до наших днів, проте помилуватися пейзажами Гленко варто обов’язково.ЗАБОРОНЕНИЙ ЛІС

Зйомки Забороненого лісу, в якому мешкають різні чарівні істоти, проходили в Чорному Парку Бакінгемшир. У ньому завжди панує напівтемрява, і за рахунок такої загадкової атмосфери там часто знімають різні фільми.

СТАНЦІЯ «ГОГСМІД»

За фільмом, Гогсмід – це розташоване неподалік від Хогварста село із залізничною станцією. Саме сюди учні чарівної школи приїжджають на поїзді, перш ніж потрапити в сам Хогвартс. Гогсмід – це в основному штучні декорації, а ось залізничну станцію знімали в живописному селі Готленд, на місцевому вокзалі.

КОСИЙ ПРОВУЛОК

Косий Провулок – це те місце, де маги, в тому числі і учні Хогвартса, можуть придбати різноманітні магічні предмети, необхідні для навчання і для життя. Велика частина Косого провулка знімалася в Лінденхолл-маркеті – критому лондонському ринку. Потрапити в Косий провулок можна через бар Дірявий казан, який насправді є магазином оптики на цьому ж ринку.

Деякі сцени на алеї провулку знімали в місті Йорк, на старовинній вуличці Шембле з традиційними чорно-білими будиночками.БАНК ГРІНГОТС

За книгою банк Грінготс розташовується там, де перетинаються Косий і Лютий провулок. В реальності ж цей банк – це представництво Австралії в Лондоні, або, як його ще називають, Будинок Австралії. Всередину потрапити, звичайно, не вдасться, але от помилуватися будівлею зовні цілком можна.
Читати також: Хорватія vs Чорногорія. Куди поїхати на відпочинок 

ТИСОВА АЛЕЯ

На цій вулиці в будинку номер 4 Гаррі Поттер жив до того, як потрапив в школу і під час літніх канікул протягом навчання. Насправді ця вулиця називається Picket Post Close і розташовується в місті Літтл Вінґіні.

РЕАЛЬНО ІСНУЮЧІ МІСЦЯ

В основному в книгах про чарівника Гаррі Поттера все вигадане, проте в книзі описано кілька місць в Лондоні, які існують насправді.

ЛОНДОНСЬКИЙ ЗООПАРК

Цей зоопарк – найстаріший науковий зоопарк в Лондоні і один з найбільших зоопарків у всьому світі. Його відвідування цікаво і саме по собі, однак саме тут, в Будинку Рептилій, Гаррі виявив у себе магічні здібності і здатність розуміти зміїну мову.МОСТИ ЛОНДОНА

Багато сцен з фільмів відбувалися саме на Лондонських мостах. Наприклад, на мосту Ламберт була знята сцена з стисканням магічного автобуса, а пішохідний міст Міленіум по сюжету руйнується помічниками Волан-де-Морта, Пожирачами Смерті.

ВОКЗАЛ КІНГС КРОСС

Дуже важливе місце для всіх юних чарівників – це вокзал Кінгс Кросс. Саме з нього, з платформи 9 ¾ юні чарівники відправлялися на поїзді в Хогвартс. Вокзал реально існує в Лондоні, і зайшовши в нього, можна побачити знайомі інтер’єри. А на вході  платформи 9, 10 і 11 можна навіть побачити візок, який наполовину зникає в стіні, і табличку «Platform 9 ¾». А зовні розташовується ще одне пам’ятне місце для фанатів Гаррі Поттера – неоготичний вокзал Сент Паркрас, на тлі якого Гаррі і Рон пролітали на чарівному форді «Англія».ПОДОРОЖ НА ПОЇЗДІ «ХОГВАРТС-ЕКСПРЕС»

Поїзд Хогвартс-Експрес – це теж цілком реальний поїзд, що курсує над долиною Гленфіннан. Цей поїзд і цей маршрут було обрано через дивовижну красу тутешніх місць.

Будь-який бажаючий може проїхатися цим маршрутом від Вільяма до Маллейг на «Хогвартс-експрес» – старовинному поїзді зі старовинним паровозом. Правда, про квитки доведеться потурбуватися заздалегідь, так як вони розкуповуються дуже швидко.

odisseus2012@gmail.com
Розумний турагент в Facebook
Розумний турагент в Instagram
Розумний турагент в Telegram

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись