Шкільні тури – що потрібно знати батькам, вчителям та дітям

шкільні екскурсії

Шкільні роки – це великий відрізок часу, протягом якого діти не тільки «гризуть граніт науки», а й дорослішають, формуються їхні особистісні та індивідуальні риси характеру. В цьому тривалому процесі зростання і формування особистості величезну роль відіграє соціалізація. Важливо, щоб вже з шкільних років діти вчилися взаємодіяти, спілкуватися, набувати тих знань і навичок, які допоможуть їм легко влитися в доросле бурхливе життя.

шкільні екскурсіїШкільні групові екскурсії – чудовий спосіб не тільки згуртувати колектив, а й розкрити потенціал, приховані можливості кожної дитини. Адже в рамках екскурсій проводиться колективна робота, де діти всі разом пізнають щось нове, організовуються різноманітні квести, ігри, конкурси та інтерактиви.

шкільні екскурсіїГрамотно організовані екскурсії, адаптовані до шкільної програми – це чудова можливість зробити процес навчання яскравим та цікавим. У дітей проявляється більша мотивація до навчання, виробляється позитивне відношення до школи. І завдання класного керівника зробити так, щоб поїздка була максимально цікавою, інформаційною, змістовною та усім на радість.

шкільні екскурсії

Ми сформували декілька порад педагогам, батькам та дітям, які допоможуть правильно підготуватися, організувати та провести екскурсію так, щоб вона стала веселою, яскравою, пізнавальною пригодою, а не черговим нудним виїздом «бо так треба».

Вибір екскурсії

Керівнику варто порадитися й обговорити з батьками варіанти екскурсій, фінансові можливості батьків, особливо якщо планується групова поїздка за кордон. Важливо заручитися підтримкою батьків в організаційних моментах і розприділити обов’язки. Особливо детально треба ознайомитися з Інструкцією щодо організації та проведення екскурсій, затвердженою Міністерством освіти та науки України. З дітьми також слід обговорити, що їм буде цікаво побачити, де побувати.

Навчально-виховний процес

Подумайте, що є актуальним саме для вашого класу, підберіть об’єкт для поїздки відповідно до навчальної програми. Поговоріть з учнями, куди і з якою метою планується поїздка.

Віковий фактор

Організовуйте поїздки для учнів одної вікової групи. Для дітей молодших класів рекомендуються недалекі та нетривалі поїздки в межах міста або району. Для малечі цікаво буде відвідати якийсь тематичний майстер-клас і щось створити власними руками. Дітям старшого віку можуть бути цікаві історичні об’єкти і незвичні локації, пов’язані з культурним життям народу.

Батькам слід врахувати сезонність, маршрут і тривалість поїздки та подбати про те, щоб дитина була відповідно одягнена. Ніколи не завадить взяти в дорогу змінну футболку, куртку або кофту, яку легко можна зняти чи вдягнути при необхідності. Також в дорогу дитині треба дати сухпайок, питну воду, печиво, горішки, фрукти тощо для швидкого перекусу. Обов’язково покладіть в рюкзак засоби особистої гігієни, а також  антимоскитні спреї, якщо це поїздка на природу.

З дітьми важливо попередньо обговорити, як поводити себе під час екскурсій, в автобусі, в громадських місцях чи на природі. Наголосити на тому, що при дотриманні дисципліни і правил поведінки від спільно проведеного часу лишаться тільки яскраві та приємні спогади.

шкільна екскурсія

Як бачите, організація шкільних турів – справа клопітка і нелегка. Можна звернутися в турагенцію і довірити всю роботу професіоналам, але якщо впевнені, що зможете все правильно спланувати, сподіваємося, наші поради стануть в нагоді.

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись