Прагнете екзотики? Вам сюди. Факти про Домінікану

Домінікана відома своїми пляжами та середньовічною архитектурою. Якщо ви прагнете екзотики – вам сюди.Домінікана знаходиться на острові Гаїті та ділить його з однойменною країною. Північ острова омивається Атлантичним океаном, південь – Карибським морем.

На рекламних фото ми бачимо Домінікану з білосніжними пляжами, хоча насправді, вони різних відтінків. Але з тисячі кілометрів узбережжя можна собі обрати будь-який.

Стара частина столиці Сан-Домінго занесена до світової спадщини ЮНЕСКО. Місто добре збереглося та дарує відчуття, ніби ви потрапили в часи, коли ним ще правив брат мореплавця Христофора Колумба.

Головна проблема Домінікани – сусідня Гаїті. Це бідна частина острова, яка знаходиться на порозі екологічної катастрофи. Не зважаючи, що країна стала першою незалежною державою, якою керували чорношкірі, там досі неспокійно. Процвітають коррупція та клановість, постійно відбуваються перевороти та бунти. З Гаїті біжить багато нелегалів, тому 90% армії Домінікани зайняті охороною спільного кордону. Коли зустрінете військових на блокпостах, не переймайтеся, їхня мета – не ви.

Читати також: Як розважити дитину в Анталії

Але в прикордонний район ви все одно маєте поїхати. Саме там є унікальне солоне озеро Лаго-Енрікільо. Землетрус 2010 року зруйнував Гаїті, практично не зачепив Домінікану та суттєво вплинув на рівень води у цьому озері. Зараз ви поплаваєте не тільки серед крокодилів, а і серед затонулих пальм та мангових дерев.

Які ж є цікаві факти про Домінікану.

Зображена на національному прапорі Біблія  дисонує з розвинутою сферою послуг нічних метеликів.  До речі,  Домінікана – єдина в світі країна, яка для державного полотна обрала Святе письмо… але не єдина, в якій розповсюджений такий вид сумнівного заробітку.

 • Місцевих жигало називають санкі-панкі.
  Цей вислів став популярним після англійської комедії «hanky panky», тобто «шури-мури». За сюжетом стрічки молодий домініканець шукає різні шляхи отримання «грін-карти».
  Тому, якщо ви почуєте в спину «санкі-панкі», прискортеся 🙂

Читати також: Греція – країна богів, як не крути

 • Коли вже почали про кінематограф, згадаємо, що і «Парк Юрського періода» теж знімали в Домінікані.
  В «Рембо-2» та «Апокаліпсис сьогодні» є кадри з околиць річки Чавон, Сан-Домінго побачите в «Крещений батько – 2». Також можете насолодитися красою острівних пейзажів у фінальній сцені стрічки «Бандити» з Віном Дизелем у головній ролі.

 • Що таке розгалуження магазинів по товарам, тут не знають. В аптеці, наприклад, можна придбати мотузку чи молоток… хоча, хто його знає, як лікуються на тих Карибах.

Хоча, про місцеву «віагру» написати можемо. Називається чудодійне зілля Мамахуана. Це настоянка з суміші сухих стебел та листя, залита алкоголем (вином чи ромом). Витримується вона три тижні, а далі – будьте обережні. Вживати напій потрібно дозовано, бо обіцяють миттєвий єфект.

 • Вулиці в Домінікані переповнені жінками в бігудях. Тут культ рівного волосся, тому місцеві пані «наводять красу» і вдома, і в громадських місцях.

 • Реклама в Домінікані розміщується не на бігбордах, її просто малюють на стінах.
 • П’ять людей на мотоциклі? Цим точно не здивуєш домініканців.
 • У вікнах приміських будинків немає скла. Його замінюють решітки та дерев’яні жалюзі.

 • На території готелів обов’язково живуть птахи: фламінго, павичі, чаплі, лебеді, качки та курки. Чим бідніший готель, тим менше павичів і більше курей.

Не знаємо, чи підійде цей такий факт до контексту, але курятина на острові дуже смачна, і є основою раціону місцевих.

Проте, серед усієї інформації про Домінікану, для нас найдивовижніше те, що на острові дощі йдуть тільки вночі. Уявляєте, на скільки ідеальна країна для відпочинку? У природи немає поганої погоди, але на багато приємніше, коли вона не псує планів поніжитися серед пальм.

odisseus2012@gmail.com
Розумний турагент в Facebook
Розумний турагент в Instagram
Розумний турагент в Telegram

 

 

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись