Туніс. Про зйомки Star Wars і не тільки

Найперше, що ви маєте знати про Туніс – тут, під пильним наглядом джедая Обі-Вана Кенобі, провів своє дитинство Люк Скайуокер зі Star Wars.Пейзажі планети Татуїн з саги Джорджа Лукаса знімали між Сахарою та вражаючої краси солончаком Шотт-ель-Джерід.

Фрагменти з IV епізоду Зоряних воїн – в околицях берберського поселення Матмата.
А будинок тітки та дядька Скайуокера – це готель Sidi Driss, збудований в традиційному туніському стилі. В усі ці місця є екскурсії, тож ви зможете побачити їх на власні очі.

Згідно зі сценарієм Джордж Лукас планував показати Татуїн тропічним раєм. Але усвідомив, що в такому випадку, він і вся команда місяці проведуть у непрохідних джунглях. Зрештою режисер прийняв рішення перенести планету з тропіків в пустелю з оазами.
Напевно, Лукасу та знімальній групі так було комфортніше, а ось R2-D2 від піску та спеки постійно ламався.

готель Sidi Driss

Тим не менш, Туніс вважається однією з найсприятливіших країн для кіно.

В Сіді-Бу-Саїді знімали х/ф «Анжеліка та Султан». Ви точно бачили це місто в інстаграмі. Там всі будинки біло-сині. До речі, використовувати інші кольори для оздоблення будівель заборонено на законодавчому рівні.

Бої гладіаторів в «Спартак» та «Гладіатор» знімали в африканському колізеї міста Ель-Джем.

Також панорами Тунісу ви побачите в Індіані Джонсі, Англійському паціенті та в Житті Брайана по Монті Пайтону…
і ще в більше ніж сотні інших стрічок.

Від кіно переходимо до більш загальних фактів про Туніс.

Багато хто вважає відпочинок тут бездоганним. І це зрозуміло. Ласкаве море, просторі пляжі, досить м’який клімат, високий рівень обслуговування та п’янкий аромат квітки «фель», яка в Тунісі росте всюди.

Ще факт стосовно флори. Всі пальми, які тут є – фінікові. Але скуштувати плоди, ви навряд зможете. Все вивозиться на експорт. Але раптом вдасться, «Пальці світла» – найсмачніший сорт фініків.

Також в Тунісі ростуть оливкові дерева. І деяким з них – більше 2000 років. Плоди з найстарішого дерева використовують виключно для потреб центральної аптеки.

Читати також: Там теж багато оливок. Найцікавіші факти про Грецію

Ай-ай-ай. Бо далі мова піде про величезні кактусові паркани. Ці рослини тут у зріст людини, тому їх використовують, як природну огорожу.
Попереджаємо, плоди кактусів покриті дрібними голками. Подряпини від них болять два тижні – не менше. Пам’ятайте про це, бо раптом виникне ідея назбирати врожаю для текіли.

Ми ще знаємо багато цікавого про Туніс, запитуйте, розповімо.

odisseus2012@gmail.com
Розумний турагент в Facebook
Розумний турагент в Instagram
Розумний турагент в Telegram

 

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись