Що подивитися в Болгарії на пляжному відпочинку

Болгарія – невелика країна, розташована на Балканському півострові, дуже популярна серед туристів. Тут створені всі умови для повноцінного пляжного відпочинку. Крім того, відпочиваючим надається унікальна можливість відправитися на екскурсії по старовинним містечкам і монастирям, відвідати мальовничі місця, розслабитися в спа-салонах.

НАЙПОПУЛЯРНІШІ БОЛГАРСЬКІ КУРОРТИ:

Варна – найважливіший морський порт Болгарії, розташований на півночі узбережжя країни недалеко від кордону з Румунією. Варна – великий промисловий і фінансовий центр, а також стародавнє місто (VI століття до н. е.) З великою кількістю пам’яток.

Албена – курортний комплекс, розташований в 35 км від Варни, і є одним з найкращих і сучасних курортів Болгарії. В околицях Албени знаходиться природний заповідник «Балтата» .

Золоті піски – найбільший курортний комплекс на півночі Чорноморського узбережжя Болгарії, в 25 км від Варни. Своєю назвою курорт зобов’язаний пляжу «Золоті піски» (близько 100 м шириною і 3,5 км завдовжки), простягнувся на території однойменного природного парку. Курорт «Золоті піски» поєднує в собі прекрасні можливості для оздоровлення, пляжного відпочинку та пізнавального туризму.

Бургас – найбільше курортне місто в південно-східній Болгарії, важливий морський порт, розташований в Бургайській затоці Чорного моря. Неподалік від Бургаса знаходиться курорт «Бургаські Мінеральні Лазні».

Несебр – один з найстаріших міст Європи (XII-XI ст. до н. е.), Розташований в 37 км на північ від Бургаса. Сьогодні Несебр – невелике курортне містечко і мекка для туристів.

Сонячний берег – чи не найвідоміший курорт Болгарії, що входить в курортну зону Несебра. Він розташований в 35 км від аеропорту міста Бургас, і відомий своєю пляжною смугою 40-метрової ширини.

Созополь – стародавнє місто на болгарському узбережжі, розташований в 30 км на південь від Бургаса, і відомий курорт з витонченою архітектурою і багатою культурою. Місто Аполонія Понтійська на місці нинішнього Созополя заснували греки в VII столітті до н. е., і античні руїни, що збереглися до наших днів, привертають безліч туристів. Щорічно у вересні в місті проходить міжнародний арт- та кінофестиваль, названий на честь стародавнього міста.

Балчик – маленьке туристичне містечко, яке розташоване в 15 км від Албени. Містечко двічі в результаті війни переходило у підпорядкування Румунії, але болгари згодом його повертали. Відомий Балчик, в більшій мірі, завдяки румунській королеві Марії, що побудувала тут свою літню резиденцію, що складається з 10 вілл, каплиці і ботанічного саду з лабіринтом на зразок критського.

ЩО ПОДИВИТИСЯ

Софія. Зосередження яскравих болгарських пам’яток – столиця країни Софія, місто, засноване близько 7000 років тому, друге за давністю місто в Європі. Софія виникла на місці давньоримського поселення Сердика, що став згодом фракійською столицею (I-IV століття), і колишнім улюбленим містом імператора Костянтина I. У Софії є величезна кількість архітектурних та культурних пам’яток, які ілюструють її довгу історію

Пам’ятки Софії:

 • Собор Олександра Невського
 • Церква Святої Софії
 • Церква Святого Георгія
 • Боянська церква
 • Археологічний музей
 • Національний історичний музей
 • Драгалевський монастир

Пловдив – друге за величиною місто Болгарії, одне з найстаріших міст Європи, і справжній музей під відкритим небом. Пловдив старіше за Рим, Афіни, Карфаген і Константинополь, перші поселення на його місці з’явилися більш ніж 6000 років тому. З історією міста можна ознайомитися, відвідавши його історичні пам’ятники, які зосередилися навколо старого центру – Старого Пловдива.

Пам’ятки Пловдива:

 • Трімонціум
 • Церква Святих Костянтина і Олени
 • Римський Амфітеатр
 • Мечеть Джума
 • Етнографічний музей
 • Велико-Тирново

Місто Велико-Тирново, що було столицею Болгарії в 1185 – 1393 роках, і зберігло свій колоритний вигляд до наших днів, має купу цікавих архітектурно-історичних пам’яток.

Основними визначними пам’ятками є:

 • Фортеця Царевець
 • Церква Святих сорока мучеників
 • Преображенський монастир

odisseus2012@gmail.com
Розумний турагент в Facebook
Розумний турагент в Instagram
Розумний турагент в Telegram

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись