Одеса – найкращі культурні місця

Одесса

Одеса – місто, наповнене теплом, сонцем, морськими ароматами і гарним настроєм. Тут панує особлива атмосфера, а гостей міста радо і щиро зустрічають місцеві жителі. Також в Одесі є величезна кількість вишуканих історичних і архітектурних пам’яток та затишних куточків для відпочинку з рідними чи друзями. Пропонуємо вам ознайомитись з найцікавішими культурними місцями Одеси.

Одесса

Потьомкінські сходи

Розпочати подорож варто з Потьомкінських сходів, які є однією з найбільш відомих пам’яток Одеси. Їх поява, за легендою, пов’язана з історією кохання князя Воронцова і його дружини Єлизавети. Князь дав розпорядження побудувати сходи у подарунок коханій. Над ними працювали такі архітектори, як Авраам Мельников і Франц Боффо. Вони налічують 192 сходинки і входять в десятку найкрасивіших сходів Європи. Сьогодні цю пам’ятку використовують як глядацькі трибун під час проведення різних концертів і свят.

Одесса

Приморський бульвар

Піднявшись Потьомкінськими сходами, ви потрапите на Приморський бульвар, який називають візитівкою Одеси. Звідси можна побачити чудову панораму морського вокзалу, а також тут знаходиться пам’ятник Дюку де Рішельє, який багато зробив для розвитку міста. Особливо приємно гуляти бульваром теплими вечорами, дихаючи чистим морським повітрям.

Одесса

Одеський національний академічний театр опери та балету

Це найстаріший оперний театр України і одна з найкрасивіших будівель Одеси. Побудований у ХІХ столітті зарубіжними архітекторами Ф. Фельнером і Г. Гельмером. Тут можна побачити елементи і віденського бароко, і італійського ренесансу, і класичного рококо і бароко, причому всі стильові компоненти пов’язані між собою, створюючи цілісну композицію.

Одесса

Воронцовський палац

Споруджений у 1826 році відомим італійським архітектором Ф. Боффо, цей палац був резиденцією генерал-губернатора Михайла Воронцова. Прикрашає палац відома колонада, побудована в стилі тосканського ордеру. Знаходиться вона практично на самому краю пагорба, тому це один з найкращих оглядових майданчиків міста. Звідси відкриваються прекрасні краєвиди на Одеську затоку, які оцінив колись і сам Воронцов.

Одесса

Одесса

Дерибасівська вулиця

Прогулюючись центральною пішохідною вулицею Одеси, можна більше дізнатись про місто, відчути його неповторний колорит. На цій вулиці знаходиться багато затишних кав’ярень, ресторанів, магазинів і готелів. Особливо вражає своїм зовнішнім і внутрішнім убранством архітектурний ансамбль одеського Пасажу, побудованого в 1898-1899 роках з поєднанням стилів бароко, класики і модерну, особливістю якого є скляний атріум. З Дерибасівської вулиці зручно пройти в Міський сад Одеси, щоб помилуватися співаючими фонтанами та побачити цікаві пам’ятники.

Одесса

Одеський археологічний музей

В Одесі знаходиться унікальний і цінний Музей археології, який був заснований ще у 1825 році. Сьогодні тут можна побачити найбільшу колекцію пам’яток з історії Північного Причорномор’я. Експонати дозволяють більше дізнатись про трипільську, черняхівську, скіфську, сарматську культури, побут стародавніх греків і римлян. Також у музеї представлена експозиція єгипетських старожитностей, в тому числі давньоєгипетські мумії.

Одесса

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись