Тренди туризму 2020

Які світові тенденції в тревел-індустрії вгледіли експерти. Для чого тепер модно їздити в Антарктиду, які зміни очікуються в меню на літаках, та що таке овертуризм. Читайте далі

1. Біоконкурентний туризм – Biocontributive travel

Тревел індустрія прикладає максимум зусиль для створення індустрії, що не завдає шкоди середовищу і все більше спрямовується до безвуглецевого майбутнього – carbon-positive future.

В 2019 році Норвегія створила перше енерго-позитивне місто-аеропорт. Oslo Airport City буде функціонувати повністю на відновлюваній енергії, а також працюватиме як місцеве джерело електроенергії з можливістю продавати надлишкову енергію сусіднім будівлям та громадам. Це допоможе місту значно заощаджувати енергію.

2. Обмежений туризм – Gated tourism

Так як більшість популяних напрямів і міст є перенавантажені туристами, влади міст почали вводити нові обмеження по кількості відвідувачів. Це зробить туризм обмеженим, більш дорогим і доступним для меншої кількості людей.

Постійне збільшення плати за доступ до популярних місць перетворює їх з масових та дешевих в елітарні та більш дорогі, що значно покращує клімат та надходження до бюджетів.

3. Тури – наукові експедиції

Сучасні туристи вирушають на край землі в пошуках місць, які «можна побачити раз в житті» – pursuit of once-in-a-lifetime experiences. Крім того такі експедиції допомагають не тільки відпочити, але і зробити внесок в наукові дослідження.

В грудні 2019 року Airbnb організувало Антарктичну експедицію тривалістю місяць. Група складалась з 5 звичайних подорожуючих. Тур організували разом з Океанічною Консерваторією, а гідом став видатний дослідник клімату Кірсті Джонс-Віліамс (Kirstie Jones-Williams). Місією експедиції полягала в тому, щоб допомогти людям краще усвідомлювати Арктичну екосистему і вплив пластику на неї. Учасники туру, які не мали жодного наукового бекграунду, перед експедицією отримали необхідні знання та майстеркласи.

Наукові пошуки та допомога у вирішенні глобальних проблем стають символом статусу і приналежності до еліти. Тепер туристи подорожують не тільки, щоб відпочити.  Вони перш за все мають гарну, достойну, глобальну мету.

4. Повільні подорожі – Slow travel

Хвиля усвідомлених подорожей все більше захоплює серця туристів, які хочуть спокійного та розміреного сприйняття місць.

Подорожі потягом знову повертаються в моду. Залізницю зараз сприймають, як спосіб відмовитись від швидкого ритму щоденного життя та погрузитись у споглядання за пейзажами, що миготять повз вікна вагону.

5. З ферми – в літак – Farm-to-plane dining

Авіакомпанії все частіше починають додавати в меню вирощені на органічних фермах фрукти та овочі.

Оскільки ціни на авіа достатньо високі, пасажири хочуть їсти в повітрі їжу не гіршу, ніж на землі. Це змушує авіакомпанії значно покращувати меню.

6. Збереження спадщини – Legacy preservation

Туристів, як і туристичні компанії, починає все більше цікавити, як туризм може допомогти у збереженні культурної спадщини та місцевих традицій.

Адже слово “овертуризм” стало найпопулярнішим в Оксфордському словнику у 2018 році. Воно означає надмірну кількість туристів, від якої страждають, як культурні пам’ятки, так і екосистеми.

8. Соціальні відпустки – Social stays

Соло-туризм (solo travel) зараз на старті популярності. Готелі інвестують багато коштів в забезпечення відпочинку та розваг для гостей, які подорожують наодинці.

Все більше туристів надають перевагу такому відпочинку. Опитування Асоціації Британських Турагентів показує, що 15% туристів у 2018 році обрало відпочинок на одинці, тоді як ще у 2017 році їх було не більше 12%.

9. Аеропорти-музеї – Elevated airports

Аеропорти оновлюються, з метою перетворитися на туристично привабливі місця-музеї/хаби.

Довгі черги, погана їжа і похмурий персонал – ці жахіття вже в минулому. Щоб створити краще враження у туристів, міста навіть відкривають гарні опейн-спейс виставки в аеропортах.

10. Напрями-катастрофи – Disaster-proof destinations

Велика кількість природних катаклізмів та техногенних катастроф стала причиною наступного тренду.  Популярними стають кліматонезалежні подорожі та подорожі в місця, де можна побачити наслідки минулих катастроф. Наприклад, зона ураження навколо Чорнобиля чи пожежі в лісах Австралії.

11. Оздоровчий туризм – WELL hospitality

Наступна генерація готелів підкорює вершини у надані не тільки комфортних, а і лікувальних процедур для гостей.  Оздоровлення та СПА – нові тренди у готельному бізнесі.

за матеріалами https://www.jwtintelligence.com/

odisseus2012@gmail.com
Розумний турагент в Facebook
Розумний турагент в Instagram
Розумний турагент в Telegram

 

 

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись