“Обережно – олені!” Подорож до Лапландії

Історію почнемо з факту, який всі знають, хоча…
Сподіваємося ми не станемо для вас тими друзями, які приголомшать новиною, що на Новий рік подарунки дарують батьки, а сліди на снігу, то не Діда Мороза, а тато робив.

Тож, Санти та Діди Морози у торгівельних центрах, дитячих святах та корпоративах – несправжні. Скоріше за все, це актори-початківці, фізруки чи найактивніші співробітники відділу.

Офіційний, визнаний на світовому рівні та запатентований Санта Клаус живе у Фінляндії.

Робоча резиденція Санти чи Йоулупуккі (так називають його у Фінляндії), розташована в провінції Лапландія, в 8 кілометрах від Рованіємі по трасі номер 4, в бік Івало. Але до полярного кола можна доїхати і місцевим автобусом номер 8.  Хоча і звучить, як із паралельної реальності,  для фінів «поїхати у заполяр’я» – буденність. Приблизно, як нам – з Правого берега Києва на лівий.

Поштова адреса для дитячих листів з бажаннями: Santa Klaus, 96930 Arctic Circle, Rovaniemi, Finland. Це, власне і все, що люди знають про Санту. Де він разом зі своєю місіс живе, тримається в секреті.

Лапландія вас зачарує сніжно-крижаними пейзажами. А після зустрічі з Йоулупуккі відчуєте себе дітьми настільки, що захочете посмоктати бурульку…хоча б разочок.

Ціни в резиденції доволі високі, наприклад 100 грамів глінтвейну ~ 10 євро. А він буде дуже доречний після бурульок.

До офісу Санти вхід безкоштовний. Але фото від гномів коштує ~30-40 євро, хоча за 50 євро малі помічники зроблять не тільки світлини, а ще і зафільмують вас – пакетом дешевше. Потім всі відзняті матеріали відправлять на електронну пошту. Резиденція хоч і казкова, але сучасна, так би мовити діджиталізейшин.

В гостях у Йоулупуккі є дитячі гірки, контактний зоопарк ельфів, оренда снігоходів, кафе та ресторани. Тут також катають на санях в упряжці з хаскі чи оленями.

До речі, якщо згори дивитися на Рованіємі, столицю Лапландії, її вулиці повторюють форму рогів оленя. Та й взагалі, в містечку цих північних красенів більше, ніж людей. Тому по всіх трасах найчастіше ви побачите не знак обмеження швидкості, а “Обережно – олені”.

Поки діти сидять на колінах у Санти, татусі можуть з’їздити помити золота, щоб вистачило на наступну подорож. Фінляндія — остання країна Європи, де є професійні золотошукачі.

В селищі Танкаваара біля озера Інарі діє Музей золота, в якому бажаючим пропонують помити золото. Але, на щастя,  ви відчуєте не всі принади професії. Щоб відвідувачі не відморозили собі пальці, золотовмісткий пісок заносять до приміщення.

Після миття золота та розваг на морозі ви маєте знати ще два факти.

  • Алкоголь в Лапландії можна купити тільки в спеціалізованих магазинах: у Фінляндії це Alko, у Норвегії –Vinmonopolet, а у Швеції – Systembolaget.
  • У місцевих фаст-фудах продають гамбургери з олениною, тому поки ми це пишемо десь сумує один олень… чи два, залежить від вашого апетиту.

А ще, Національний парк Абіску в Лапландії – найкраще місце на планеті для спостереження за Північним сяйвом (Northern Lights, Aurora Borealis).

odisseus2012@gmail.com
Розумний турагент в Facebook
Розумний турагент в Instagram
Розумний турагент в Telegram

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись