Must see місце на Шрі-Ланці. Цікаві факти про Нувара-Елію

Саме Шрі-Ланка вважається батьківщиною популярних у нас Lipton, Hyleys, Dilmah та чаїв імені принцес Канді та Нурі. Ось, власне, і принцеси власною персоною.



Найвідоміше місце з чайними плантаціями – Нувара-Елія. В цій місцевості люблять відпочивати заможні індуси та ланкійці. Хоча тут немає виходу до моря, але регіон екологічніший і немає натовпів туристів, як на Гоа.
Колись це був улюблений курорт британців, які жили на острові.

Читати про Лондон. Тут британці живуть досі

Колонізаторів вже немає, але атмосфера благородства залишилася.

На Шрі-Ланці до середини 19 століття вирощували каву. Але раптове зараження кавових кущів грибком призвело до занепаду виробництва. В 1867 році, щоб врятуватися від банкрутства, шотландський плантатор Джеймс Тейлор вперше засадив чаєм невелику ділянку в Нувара-Елії. І понеслося… За тридцять років острів перетворився з виробника кави на потужного постачальника чаю.

Тож, починаємо подорож на висоту 2000 метрів над рівнем моря.
Шлях до Нувара-Елії вирізняється неймовірною красою. Гори, тунелі, серпантини доріг, водоспади, рисові поля, сліпучо смарагдові луки, кожний шматочок яких засаджений кущами чаю. Особливо мальовничі пейзажі відкриються під час поїздки потягом. Але обирайте собі квитки першого чи хоча б другого класу.

З лютого до квітня на Нувара-Елії – гарячий сезон. Якщо приїдете в цей період, потрапите на різноманітні виставки, дискотеки, скачки і т.д.

Читайте про Гоа. Тут теж круто подорожувати поїздом

Якщо ж ні, то все одно буде чим зайнятися. Тут багато чайних фабрик, які проводять екскурсії та дегустації. До речі, всі плантації належать державі. Приватним компаніям вони здаються в оренду на тривалий період.

Протягом 150 років в цій місцевості чай вирощують, збирають та оброблюють по одній і тій самій технології.
Смак напою відрізняється в залежності від регіону, де його виростили. Наприклад, чай з Нувара-Елії має нотки кипарисових дерев, дикої м’яти та евкаліптів.

Щоб відчути себе чайним промисловцем, не обов’язково мати плантації та цілий флот для експорту, як Томас Ліптон.

Можна зупинитися в готелі Heritance Tea Factory, під який переобладнали одну зі старих чайних  фабрик. В готелі зберегли деталі інтер’єру: металеві конструкції та опори, справжні каміни на дровах, де готують свіжий чай, який гості розпивають в залі з панорамними вікнами.

Якщо виникне бажання видати себе за справжнього експерта, маєте знати такі види чорного чаю:

1. Orange Pekoe (OP) – найдорожчий, найніжніший. Це згорнуті цільні листи.
2. Pekoe – грубіше листя, але теж ціле;
3. Broken Orange Pekoe (BOP) – половинки листа, напій середньої міцності;
4. Broken Orange Pekoe Fannings (BOPF) – дрібніші частинки листа, добре підходить для чаю з молоком.
5. Dust №1 – зовсім дрібні чаїнки, найміцніший. Як раз цей чайний пил використовують для фасування в пакетики.

Кажуть: «Побачити Париж та вмерти». Але на Шрі-Ланці більш актуальне: «Напитися чаю та побачити Кінець світу». Не лякайтеся, в околицях Нувара-Елії, як ви вже зрозуміли, різноманітна і просто приголомшлива природа. Одне з найгарніших місць – обрив, який має назву «Кінець світу». Неодмінно заїдьте туди. Коли «екстрасенси» будуть передрікати наступний апокаліпсис, скажете, що ви вже його пережили.

odisseus2012@gmail.com
Розумний турагент в Facebook
Розумний турагент в Instagram
Розумний турагент в Telegram

 

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись