Віза в США: складно чи легко отримати

американська віза

Чомусь багато українців вважають, що отримати візу в США не так то й легко. Насправді процедура не складна, хоча дещо відрізняється від отримання шенгенської візи.

Для подорожей чи для робочих поїздок вам знадобиться віза категорії В1/В2. Така віза видається терміном на 10 років. По американській візі зможете також поїхати в Мексику, Коста-Ріку, Панаму, Пуерто-Ріко та на Маршалові острови.

Радимо почати оформлення документів за 1-2 місяці до дати поїздки, щоб все встигнути зробити.

віза США

  1. Оплачуємо консульський збір

Найперше, що треба зробити – це оплатити візовий збір у сумі 160 доларів в гривневому еквіваленті. Зробити це можна тільки через «Райффайзенбанк Аваль». Бланк квитанції можна роздрукувати з сайту Держдепартаменту США. Він діє всього 5 днів, тому поспішіть оплатити, інакше потім його не приймуть до плати. Оплачена квитанція дійсна протягом року. Номер на квитанції про оплату вам буде потрібен при реєстрації на співбесіду, тому квитанцію зберігайте.

Документи на візу в США можна подавати скільки завгодно разів, але консульський збір в разі відмови не повертається і щоразу його потрібно буде оплачувати знову.

  1. Заповнюємо анкету

Наступний і дуже важливий етап для отримання візи – заповнення анкети форми DS-160. Заповнюємо її в електронному вигляді латинськими буквами. На всі питання відповідати теж треба англійською. Тому якщо не сильно володієте мовою, краще попросити допомоги. Також вам треба буде вказати дані усіх своїх профілів в соцмережах. В розділі, що стосується приймаючої сторони вказуєте адресу і назву готелю, якщо не маєте знайомих чи друзів американців. Це не зобов’язує вас поселятися в цьому готелі. Але маєте дати хоч якусь інформацію по цьому пункту. Якщо поїздку оплачує приймаюча сторона, вказуєте свого спонсора.

Не поспішайте і будьте дуже уважні. Правдиво відповідайте на всі питання. На один сеанс відводиться 20 хв, тому обов’язково зберігайте введені дані, записавши ID анкети, який знаходиться в її правому верхньому кутку.

Коли анкета буде заповнена, відправляєте її і роздруковуєте лише лист із підтвердженням.

  1. Реєструємося на співбесіду

Далі створюєте обліковий запис на сайті і реєструєтеся на співбесіду. Вибираєте дату і зручний для вас час.

Отже, ви оплатили візовий збір, заповнили і відправили анкету, зареєструвалися на співбесіду.

  1. Готуємо документи

Час зайнятися підготовкою документів.

Американці вимагатимуть від вас закордонний паспорт, підтвердження про заповнення анкети, підтвердження про оплату консульського збору, 1 фотографію та підтвердження запису в посольство (роздрукуєте з сайту ustraveldocs.com).

Але про всяк випадок підготуйте наступні документи, які може попросити у вас офіцер: довідка з місця роботи за останні 3 роки, виписка з банківського рахунка за останні 6 місяців, документ про право власності на рухоме та нерухоме майно, довідка про звітність підприємства, якщо ви власник компанії, свідоцтво про шлюб/розірвання шлюбу, свідоцтво про народження дитини/дітей.

  1. Проходимо співбесіду

Американське посольство знаходиться в Києві по вул. Сікорського, 4. Тут вам треба бути за хвилин 20 до назначеного часу. На визначену годину вас викличе співробітник посольства. Після того, як вас попросять здати мобільний телефон, металеві речі та відбитки пальців, очікуйте своєї черги для спілкування з візовим офіцером. Сама співбесіда триває 5-10 хвилин. Нічого страшного в ній немає, тому не панікуйте і не нервуйте. Поводьтеся природно, впевнено, чітко відповідайте на всі питання і ваша віза обов’язково буде схвалена.

  1. Отримуємо візу

американська віза

Доставка готових паспортів з візами займає до 5 робочих днів.

Отже, процедура отримання візи в США не складна. Загалом весь процес може зайняти тиждень. Але все залежить від того, як ви сплануєте свій час. Тому якщо потрапити до Штатів є вашою мрією і метою – вперед.

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись