Несебр популярний курорт Болгарії

Несебр один з найпопулярніших курортів Болгарії. Ви можете зустріти різні варіанти назви – Несебир, Несебір, Несебър, але візуально впізнаєте його з тисячі. Світлині та враження наші, радо ділимось.Чим Несебр відрізняється від інших відомих курортів Болгарії? Тут, окрім суто курортних пейзажів з прилавками, де продають купальники та надувні круги, ви знайдете справжні архітектурні скарби.
Адже місто вважається одним із найстаріших в Європі, воно було засноване більше 3000 років тому.

До речі, від курорту “Сонячний берег” до Несебру ходить громадський транспорт, але ті, хто нікуди не поспішає, йдуть на оглядини пішки.
Відстань від Золотих пісків трохи довша, але не критично, на авто їхати до двох годин.

Несебр розділений на дві частини – Старе та Нове місто. Старе знаходиться на крихітному півострові, раніше його територія була більша, але через землетрус частина затонула. Якщо буде спокійна погода, зможете відправитися на морську прогулянку та розгледіти затонулу частину півострова. Коли ми були в Несебрі, дув сильний вітер, того в море екскурсійні човни не виходили. За те шпаки кричали гучніше, чайки літали нижче та нахабніше, хвилі билися сильніше. А біля цього дерева стояв такий гомін, що не було чутно навіть власного голосу.


Несебр називають містом 40 церков. Чому їх так багато?
Коли Несебр був частиною Візантії, імператор відправляв сюди на заслання своїх могутніх опонентів. Місто перетворилося на елітне поселення, і кожна з заможних родин прагнула збудувати тут свою власну церкву. Не знаємо, що це було. Можливо, ознака статусності, а можливо, і вдячність богу за життя. Адже багатьох своїх суперників імператор страчував без жалю.

Читати також: Олюденіз. Курорт Туреччини, який обирають європейці

Про те, що в Несебрі жили справді заможні люди, свідчать ще кілька фактів. Є згадки, що місцеві жителі збирали між собою гроші і відкупалися від ворогів, рятуючи тим самим місто від руйнувань. Вони навіть Османській імперії “зробили пропозицію, від, якої неможливо було відмовитися”. Вельможі заплатили мусульманам, щоб ті не забороняли будувати християнські церкви. Було встановлене єдине обмеження – висота храму не могла бути вище ніж вершник на коні.

На півострові є також Археологічний та Етнографічний музеї. Але, повірте, вам взагалі не захочеться заходити в приміщення. Пам’ятайте, вся територія Старого Несебра визнана світовою спадщиною ЮНЕСКО.

Що стосується пляжного відпочинку. Пляжі є і в Старій, і в Новій частині міста. Безпосередньо вздовж узбережжя ви знайдете багато готелів різної цінової категорії. Кожний з них має свій вихід до моря. Південний пляж, нагороджений Блакитним прапором якості. Його особливо полюбляють серфінгісти.
Любителі нічного життя знайдуть в Несебрі розваги на свій смак – ресторани, дискотеки, нічні клуби і екскурсія на виноробню.
Діти теж будуть у захваті, для них тут ідеальні умови. Кілька аквапарків, лунапарк, розважальний центр Sunny тощо.

odisseus2012@gmail.com
Розумний турагент в Facebook
Розумний турагент в Instagram
Розумний турагент в Telegram

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись