Шотландія – країна замків, привидів та легенд: 10 місць, які варто відвідати.

Единбурзький замок

Фортеця знаходиться в однойменному місті, а саме в його центральній частині на вершині Замкового пагорба. Ця пам’ятка Шотландії є однією з головних, доказом тому є кількість відвідувачів в рік. Внутрішній простір будівлі розділяється на три частини, вони з’єднані воротами між собою. Неподалік знаходиться музей, присвячений історії замку. Відмінні фото можуть вийти на тлі гармати Монс Мег, що стоїть на Верхньому дворі.

Палац Холірудхаус

Під час поїздки до Великобританії не пропустіть можливість побачити на власні очі резиденцію Її Величності Королеви. Будівля оформлена в стилі бароко, а знаходиться вона на відомій Королівській Милі. Шотландська королева, що жила в палаці, прославилася тим, що її правління супроводжувалося убивствами і численними змовами. Як використовуються апартаменти в наш час? З певною періодичністю там проводять прийоми державного значення, в яких участь бере сама королева та члени її сім’ї. Ще на території палацу працюють цікаві виставки, що пропонують можливість познайомитися з історією автономної держави.

Озеро Лох-Несс

В продовження теми, що подивитися в Шотландії, хочеться звернути увагу на одну з найбільших водойм автономної держави. За своєю площею вона посідає друге місце, а за обсягом води – перше, походження має льодовикове. На берегах розташувалося кілька селищ, а також унікальний в своєму роді замок Уркхарт. Не обійшлося і без штучних островів. Популярною ця пам’ятка Шотландії стала через існування легенди про чудовисько Нессі, що живе в цій місцевості.

Бен-Невіс

Відмінним варіантом для прогулянок є гора Бен Невіс, вона використовується тільки для сходження. Але так було не завжди, в період з 1883 по 1904 рр. на височині перебувала обсерваторія Шотландського метеорологічного товариства. Завдяки їй надходила достовірна інформація про погоду. Ще там був готель для туристів, цим пояснюється наявність давно протоптаної стежки. Гіди в Шотландії часто приводять гостей країни в це місце, щоб помилуватися красивими околицями. Бажаючі підкорити цю вершину повинні мати на увазі, що погодні умови бувають різні, що може ускладнити підйом.

Національний парк Кернгормс

На сьогодні у всій Великобританії це одна з кращих пам’яток природного походження. Тільки уявіть, там є соснові ліси, озера, річки, арктичні гори, вересові пустки. Все це є характерним для природного резерву Об’єднаного королівства. Якщо вас цікавлять екскурсії в Шотландії, тоді парк національної значущості відмінно підійде. Це досить популярне місце для піших прогулянок. Там пропонуються розваги для любителів альпінізму, зимових видів спорту, а також полювання, риболовлі в горах. 3 з 5 існуючих на території Шотландії гірськолижних курорти зосереджені в національному парку Кернгормс.

Абатство Мелроуз

На території держави є монастирі. Мелроуз був побудований обним з перших. Присвячений пам’яті Діви Марії. За час свого існування він неодноразово зазнавав руйнувань і навіть підпалів. Але грошей на відновлення абатства ніхто і ніколи не шкодував, це ж стосувалося землі, людських сил. Це місце вважається містичним, бо там було захоронено серце короля Роберта Брюса.

Скара-Брей

Уваги заслуговує досить добре збережене поселення, засноване ще в епоху неоліту. На його території розташовано 8 будинків, об’єднаних в блоки, заселені вони були дуже давно. Вчені дійшли висновку, що певна частина стародавніх споруд свого часу була поглинена морем. У поселенні були виявлені загадкові на вигляд різьблені кам’яні кулі.

Замок Стерлінг

Приділіть увагу одному з найбільших старовинних будівель на території держави. Він має як історичну, так і архітектурну значущість. Знаходиться замок на високому пагорбі, оточений з трьох сторін глибокими обривами. Якщо говорити про оборонну функцію, то в цьому плані він розташований дуже вдало. Не так давно було прийнято рішення про початок відновлювальних робіт з метою повернення замку колишньої пишноти. Цікаво, що в XIX столітті він був частково перебудований в стилі барокко. Легенди свідчать, що в замку мешкають привиди, що ще більше приваблює туристів.

Острів Скай

Бувалі мандрівники рекомендують відвідати цей острів через найкрасивіший вид. Ця область відноситься до високогір’я, там місцеве населення розмовляє не тільки англійською, але ще на майже зниклій гельській мові. На території Скай красується ще кілька пам’яток Шотландії. Це старовинні замки, маленький рибальський порт. Багато, вирушаючи на острів, не очікують чогось особливого. Але! Побачивши, дивуються пишності місцевих красот.

Замок Ейлен-Донан

Знаходиться ця пам’ятка Шотландії на острові Скай. Дістатися до неї не просто, але повірте, те, що ви побачите, варте того. Велична споруда оточена горами, а розташована вона безпосередньо посеред озера. Замок неодноразово використовувався в якості знімального майданчика для повнометражних фільмів, які стали всесвітньовідомими. Однією з таких робіт є «Горець». Незважаючи на великий вік, замок добре зберігся, потрапити до нього можна, пройшовши по кам’яному мосту, який теж є старовинним.

odisseus2012@gmail.com

https://www.facebook.com/odisejua/

https://www.instagram.com/smart_turagent/

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись