Обслуговування на борту літака: що входить

Коли ми вирушаємо у подорож і приїжджаємо в аеропорт, хочеться, щоб наш політ пройшов максимально комфортно і приємно. Багато в чому це залежить від обслуговування на борту літака залежно від обраного класу, тривалості перельоту, типу літака. Його проводить персонал, підготовлений для обслуговування, в тому числі для забезпечення безпеки під час польоту і надання першої медичної допомоги.

В обов’язки бортпровідника входить зустріч пасажирів біля трапу або дверей літака; надання допомоги пасажирам при переході в літак з трапа; допомагати пасажирам при розміщенні ручної поклажі, верхнього одягу і вказати їх місця в салоні. Бортпровідники, починаючи з першого класу, повинні запропонувати пасажирам журнали і газети, при необхідності надати медичну допомогу або надати індивідуальне обслуговування, зачитати привітання і ознайомити пасажирів з розташуванням і правилами користування аварійно-рятувальним обладнанням та рятувальними жилетами. Також вони зобов’язані перевірити, як пасажири закріпили ремені безпеки і стан пасажирів.

Обслуговування пасажирів під час польоту починається через 10 хвилин після зльоту. Під час польоту бортпровідники пропонують пасажирам напої і харчування, стежать за чистотою і температурним режимом в салоні. В їх обов’язки входить створення спокійної атмосфери, перешкода спробам відкриття дверей та аварійних люків, не допускати сторонніх в кабіну екіпажу, забезпечувати безпеку пасажирів в аварійних ситуаціях.

Якщо ви летите не лоукостером, то можете отримати другу порцію їжі: після роздачі обіду всім пасажирам просто попросіть стюардесу про добавку. Справа в тому, що на борту більше наборів їжі, ніж пасажирів, та й не всі їдять літакову їжу. Тому, якщо є зайвий сендвіч – бортпровідники не відмовлять. Те ж стосується і води. Воду роздають в стаканчиках, але якщо одного вам мало, то попросіть пляшку води або налити воду у вашу пляшку.

Якщо ви летите з дитиною, але треба відлучитися в туалет або пройтись, стюардеса догляне за малям, поки вас немає на місці. А у Etihad Airways для цього є спеціальна людина – «літаюча няня». Вона навчена догляду за дітьми будь-якого віку. Тому, поки ви займаєтеся своїми справами, дитина теж буде при ділі – у аероняні великий запас ігор та занять для дітей. А якщо у вас грудний малюк, то для вас передбачена люлька. За пару днів до вильоту зв’яжіться з авіакомпанією і дізнайтеся, які опції вам доступні. Якщо все забронювати заздалегідь, то проблем не буде.

На далекомагістральних рейсах передбачена кожна дрібниця, навіть турбота про зовнішній вигляд пасажирів. Авіакомпанія Virgin Atlantic Airways роздає всім пасажирам спеціальний дорожній набір, в якому є зубна щітка і паста, гребінець, волога серветка, маска для сну, беруші. Подібні набори є і у згаданої вище Etihad Airways. Все мініатюрне і практично одноразове, але все одно приємно, особливо після 10-ти годинного перельоту.

Щоб політ не здавалося болісним від нудьги або переживань, деякі авіакомпанії надають вибір безкоштовних алкогольних напоїв. Lufthansa і Air France на далеких рейсах з радістю пригостить шампанським, а на борту Finnair на шляху в США до гарячого подають пиво і вино. Якщо наявність безкоштовного алкоголю для вас є принциповим, уточніть цей момент у авіакомпанії. На ранкових коротких рейсах алкоголь не видають, більше шансів отримати його під час обіду.

На борту є примітивна аптечка. Суперліків на всі випадки життя там немає, але для першої допомоги вистачить: знеболюючі, перев’язувальні матеріали, засоби від печії. Якщо у вас щось сталося, зверніться до стюардеси – вона зробить, що зможе. В екстрених випадках по гучному зв’язку запитують, чи є на борту лікар.

На деяких рейсах стюардеси роздають бажаючим пледи. А щоб не нудьгувати під час польоту, особливо, якщо ви сидите не біля вікна, попросіть газету, журнал або гральні карти.

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись