Типові помилки туристів: 15 кроків до найгіршого відпочинку

Підготовка до відпочинку – питання тонке і делікатне. Іноді дрібниця, яка не передбачена заздалегідь, може зіпсувати всю відпустку. Щоб з вами не сталося ні першого, ні другого, ми підготували декілька типових туристичних помилок, які фатальним чином впливають на якість відпочинку. Читайте і ніколи-ніколи так не робіть!

ПОМИЛКА №1. ПІТИ ЗА ТУРОМ В ПЕРШУ-ЛІПШУ КОМПАНІЮ

Буває таке: ходиш повз офіс компанії кожен день і раптом вирішуєш зайти за потрібним туром – просто тому, що поруч. І це може стати фатальною помилкою. Тому що попередньо потрібно придивитися до компанії, якій ви хочете довірити тиждень або два свого життя в чужій країні. Подивіться сайт, сторінки в соцмережах, поспілкуйтеся з менеджером.

ПОМИЛКА №2. ПОГНАТИСЯ ЗА ДЕШЕВИЗНОЮ

Це, мабуть, найпоширеніша помилка у туристів, особливо у тих, хто вирішує летіти спонтанно. Наприклад, купивши гарячий тур. Тому що за привабливою ціною може ховатися жахливий готель на третій береговій лінії. Або ще гірше – сезон дощів, наприклад, на Кубі або нестерпна спека в Єгипті.

ПОМИЛКА №3. НЕ СТАВИТИ ЗАПИТАНЬ МЕНЕДЖЕРУ ПРИ ВИБОРІ ТУРУ

Якщо звести спілкування з менеджером до мінімуму, то по приїзду можна дізнатися, що ваш готель знаходиться в передмісті, а за лежаки і рушники на пляжі потрібно ще доплачувати. І це ще не найстрашніше, що ви можете дізнатися по прильоту.

ПОМИЛКА №4. НЕ ПРОЧИТАТИ ДОГОВІР З ТУРКОМПАНІЄЮ

Це велика помилка практично всіх туристів. Ну не хочеться читати договір на трьох аркушах дрібним шрифтом … А дуже даремно! Саме в договорі про надання туристичних послуг, прописано, хто за що несе відповідальність в поїздці. І особливо важливо – що робити в разі форс-мажору і кому пред’являти претензії. Наприклад, якщо скасований рейс або вас заселили в готель 3 * замість куплених вами 5 *.

ПОМИЛКА №5. НЕ ПЕРЕВІРИТИ ТЕРМІН ДІЇ ПАСПОРТУ

В гарному туристичному агентстві це за вас зробить менеджер. Але і самому перевірити термін дії паспорта перед покупкою туру не завадить. А заодно звірити інформацію про візи та інші вимоги країни, в яку плануєте купити тур.

ПОМИЛКА №6. ПОКЛАСТИ ПАСПОРТ, КВИТКИ І СТРАХОВКУ В ВАЛІЗУ

Як не дивно, але цю помилку теж роблять багато туристів. Швидше за все, на автоматі, складаючи речі в чемодан. Перевірте, щоб перед виїздом в аеропорт / на вокзал квитки, страховка і паспорт були в ручній поклажі.

ПОМИЛКА №7. ВИЇХАТИ ВПРИТУЛ ДО ВИЛЬОТУ

Аварія, поломка автобуса, пробка – і все, прощавай, відпустку на Лазурному ужбережжі. Чекати вас ніхто не буде, а претензії в разі запізнення можна пред’являти тільки собі.

ПОМИЛКА №8. ЗАБУТИ ВИКЛАСТИ З РУЧНОЇ ПОКЛАЖІ РІДИНУ І ПИЛОЧКИ ДЛЯ НІГТІВ

Святе правило – рідини об’ємом більше 100 мл проносити на борт літака ЗАБОРОНЕНО! Новачки про це можуть не знати. А заодно пилочки, манікюрні ножиці – все геть з ручної поклажі. Інакше доведеться викинути на етапі огляду. Як і, наприклад, куплену в якості сувеніру рідним туалетну воду більше 100 мл.

ПОМИЛКА №9. НЕ ДИВИТИСЯ ПОГОДУ ПЕРЕД ПОЇЗДКОЮ

Погода – справа мінлива. Краще передбачити всі варіанти заздалегідь, щоб не бігти в найближчий магазин на курорті за теплою кофтою або капцями.

ПОМИЛКА №10. ЗАЛИШИТИ ВИБІР ЕКСКУРСІЙНИХ ПРОГРАМ НА ПОТІМ, «ВИРІШИМО НА МІСЦІ»

Великий промах думати над програмою відпочинку вже після прибуття. По-перше, ви втрачаєте час, по-друге, приїжджаєте з неспланованим бюджетом, по-третє, втрачаєте час на дізнатися / визначитися / доїхати до обраної пам’ятки. Якщо не спланувати заздалегідь, можна переплатити за екскурсію або, наприклад, приїхати в Парк Гуель і дізнатися, що з жовтня 2013 року вхід став платним. Або несподівано зіткнутися з тим, що в Празі, на відміну від Кракова, вхід в усі найвідоміші і красиві костели – платний.

ПОМИЛКА №11. ЗАБУТИ ЛІКИ

Відпочинок може легко зіпсувати звичайна зубна біль, яка почалась під час екскурсії або вночі. Допоможе таблетка знеболюючого, завбачливо взята з собою. Або – страховка. Її теж треба не забути!

ПОМИЛКА №12. НЕ ПОДУМАТИ ПРО РОУМІНГ

Якщо геть забути подбати заздалегідь про вигідний роумінг в поїздці, можна приїхати після відпустки і виявити заборгованість на вашому рахунку на пристойну суму.

ПОМИЛКА №13. НЕ ДІЗНАТИСЯ ПРО МІСЦЕВІ ЗАКОНИ

Починаючи від куріння в недозволеному місці і «неправильною» формою одягу (особливо в арабських країнах), закінчуючи забороною ходить на підборах по акрополю в Афінах або годувати голубів у Венеції.

ПОМИЛКА №14. ЗАБУТИ РОЗДРУКУВАТИ ПОСАДКОВИЙ ТАЛОН ДЛЯ ЛОУКОСТ

Цю помилку роблять самостійні мандрівники, які вирішили заощадити на перельоті – купити квиток на лоукост. Для тих, хто забув роздрукувати посадковий талон заздалегідь, багато лоукост-компанії передбачили штраф або платний друк.

ПОМИЛКА №15. НЕ ВИВЧИТИ ПАРУ ФРАЗ ДЛЯ СПІЛКУВАННЯ З МІСЦЕВИМИ

Це не те щоб помилка, але … Спробуйте в арабській країні замість Thanks! сказати «шокран» – і ви побачите самого щасливого арабського торговця в світі, який на радощах може вам ще й щось подарувати на пам’ять.

odisseus2012@gmail.com
Розумний турагент в Facebook
Розумний турагент в Instagram
Розумний турагент в Telegram

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись