Тенерифе. Вулканічні принади і не тільки

Тенерифе входить до архіпелагу Канарських островів, є частиною Іспанії та омивається Атлантичним океаном.

На цьому ми закінчуємо з географічними даними та далі розповідаємо тільки найцікавіше.


Більшість пляжів Тенерифе – штучні. Природні – з чорним піском вулканічного походження вважаються непривабливими для туристів.

Жителі Канарських островів на картоплю говорять «папа», вся ж інша частина Іспанії так називає тільки папу Римського. Тож, будьте уважні, не назвіть Франциска картоплею.

На Канарах не було Джека Горобця, але «працював» пірат з серйознішим пташиними прізвиськом – Джон Яструб. Та й взагалі в XVI столітті піратство квітло в цих краях на багато пишніше ніж в Карибському морі.
Йо-хо-хо та пляшка рому…

Якщо захочете погладити котика, то на «кис-кис» він не відреагує. Канарським треба казати «пссс-пссс».

Про гігантських тарганів-кукарачів з Тенерифе ви прочитаєте майже в усіх відгуках про готелі. Але, якщо у вашому номері їх не знайдете, то познайомитеся на вулицях острова. Порадити можемо єдине – віднесіться до кукарачів по-філософськи та сприймайте їх, як особливість місцевої фауни. Ходить легенда, що тенерифські таргани майже безсмертні. Вони навіть без голови живуть два тижні і вмирають, бо перестають бачити навколишню красу… ха-ха. Насправді ж, помирають вони від голоду.

Читати також: Ліссабон – місто мореплавців та дешевого вина

Пінгвини на острові теж є. В Лоро Парку знаходиться найбільший в світі пінгвинаріум.

Під Тенерифе є лабіринт – Печера вітрів. Це один з найбільших в світі вулканічних тунелів. Не стрибайте та не галасуйте там, ви можете налякати 190 видів бесхребетних, серед яких, до речі, теж є таргани.

У нас «Дорада» – риба, у них – пиво. Цей крафтовий напів можна скуштувати тільки на Тенерифе. Кажуть, пиво має особливий пряний присмак та незвичний аромат. Ми не експерти, але думаємо, що поєднання нашої доради з Дорадою їхньою – досить непогане.

Канарське вино – різновид солодкої мальвазії.  Про цей «нектар для богів», вирощений на вулканічному грунті, писали Лорд Байрон, Вальтер Скотт, Роберт Стівенсон та навіть Вільям Шекспір в своїх п’єсах «Дванадцята ніч» та «Вінздорські жартівниці».

Тенерифські піраміди (Гуімар) менші за Єгипетські, але іноді краще мало ніж нічого. На Гуімарі знімали Битву екстрасенсів… чи могли б знімати, бо кажуть, місце має потужну енергетику, і там збираються містики та маги з усього світу.

У підніжжя вулкану Тейде дуже незвижчі пейзажі, це стало причиною чуток, ніби тут знімали Планету мавп та Зоряні війни. Це не так. На Тенерифе створювали Битву титанів, Мобі Діка та Мільйон років до нашої ери.
Також яскраві пейзажі Канарських островів надихнули режисера Педро Альмодовара, стрічки якого відомі своїми соковитими кольоровими відтінками. На острові він відзняв фрагмент фільму «Розімкнуті обійми» з Пенелопою Круз.

Він Дізель та Пол Уокер теж тут побували, коли знімалися у «Форсажі-6».

Тож, передивіться ці фільми, щоб дух не перехопило від краси Канарських островів.

Кадр зі зйомок х/ф “Розімкнуті обійми”

odisseus2012@gmail.com
Розумний турагент в Facebook
Розумний турагент в Instagram
Розумний турагент в Telegram

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись