Площа Іспанії – архітектурний шедевр Севільї

Севилья

У парку Марії Луїзи, що є одним з найспокійніших місць відпочинку у Севільї, особливо виділяється колосальна Площа Іспанії. Без сумніву, після Кафедрального собору і Королівського Алькасару цей архітектурний комплекс найкраще відображає сутність столиці Андалусії.

Севилья

На початку ХХ ст. Севілья виступила ініціатором проведення міжнародної виставки, метою якої було встановлення дружніх відносин між Іспанією та країнами Латинської Америки, оскільки на той момент місто шукало нові ринки для збуту своїх товарів. Підготовка цієї події тривала більше десятиліття і її центром стала Площа Іспанії. Даний проект був розроблений архітектором Анібалом Гонсалесом і підтриманий Королівським двором. Plaza de España була завершена у 1928 р. і після закриття міжнародної виставки на ній розташовувались генерал-капітанство та Муніципалітет Севільї. Сьогодні тут також знаходиться військовий історичний музей.

Севилья

Площа виконана у напівокруглій формі, що символізує обійми, які простягає Іспанія до своїх колишніх колоній, та дивиться у бік ріки Гвадалквівір. Посередині комплексу міститься розкішний фонтан, а навколо простягається канал, через який перекинуті чотири містки, які репрезентують чотири стародавні королівства Іспанії (Кастилія, Леон, Арагон і Наварра).

Севилья

При будівництві конструкції була використана цегла, керамічне оздоблення, коване залізо і мармур, що надають їй атмосфери доби Відродження з деякими рисами неомавританського стилю і ар-деко. На стінах площі розміщені панно, виконані виключно за допомогою кераміки, на яких зображені 48 провінції Іспанії в алфавітному порядку. На кожному такому панно можна побачити герб провінції, її карту та представлення визначної історичної події, пов’язаної з нею.

Севилья

Площа Іспанії стала пам’яткою архітектури, відомою за межами Іспанії, яка викликає захоплення усіх туристів, які приїжджають її побачити. Її велична краса і те відчуття свободи, яке охоплює, коли перебуваєш на ній, зробили її місцем зйомок таких відомих фільмів, як «Зоряні війни: Епізод ІІ – Атака клонів» та «Лоуренс Аравійський».

Севилья

Це одне з небагатьох місць, де можна погодувати з рук севільських голубів. Пташки не бояться людей і охоче пригощаються зерном чи хлібом. Також можна покататись на човні каналом, що особливо приємно у спекотний день. Тут хочеться гуляти без кінця, розглядаючи керамічні деталі і перетинаючи витончені мости, або просто дихати свіжим повітрям на балконі другого поверху, з якого площа здається особливо вражаючою. Для творчих людей дане місце може стати джерелом натхнення для народження нових літературних чи художніх ідей.

Севилья

Площа прекрасна і вдень, коли виграє на яскравому севільському сонці різними барвами, і коли наступає ніч та запалюються ліхтарі, що надає їй таємничості і магічності, перетворюючи в одне з найромантичніших місць у Севільї. Plaza de España має бути обов’язковим пункт у списку кожного туриста, який збирається відвідати столицю Андалусії.

Севилья

 

 

Вам також варто прочитати