Поради тим, хто боїться літати літаком

Прості дії, які допоможуть вам впоратися зі страхом.

Підготуйтеся до польоту

Політ – це певні зміни. Зі звичних умов людина потрапляє в нове середовище, над яким вона майже не має контролю. Але вдумлива підготовка і рух по особистому плану створюють відчуття, ніби ситуацією – хоча б частково – керуєте саме ви. Це допомагає розвіяти зайві тривоги.

За пару днів до польоту складіть, наприклад, список всіх речей, які плануєте взяти з собою, і справ, які потрібно завершити до і під час перельоту. У міру виконання пунктів викреслюйте їх зі свого списку.

Дізнайтеся більше про авіатехніку

Люди часто відчувають страх перед невідомістю і малозрозумілими для них речами. Можливо, ви боїтеся літати саме тому, що ваші знання про літаки сформовані в основному трагічними новинами і голлівудськими блокбастерами.

Розберіться, як працює авіатехніка, хоча б у загальних рисах. Загляньте в ту ж «Вікіпедію». Дізнавшись, наприклад, що за статистикою літаки є найбезпечнішим видом транспорту, а невелика турбулентність – це нормально. Пам’ятайте, поінформований – значить озброєний.

Приїжджайте в аеропорт заздалегідь

Поспіх – це фактор стресу. Щоб не переживати ще і через можливе запізнення, краще розраховуйте час так, щоб все встигати. В ідеалі завжди приїжджайте в аеропорт заздалегідь. Таким чином ви застрахуєте себе від зайвих переживань і збережете сили для польоту.

Побалуйте себе

Під час очікування рейсу в аеропорту використовуйте момент і побалуйте себе перед посадкою на борт літака. Купіть напій або їжу, які ви б не дозволили собі за інших обставин. Відступіть від тих рамок і правил, яких ви суворо дотримуєтеся в звичайному житті. Розслабитися (тільки без алкоголю!) в такій ситуації завжди корисно.

Відволікайтеся від джерела страху

Страх перед польотом змушує нас намертво зациклюватися на одній думці на кшталт: «О господи, я в кілометрах над землею!». Нескінченно лякаючи себе, ви ризикуєте заробити нервовий зрив ще до того, як літак подолає половину шляху.

Спробуйте відволіктися на музику, книгу або мобільну гру – все це допоможе вам зупинити наближення паніки. До посадки на літак можете зателефонувати друзям або рідним. Якщо ви летите з родичами або знайомими, заведіть з ними розмову на абстрактну тему.

Думайте в позитивному руслі

Зосередьтеся на цілі польоту. Згадайте, чому ви летите, до кого і що вас чекає, коли ви зійде з літака. Адже ви напевно прямуєте на курорт, в нову для вас країну, до рідних або близьких, на бажане стажування або на навчання до університету, куди ви завжди мріяли потрапити.

Подумайте про людей навколо вас

Десятки, сотні, та що там – мільйони людей –  кожен день кудись літають, хоч їм це і не завжди подобається. Озирніться в літаку або аеропорту: як їх багато поруч. Усвідомлення того, що ви не самотні, і навколишні розділяють ваш страх і долають його, чудово заспокоює.

Дійте впевнено, навіть якщо вам страшно

Посміхніться сусіду в кріслі, навіть якщо самих вас трясе від страху. Хто знає, можливо, бесіда з  попутником стане рятівним колом і допоможе відволіктися. У всіх своїх діях виходьте з посилу: «Що б я робив, якби не боявся польоту?». І дійте так, ніби справді не боїтеся, спробуйте: спочатку буде важко, але ви звикнете і зрозумієте, що 99% ваших страхів були абсолютно марними.

Можливо, ви летите з дітьми або дружиною, яким теж не легко. Знайдіть в собі сили заради них і допоможіть їм впоратися зі страхом.

Керуйте біохімією свого тіла

Не вживайте кави, міцний чай і енергетики впродовж доби до польоту. Таким чином ви зведете до мінімуму наявність кофеїну в організмі, а значить знизите свою схильність до тривоги.

У моменти хвилювання дихайте на повні груди. Пам’ятайте, що інтенсивний кисневий обмін – один з кращих засобів від тривоги. Якщо ви настільки боїтеся літати, що у вас починається паніка, прийміть кілька крапель настоянки валеріани або інше заспокійливе. Можете також спробувати слабке снодійне. Але попередньо проконсультуйтеся з цього приводу з лікарем.

odisseus2012@gmail.com

https://www.facebook.com/odisejua/

https://www.instagram.com/smart_turagent/

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись