На чому не варто економити в подорожі

Бюджетні подорожі в останні роки стали новим трендом. Вже досить велика кількість людей знає, як самостійно знайти дешеві авіаквитки та отримати знижки на проживання. Більшість туристів вважають за краще не переплачувати за різні послуги та й в цілому добре відпочити, вклавшись у відносно скромну суму. Але в усьому має бути міра і існують витрати, на яких не варто намагатися заощадити, оскільки подібна економія вплине на якість майбутнього відпочинку.

Безпека

Безумовно, найважливіший пункт, на якому економити не можна. Безпека є важливим критерієм, за яким варто вибирати не тільки країну, куди ви хочете поїхати, але і місто, і навіть район проживання, де знаходиться готель. В деяких країнах не варто ризикувати знімати житло у місцевих без належних документів. Інакше економія може перетворити вас у жертву шахрайства. Не варто також пізно гуляти в небезпечних районах – краще витратитися на таксі, ніж заощадити і в результаті позбутися всіх грошей. Навіть якщо ви перебуваєте в країні з низьким рівнем злочинності, завжди потрібно уникати сумнівних рішень заради економії.

Комфортне проживання

Так, у бюджетних туристів не завжди є можливість орендувати гарні апартаменти. Потрібно розглядати як варіанти готелів, так і квартир, окремих кімнат і хостелів. Але що б ви не вибирали, є багато інших важливих критеріїв крім ціни. Наприклад, наявність кухні, а також віддаленість від центру. У готель недалеко від центру міста ви зможете пішки повернутися в будь-який момент, відпочити і знову вийти на прогулянку. Вибравши ж дешеве житло на околиці міста, ви будете щодня витрачати гроші на дорогу. Помножте ціну проїзду на кількість осіб і зрозумієте, що витратите ту ж суму, тільки до неї ще додадуться витрати часу на дорогу.

Страховка

Часто страховці не надають великого значення і навіть не беруть її в поїздку. Це помилка, оскільки ніхто не здатний передбачити, що може трапитися в поїздці. За виклик швидкої і лікування в лікарні за кордоном можуть виставити великий рахунок, який зазвичай є непідйомним для більшості туристів. Страхова компанія відшкодує витрати на лікування. При в’їзді в деякі країни, зокрема в шенгенську зону, наявність такої страховки – обов’язкова вимога, і її недотримання є приводом для відмови у візі. Також, якщо ви плануєте займатись гірськолижним спортом або екстремальним туризмом, то вам необхідна додаткова страховка.

Харчування

Туристи часто намагаються зекономити на харчуванні, відвідуючи за кордоном заклади фастфуду на зразок McDonald’s. Але є кращий варіант: готувати на кухні в орендованій квартирі чи влаштовувати пікніки на свіжому повітрі. Так ви не будете переплачувати за кафе декілька разів на день. Хоча б один прийом їжі завжди потрібно виділяти на дегустацію традиційних страв місцевої кухні. Однак, якщо ви не впевнені у якості місцевих продуктів, краще робіть покупки у торгових центрах, так ймовірність отруєння або покупки неякісного продукту зменшується.

Вхідні квитки

Мова йде про відомі музеї, виставки живопису, цікаві собори, оглядові майданчики та інші відомі пам’ятки міста. Економія – справа корисна, але не варто відмовлятися побачити місця, заради яких і була спланована ця поїздка. Адже, цілком ймовірно, що іншої нагоди відвідати їх у вас не буде. Якщо вже ви прилетіли в місто, доїхали до тієї чи іншої пам’ятки або просто випадково опинилися біля неї, то краще з’їсти меншу порцію на вечерю чи купити менше сувенірів, але отримати враження, які запам’ятаються на все життя.

Якісне взуття

Для комфортних прогулянок по місту, а особливо за містом, потрібне якісне, бажано спортивне взуття. Від нього залежить те, наскільки швидко втомляться ноги і чи з’являться у вас мозолі. Дешеві гумові кросівки, які не дають ногам дихати, можуть стати справжнім випробуванням в дорозі. Дискомфорт для ніг буде відчуватися постійно і це може зіпсувати враження від побаченого під час прогулянок. Вибирайте в дорогу дві пари взуття: легкі дихаючі кросівки на літо або ж похідні черевики в холодну пору. А на додаток – відкрите взуття для переїздів, щоб у ніг була можливість відпочити.

Якісний рюкзак

До вибору рюкзака також потрібно підійти з усією відповідальністю. Навіть вибираючи варіант подешевше, не варто забувати про важливі нюанси: водонепроникний чохол, дихаючу спинку, регульовані ремінці, місткість і кількість відділень. Складіть приблизний список речей, які ви зазвичай берете в подорож і подумайте, чи зручно буде їх зберігати в цьому рюкзаку. Також важливо правильно розрахувати його розміри, тоді у вас буде можливість економити на авіаквитках, подорожуючи лише з ручною поклажею.

 

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись