Подорож з дітьми: 8 проблем та їх вирішення

Тревелхаки для батьків-мандрівників, які хочуть на відпочинок з дітьми. На перший погляд, народження дитини ставить хрест на всьому, що було у вашому житті цікавого, в першу чергу – на подорожах. Але минає трохи часу, батьки оговтуються від шоку, звикають до постійного недосипання і відсутності особистого часу і починають мріяти про поїздку на море .Головне, з чим потрібно змиритися батькам-мандрівникам – відпочинок з маленькою дитиною це трошки інший відпочинок. Він набагато складніше в організаційній частині і емоційній віддачі. У вас буде багато реальних і уявних проблем, пов’язаних з подорожжю і підготовкою до неї. Які саме і як з ними впоратися? Розповідаємо.

Проблема №1. Акліматизація

У більшості маленьких дітей акліматизація проходить непомітно. І не така страшна акліматизація, як реакліматизація, коли повертаєтеся додому. Не кожному дитячому організму сподобається різка зміна сонячного пляжу на сувору зиму. Тож, якщо ви подорожуєте із зими і літо, то в перший тиждень після повернення з відпустки краще звести прогулянки до мінімуму, уникати людних місць і переохолодження. Ні в якому разі не робіть щеплення за 2 тижні до подорожі і 2 тижні після неї. Їхати з літа в літо краще, ніж з -30 в +30. Іноді у дітей трапляється харчова акліматизація, яка виражається в короткочасному розладі шлунка. Вона може бути результатом звикання до води, або місцевої кухні і не потребує лікування.

Проблема №2. Зміна часових поясів

Різниця в 2 години не є критичною. Заради неї навряд чи потрібно переводити внутрішній годинник дитини. А от різка зміна часових поясів потребує коригування режиму. Чим доросліша дитина, тим простіше і швидше вона звикне вставати і засипати за новим часом. Дітей до року краще готувати до зміни режиму заздалегідь і за пару тижнів до подорожі зрушити час вставання і засипання в сторону необхідного.

Проблема №3. Дитина захворіла

Хвора напередодні подорожі дитина може зірвати все, до чого ви прагнули кілька місяців. Тому за тиждень до від’їзду краще уникати людних місць, прогулянок в холодну пору, не пити охолоджені напої. Якщо ж хвороба застане дитину на відпочиноку, на цей випадок у вас повинна бути:

  • Медична страховка.
  • Заздалегідь уточніть список клінік, які працюють з вашою страховою компанією. Намагайтеся потрапити у великий багатопрофільний госпіталь і знайти там саме дитячого лікаря. Спеціалісти загальної практики, які ведуть прийом в клініці на 2 кабінети, рідко надають хорошу педіатричну допомогу дитині.
  • Майте під рукою інтернет. Самодіагностика по інтернету – сумнівна звичка, але це допоможе вам не піднімати паніку завчасно і самим з’ясувати, що з дитиною нічого серйозного не сталося. Крім того, інтернет допоможе вам переконатися, що ліки, які прописав іноземний лікар, дійсно підходять дитині за віком і показаннями.
  • Візьміть номер телефону свого дільничного педіатра і домовтеся, що ви можете зателефонувати йому з будь-якого питання, що хвилює вас.

Проблема №4. Чим годувати дитину

Зручно, якщо дитина повністю знаходиться на грудному вигодовуванні. Тоді все потрібне завжди при вас. Для дітей на штучному вигодовуванні доведеться взяти суміш з собою. Кількість пачок не обмежена, на митниці ніхто не чіпляється до валізи з дитячим харчуванням. Проблем з перевезенням розчинних каш і дитячого пюре теж не виникає. Можна взяти кілька баночок на перший час, а потім постаратися купити щось на місці. Але заздалегідь прогугліть асортимент дитячого харчування в супермаркетах курорту. Приготуйтеся до того, що дитяче харчування може коштувати в 2-3 рази дорожче. Можна орендувати апартаменти з кухнею або взяти з собою мультиварку і блендер. Не покладайтеся на формулювання «в готелі є дитячий стіл». Як правило, під цим мається на увазі картопля-фрі, нагетси, піца і чіпси.

Проблема №5. Примхи в літаку та інші труднощі перельоту

У всьому світі до плачу немовлят ставляться з розумінням. Але якщо ви зіткнулися з негативними коментарями в свою адресу, то запропонуйте незадоволеному пасажиру пересісти. Пам’ятайте, що його невдоволення – не ваша проблема. Завдання батьків полягає в тому, щоб уміти організувати у літаку час малечі, розважити її, не дати їй занадто стомитися польотом. Діти бувають різні, комусь допоможе тільки планшет, комусь їжа, іншому малювання, четвертому нова іграшка.

Проблема №6. Величезний багаж

Це раніше ви могли подорожувати з однією середньою валізою на двох. Тепер ви берете з собою дитину, коляску, сумку з дитячим харчуванням, в одному саквояжі везете велику упаковку підгузників, в іншому – іграшки. Іноді можна орендувати коляску і купити підгузники і харчування на місці. Це значно зменшує обсяги багажу, але загрожує пошуковим квестом.

Проблема №7. Відпочинок буде виснажливий

Потрібно розуміти, що з дитиною не вдасться відіспатися за всі робочі тижні, не вийде розслабитися в ресторані з келихом вина, шопінг без кордонів і сплав на байдарках теж доведеться скасувати. Це навіть не проблема, а просто реальність, з якою треба змиритися. Не плануйте відвідати все і відразу, встигнути скрізь і все подивитися. З дитиною або без, ви не зможете осягнути неосяжне. Заздалегідь складіть список пам’яток і розкидайте їх по всьому відпочинку, не залишайте все на останні дні. Батьки можуть їздити на екскурсії по черзі. Або спати вранці допізна по черзі. І абсолютно точно їсти в ресторані по черзі, поки один з вас розважає дитину. Скористайтеся послугами няні. Візьміть з собою в подорож бабусю. Це схоже на те, якщо б ви залишили їй свою дитину, а самі вирушили відпочивати, тільки нікому не образливо. Батькам слід підлаштовуватися під режим сну і неспання дитини, а не навпаки.

Проблема №8. Відпочинок коштуватиме дорожче

Подорож з дитиною до 2 років має значний плюс – дитині не потрібно купувати окремий квиток на літак і оплачувати проживання в готелі, а це значно зменшує витрати на подорож. З іншого боку, вас чекають переплати за комфорт. Вам навряд чи захочеться летіти з 4 пересадками, щоб заощадити кілька сотень доларів. І ночувати з дитиною ви напевно віддасте перевагу в більш-менш приємному готелі, а не в аеропорту. Це найпоширеніші проблеми, з якими стикаються люди, які подорожують із дитиною.

odisseus2012@gmail.com

https://www.facebook.com/odisejua/

https://www.instagram.com/smart_turagent/

 

 

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись