Що подивитись у Луцьку

Луцьк

Найперше, що спадає на думку коли мова заходить про Луцьк – це 200-гривнева купюра. Адже на її звороті красується замок Любарта – візитівка міста. Проте не одним замком цікавий Лучеськ. Тут є багато культурно-історичних місць і цікавих куточків, куди обов’язково варто заглянути.

Замок Любарта (вул. Кафедральна, 1а)

замок Любарта

Один з найстаріших і найгарніших замків України. Він також входить до списку чудес України. На території замку функціонує єдиний у своєму роді музей дзвонів, також музеї книги, кераміки, зброї та ін.

Кафедральний костел Петра і Павла (вул. Кафедральна, 6)

Збудований у XVIII столітті, костел належав ордену єзуїтів і був спочатку церквою при монастирі. Багато довелося йому пережити за віки існування – і пожежі, і реконструкції. Проте костел чудово зберігся до наших днів. Нині він працює. Тут проводять служби під звуки органу.

Підземелля (вул. Кафедральна, 6)

Під Кафедральним костелом святих Петра і Павла є лабіринти, збудовані у XV-XVII ст. Людські черепи й кістки наводять жах на всіх, хто наважиться спуститися сюди. Стіни підземелля могли б багато про що розповісти, але вони мовчать. Проте, послухати містичних історій можна, якщо піти на екскурсію, що організовується до лабіринтів щоденно.

Домініканський монастир та монастир бригіток (вул. Кафедральна, 16)

монастир бригіток Луцьк

Домініканський монастир був свого часу єдиним у Луцьку. Монастир бригіток є жіночим монастирем.

Будинок Косачів (вул. Драгоманова, 23)

Неподалік замку знаходиться будинок Петра Косача – батька Лесі Українки. У цій садибі створено архітектурний заповідник старого Луцька. Також тут можете побачити експозицію «Лесина вітальня».

Аптека-музей (вул. Драгоманова, 11)

аптека-музей Луцьк

Тут можна не тільки придбати ліки, а й роздивитися аптечний посуд XV-XVII ст. та інвентар, почитати старовинні книги з фармацевтики, документи та рецепти приготування ліків.

Лютеранська кірха (вул. Лютеранська, 1)

Збудована у 1906 році, ця неоготична споруда здалеку помітна завдяки своєму 24-метровому шпилю. З часів свого створення кірха була головним храмом для німецьких колоністів. Тепер вона у розпорядженні християн-баптистів.

Будинок з химерами (вул. Лютеранська, 9)

Недалеко від кірхи лучанин Микола Головань побудував свій будинок з химерами. Античні статуї, незвичні створіння, міфічні істоти, купідони, леви – хто тільки не прикрашає фасад будинку архітектора. Ви не зможете втриматися, щоб не зробити селфі на згадку про це фантастичне місце.

У Луцьку є також багато музеїв, серед яких музей сучасного українського мистецтва Корсаків, військовий музей, музей “Технології минулого”, музей Волинської ікони, Волинський краєзнавчий музей та ін..

Находилися? Отримали нові враження і вже стомилися? Тоді до Центрального парку культури та відпочинку ім. Лесі Українки. Там зможете перекусити шашличком, потім прогулятися алеєю ліхтарів та парасольок, поновивши сили, можна і на атракціони! А тоді ще заглянути в зоопарк, що знаходиться неподалік.

Відвідайте також сучасний City Park. Тут завжди багато молоді, ролерів, скейтерів та любителів екстриму і трюкачів. За ними спостерігає Кузьма Скрябін, увіковічений у бронзі для пам’яті нащадкам.

В торгово-розважальних центрах Порт City, Адреналін Сіті та Промінь можна не тільки прикупити брендового одягу, а й подивитися фільм, покататися на роликах, пограти більярд чи боулінг, поспівати караоке і розслабитися після насиченого і активного дня.

Тож завітайте до гостинного Луцька. Це місто має чим здивувати.

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись