Планування самостійної подорожі: що варто врахувати

Планування самостійної подорожі має багато нюансів, особливо якщо ви вирушаєте не в одне конкретне місто, а маєте намір подорожувати країною тривалий час або навіть охопити декілька країн чи континентів. Також всі ми хочемо, щоб відпочинок вийшов якомога дешевшим та комфортним.

Тому хочемо розповісти вам про основні моменти, які варто враховувати, приступаючи до планування самостійної поїздки, і дамо корисні поради, які полегшать вам організацію вашого відпочинку.

1. До планування важливо приступати заздалегідь, в деяких випадках навіть за рік чи більше, наприклад, якщо це популярний напрямок або навпаки рідкісне місце з обмеженою кількістю варіантів житла. Це дасть змогу не лише спокійно до всього підготуватись і нічого не забути, але й суттєво зекономити на квитках і проживанні.

2. Визначіть, який бюджет закладаєте на подорож. Врахуйте при цьому, що від величини бюджету залежить рівень вашого комфорту.  Подумайте, яку суму готові викласти за квитки, житло, у скільки обійдеться день мандрівки. Не забувайте – щоб побачити визначні місця, треба придбати вхідний квиток. Також вам захочеться купити щось на згадку про подорож для себе і своїх рідних чи друзів. Тому при формуванні бюджету потрібно враховувати навіть найменші витрати і мати певну суму про запас на випадок непередбачуваних ситуацій.

3. Визначтесь з тим, яким має бути ваш відпочинок, і оберіть країну, в якій мрієте побувати. Якщо ви ще не подорожували самостійно, почніть з малого. Не варто розробляти складні маршрути, намагатись відвідати декілька країн відразу і побачити всі культурні та визначні місця. Попередньо складіть маршрут тими місцями, які хотіли би побачити насамперед. Оптимальним буде поєднання насиченої культурної програми і спокійного розслабленого відпочинку. Також не варто робити занадто довгу поїздку – максимум 10-12 днів з трьома точками базування і радіальними виїздами на 1 день в місця неподалік.

Корисним в цьому випадку для вас буде додаток Google Maps, який дозволяє прокладати навіть найскладніші маршрути і з’ясувати, яким транспортом і за скільки часу можна дістатись до того чи іншого місця.

4. Зберіть якомога більше інформації про країну, в яку вирушаєте, ознайомтеся з місцевими правилами та традиціями, особливо якщо це екзотичний напрямок. Корисним буде все – від офіційних сайтів транспортних компаній і культурних місць до особистих блогів тих людей, хто вже подорожував в цю країну або живе там якийсь час. Так ви зможете детально продумати, як будете добиратись від аеропорту до готелю і пересуватись містом за допомогою громадського транспорту, де будете харчуватись, які визначні місця варто відвідати, а на які не варто витрачати час.

5. Коли ви прикинули, що хочете побачити під час свого відпочинку і маєте приблизний маршрут, то спочатку маєте глянути авіаквитки. Ціна у різні дні може відрізнятись і в кінцевому підсумку, здавалось би, незначна економія виявиться суттєвою для загального бюджету поїздки. Також в авіакомпаній не у всі дні є вильоти або якщо вони і є, то мають не зовсім зручний час вильоту чи тривалість пересадки.

6. Обравши зручні для себе дати вильотів і задовільну ціну на квитки, підбираєте готелі і внутрішні переїзди по країні чи між країнами, а також екскурсії. Майте на увазі, що ми не підбираємо в першу чергу готелі, оскільки вибір житла зазвичай більший, ніж пропозиції авіаперевізників.

7. Зауважте, що на етапі розробки і коригування маршруту, підбору авіа, житла та інших пунктів ви нічого не оплачуєте, а лише фіксуєте для себе ціну. Може вийти так, що вам у процесі планування раптом захочеться відвідати якесь місце, причому у конкретний день, тому тоді доведеться змінювати дні вильоту, обирати дорожчі квитки або збільшувати кількість ночей у готелі. Переходимо до оплати лише тоді, коли бачимо загальну картину подорожі і нас все влаштовує, в тому числі попередньо прорахований бюджет.

8. У вас може декілька разів помінятись бачення вашої подорожі або не влаштовуватиме бюджет, тому ваш кінцевий маршрут може кардинально відрізнятись від початкового. Важливо фіксувати будь-які зміни у процесі планування подорожі і тримати під рукою всі варіанти маршруту, щоб у випадку необхідності повернутись до них і не витрачати час на повторний пошук інформації.

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись