Речі, які не варто робити в Берліні

Німецька столиця сильно відрізняється від інших німецьких міст не тільки виглядом, а й рядом культурних особливостей. Як і будь-яке велике місто, Берлін має свої правила поведінки. Краще знати ці правила заздалегідь, щоб не потрапити в незручну ситуацію, або ж зовсім – стати учасником серйозних неприємностей. Речей, які краще не робити в Берліні, не так вже й багато.Їхати на Чекпойнт Чарлі

Сумнозвісний  «Чарлі» в Берліні відомий хіба що серед американських туристів. Колись пункт пропуску союзних сил на кордоні Східного і Західного Берліна до зведення стіни був місцем суперечок під час холодної війни. Тепер тут можна побачити американські прапори і молодих людей в реконструйованій військовій формі США 50-х років. Тут знаходиться музей, що розповідає про жахи тоталітаризму, який, по суті, є ілюстрацією антирадянської пропаганди Західної Німеччини.Купувати тур на «Трабант»

Один із символів НДР – автомобіль «Трабант» – колись став предметом анекдотів про відсталість соціалістичним країн. У нинішній Німеччині «Трабанти» використовуються для ностальгічних екскурсій по деяким містам. У столиці «Трабант» з написом «I LOVE BERLIN» можна орендувати і самостійно покататися по місту. Робити це не рекомендується, тому що прокатні машини перебувають в жалюгідному технічному стані, поломки на дорогах – річ буденна, що може сильно зіпсувати настрій на весь день.

Ходити вночі по туристичним кварталах

До слова, головні туристичні місця Берліна не можна назвати абсолютно безпечними навіть у денний час. Наприклад, Александерплатц вважається одним із кримінальних районів Берліна, обходячи квартали, де основне населення складають мігранти з Туреччини та Близького Сходу. Остерігатися тут варто не тільки кишенькових злодіїв, а й аферистів різного профілю – варто ігнорувати будь-які пропозиції і прохання про допомогу, особливо від циган та інших осіб східної зовнішності.

Куштувати вуличну їжу

Фаст-фуд в Берліні вже багато років є однією з головних проблем, активно обговорюваних в парламенті. З одного боку, вуличні точки продажу їжі дали безліч робочих місць і серйозну надбавку до бюджету міста за рахунок податків на торгівлю. З іншого боку – послаблення бізнесу, які були після падіння Стіни, привели до відвертого сурогату, який видається за їжу. Купувати в Берліні сосиски на вулицях не рекомендується. Найчастіше, приготовлені вони з порушенням усіх санітарних норм, не кажучи вже про рецептуру – самі німці постійно жартують, що не знають, з якого м’яса це приготовлено.

Приділяти багато часу Потсдамській площі

Як би активно не запрошували гіди відвідати Потсдамську площу, робити це краще в останню чергу. Проблема цього місця в тому, що після Другої світової війни історичний центр Берліна відновлювався з порушенням всіх законів архітектурного стилю та історичної достовірності. Тепер тут можна побачити багатоповерхові торгові центри і офіси, що різко виділяються своїм виглядом із загальної картини, не кажучи вже про магазини азіатських брендів одягу і аксесуарів.Порушувати місцеві закони

Берлін ділить з Мюнхеном перше місце за кількістю штрафів для туристів і величиною цих штрафних стягнень. Наприклад, за безквитковий проїзд в метро доведеться заплатити 40 євро. Суворі штрафи і за порушення дорожнього руху, причому однаково суворо ставляться, як до водіїв, так і до пішоходів. Анекдот про недопалки, які викинули повз урну в Берліні є суворою реальністю – в залежності від району штраф може скласти до 200 євро. До чистоти на вулицях німці ставляться з таким же завзяттям, як і до правил поведінки на дорозі.

Селитися в люксових готелях

Для іноземців в Німеччині навіть існує спрощена система видачі візи, якщо заздалегідь був заброньований номер в люксовому готелі. Робити це не забороняється, але переплата за факт проживання в номері, де колись жив Майкл Джексон або інша зірка, колосальна. Номери в цих готелях коштують до 3 тисяч євро за добу, залежно від сезону. Чи є сенс віддавати такі величезні гроші, вирішувати вже конкретному туристу.

Весь час проводити в музеях

Убогість архітектури сучасного Берліну – міф, вигаданий конкурентами з інших туристичних компаній. Безумовно, німецька столиця має музейні комплекси світового значення, але витрачати на їх відвідування всю відпустку – неправильне рішення. Найкраще порадитися з гідом і вибудувати відвідування міста таким чином, щоб музейні екскурсії поєднувалися з прогулянками по цікавим берлінським місцях.Користуватися одноразовими квитками

Квиток на одне відвідування в музей або будь-який інший захід Берліна буде коштувати досить дорого. Для туристів була створена спеціальна система електронної оплати за картками, які дозволяють істотно заощадити на платних пам’ятках. Крім того, ряд таких карт надає безкоштовний проїзд на метро та інших видах громадського транспорту німецької столиці.

Порушувати німецький дрес-код

Загальне для всієї Німеччини правило в Берліні найкраще дотримуватися з особливою чіткістю. Яскраві кольори і дорогий одяг тут можуть викликати осудливі погляди і смішки за спиною. Для жінок одне з головних правил – забути про підбори.

Говорити вголос про політику

Місто, де знаходиться Бундестаг, щодня отримує сотні політичних заяв з усіх джерел мовлення, тому говорити про політику в берлінському суспільстві вважається не дуже ввічливим тоном. Хоча, деякі німці з великим завзяттям обговорюють владу і навіть відкрито критикують останні закони, туристам це робити не рекомендується.

Спізнюватися на зустрічі

Загальне правило для всіх німецьких міст, що визначає менталітет більшості німців. Якщо зустріч призначена на 17:00, на місці найкраще бути за 5 хвилин до початку, бо навіть хвилинне запізнення може стати причиною зриву заходу або його початку, але вже без людини, яка запізнилась.

odisseus2012@gmail.com
Розумний турагент в Facebook
Розумний турагент в Instagram
Розумний турагент в Telegram

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись