Найкращі місця Ірану

У попередній частині ви познайомились з такими іранськими містами, як Тегеран, Ісфахан і Тебріз. Сьогодні розповімо про те, чим цікаві Шираз, Мешхед, Пасаргади і Персеполь та фортеці ассасинів.

Шираз
Місто, яке можна назвати лідером за кількістю історичних пам’яток. Його будівництво почав ще Дарій I Великий і знищив Олександр Македонський. У середні віки Шираз відігравав важливу роль в ісламському світі: тут жило багато митців, науковців та літераторів, серед яких такі поети, як Сааді і Хафіз. Крім того, до ісламської революції Шираз також був великим центром виноробства. Сьогодні ж алкогольна продукція знаходиться під державною забороною. Серед головних визначних пам’яток міста: Ворота Коран (символ Ширазу), сад епох, мечеть Насір оль-Мольк, мечеть Шах Чераг, мечеть Вакіль, ширазький базар Вакіль і мавзолеї поетів Хафіза та Сааді.

Пасаргади і Персеполь

Пасаргади відомі всьому світу як перша столиця імперії Ахеменідів, місце початку кар’єри Кіра Великого (VI століття до н.е.) і місце його поховання. Руїни царських палаців знаходяться за 130 км на північний схід від Шираза. Недалеко від них височить складена з білого вапняку гробниця Кіра, оповита безліччю легенд. Персеполь, або Тахт-е Джамшид, став символом епохи Ахеменідів, могутності і величі давньої Персії. Комплекс палаців розташований на платформі, до нього ведуть величні парадні сходи з барельєфами. Від колишньої величі збереглося лише кілька високих колон з капітелями у вигляді биків і парадні ворота, також у вигляді биків.

Мешхед

Це не тільки друге за кількістю населення місто в країні, але і релігійна святиня для мусульман, які сповідують іслам шиїтського толку. Паломництво в Мешхед хоч і трохи поступається хаджу в Мекку, але тим не менше в Ірані вважається одним з вищих проявів віри. Найвищого розквіту Мешхед досяг за Надир-шаха в XVIII столітті, який зробив місто столицею своєї держави. На честь правителя в Мешхеді побудували музей, де на вході відвідувачів зустрічає пам’ятник Надир-шаха на коні. Мешхед також відомий тим, що саме тут жив і творив великий перський поет Фірдоусі, автор найбільшого національного епосу «Шах-наме». Серед відомих місць в місті також є «Кухсангі» – великий оазис і місце для відпочинку з озерами, ресторанами, водоспадами і чудовим видом на місто. А любителям пряних страв зі східними нотками буде цікаво дізнатися, що Мешхед – головний постачальник шафрану в Ірані.

Фортеці ассасинів

За 165 км на захід від Тегерана знаходиться місто Казвін, в околицях якого розташована ущелина Аламут. В XI–XII ст. ці місця стали центром однієї з найвідоміших терористичних мереж минулого – ассасинів, підступних фанатиків-вбивць. Своїм виникненням група ассасинів зобов’язана Хасану ібн Саббаху, який зробив своєю резиденцією фортецю Аламут і створив теократичну державу ісмаїлітів, засновану на беззастережній відданості вождеві. В даний час замки ассасинів на скелях, такі як Аламут, Ламбісар, Шеміран та інші, сильно зруйновані, деякі стерті дощенту, інші зберегли лише стіни.

Продовження статті читайте тут.

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись