Найкращі місця Ірану

Іран – спадкоємець колись могутньої Перської імперії і один з центрів виникнення світової цивілізації, історія якої налічує більше 5000 тис. років. Також це одна з найбільш самобутніх країн Азії, оскільки має унікальний набір по-справжньому цікавих пам’яток. Туристична індустрія в Ірані сьогодні переживає підйом, поступово покращується інфраструктура і будуються нові готелі. У країни є величезний потенціал для розвитку, так як мандрівники з усього світу відчувають величезний інтерес до її архітектури, історії та прекрасно збережених історичних пам’яток.

Розповідаємо про найкращі місця Ірану, які неодмінно варто побачити.

Тегеран

Тегеран – місто-гігант і лідер за кількістю жителів. Це вируюча, галаслива столиця, що ніколи не спить. Довга історія не могла не залишити слід на культурі, архітектурі, мистецтві міста. Тегеран різноманітний і тут дійсно є на що подивитися. Можна довго подорожувати з музею в музей, милуватися палацами, прогулюватися по парках і магазинах, відпочивати у ресторанах. У Тегерані широко розвинена інфраструктура, і пересуватися по місту можна не тільки на автобусах, а й на метро, що дозволить вам уникнути численних заторів.

Основні визначні пам’ятки міста:

Вежа Азаді з білого іранського мармуру – один із символів Тегерана. Усередині башти знаходиться музей історії країни, серед експозицій якого зороастрийські артефакти і кераміка.

Вежа Мілад – найвища будівля в Ірані, 435 метрів. На вершині є оглядовий майданчик, а на висоті 276 метрів – панорамний ресторан.

Національний музей Ірану – тут зібрані найкращі стародавні артфекти, серед яких не тільки знахідки з Персеполіса, але і мумія людини. Всього в музеї зберігається понад 300 тисяч експонатів.

Національна скарбниця або Музей скарбів Корони зберігає рідкісні дорогоцінні камені і численні предмети розкоші.

Палацовий комплекс Голестан – палац-музей, що складається з 20 будівель, серед яких виділяються тронний, мармуровий зали, бібліотека. Всі зали багато прикрашені. Територія велика, тому доведеться витратити декілька годин, щоб все оглянути.

Парк вогню і води Або Аташ – чудове місце для романтичного вечору. Красиво підсвічені будинки і вежі відображаються у воді, що створює особливу атмосферу.

Також радимо відвідати: Бульвар Валі-Аср, музей Абгіне, музей Реза Аббасі, Музей ісламського мистецтва, Музей скла і кераміки, палац Саадабад, Мечеть Шахіда Моттахарі, палац Ніваран, гора Демаванд і багато інших.

Ісфахан
Кажуть, що побачити Ісфахан – все одно, що півсвіту подивитися, – настільки прекрасне це місто. Ісфахан процвітав довгий час, будучи колись одним з найбільших міст світу. Найвищого розквіту він досяг за правління шаха Аббаса I Великого (кінець XVI – початок XVII століття), за правління якого формувався унікальний вишуканий архітектурний стиль міста та ісламська культура. Також в Ісфахані утворилася велика вірменська діаспора, для якої навіть був побудований власний район – Нова Джульфа. Сьогодні Нова Джульфа зі своїм чудовим собором Ванк вважається однією з головних визначних пам’яток міста.

В Ісфахані головні визначні пам’ятки міста в основному розташовані на площі Імама, більш відомої як Накш-е Джахан. Тут і знаменитий ісфаханський базар, і мечеть Імама, і п’ятнична мечеть, і мечеть шаха Лютфулли. Зовсім поруч також знаходиться палац Алі-Капу. Ще один обов’язковий туристичний пункт – старовинні міські мости, які перетинають річку Заяндеруд. Найвідомішими з них є мости Хаджу і Сі-о-се-поль.

Тебріз
Тебріз – головне місто іранського Азербайджану, тому населення міста в основному розмовляє азербайджанською мовою. Тебріз не раз переходив в руки інших держав, серед яких і Російська Імперія, що подарувало місту чимало культурних пам’яток. Нудьгувати тут не доведеться. Головними визначними пам’ятками Тебріза вважаються Парк Ель-Голі, Блакитна мечеть і Тебрізький базар.

Сьогодні Тебріз вважається центром народних промислів і килимарства, тому сувеніри з Ірану у вигляді перських килимів варто шукати саме тут.

Продовження статті читайте тут.

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись