Втрата багажу: що робити

В аеропорту з кожним туристом може трапитись ситуація, коли, стоячи в зоні отримання багажу, він не бачить його на рухомій стрічці, в той час як інші пасажири свій багаж вже забрали. Звичайно, втратити щось важливе завжди неприємно, а тому ми зазвичай починаємо панікувати і нервувати. Однак, навіть якщо в аеропорту втрачають багаж, співробітники можуть його або знайти і доставити вам за адресою, або виплатити за нього гроші. До речі, більше 80% валіз знаходять в перші дві доби після звернення. Отже, розповідаємо, як потрібно діяти в разі втрати багажу.

Крок 1: Знайдіть в аеропорту стійку Lost & Found

У більшості аеропортів стійка Lost & Found («загублений багаж») знаходиться прямо в залі отримання багажу або біля його виходу. Запитайте у будь-якого співробітника, де знайти відділ Lost & Found, якщо не бачите його поблизу.

На стрічці з багажем розміщують тільки валізи і рюкзаки. Якщо ви не виявили там спортивного спорядження, або перевозили нестандартні великі речі, підійдіть до спеціальної стійки Oversize baggage («Негабаритний багаж»). Швидше за все, ваші речі там.

Головне, не йдіть з аеропорту, поки не отримаєте чіткої відповіді щодо ситуації з багажем.

Крок 2: Напишіть заяву про втрату багажу

Працівники відділу Lost & Found попросять талон, який вам видали при реєстрації валізи. За його кодом вони перевірять, де зараз знаходяться ваші речі через WorldTracer – всесвітню базу для пошуку багажу, який не забрали зі стрічки.

Перший варіант – багаж є в системі WorldTracer. Тоді ви залишаєте адресу готелю і через пару днів валізу туди привезуть. Другий варіант – в базі теж нічого немає і співробітникам доведеться його шукати більш ретельно.

У другому випадку, потрібно писати заяву про втрату багажу. У відділі Lost & Found вам дадуть спеціальний бланк (Property Irregularity Report), щоб отримати інформацію для пошуку речей. У ньому потрібно вказати: ім’я та прізвище, номер рейсу, контактні дані, код талона про реєстрацію багажу, зовнішній вигляд і відмінні знаки на валізі, список речей всередині валізи (краще писати про предмети, які допоможуть виділити її серед інших).

Якщо бланк потрібно заповнити мовою, якою ви погано володієте, співробітники служби допоможуть. Заява про втрату багажу буде в двох примірниках. Одна залишається у працівників аеропорту, а другу забираєте ви. Вам видадуть номер для самостійного відстеження багажу в системі WorldTracer.

До речі, талон про реєстрацію багажу і заяву збережіть – всі ці документи знадобляться, якщо багаж не знайдуть.

Крок 3: Отримайте гроші на покупку самого необхідного

Залишитися без багажу – це залишитися без усіх своїх речей за кордоном. Поки його шукають, вам доведеться купити як мінімум змінний одяг і засоби особистої гігієни. Тому деякі авіакомпанії пропонують оплатити покупки першої необхідності (або надають набір речей «безбагажного пасажира»). Сума компенсації досягає 70 € – 100 €. Співробітники стійки Lost & Found видадуть вам гроші або скажуть, де їх можна отримати.

Якщо компанія не надає такий сервіс, то обов’язково збережіть всі чеки на покупки і напишіть заяву на сайті перевізника з проханням про компенсацію витрат.

Після цього можна їхати в готель і чекати новин про пошуки багажу.

Крок 4: Якщо валізу не знайшли, то отримайте грошову компенсацію

Валізу шукатимуть протягом 21 дня. У цей період багаж вважається затриманим і його пошуками займаються співробітники аеропортів. Якщо його знайдуть, то напишуть вам на e-mail або подзвонять. Більшість авіакомпаній доставляють валізу прямо до ваших дверей. У разі, якщо доставки немає, повертають гроші за проїзд, тому збережіть квитки або чеки з заправки. Щоб отримати багаж, потрібно буде показати його відривний талон, який видавали при реєстрації.

Якщо багаж не знайдуть, тоді на 22-ий день ви теж отримаєте про це повідомлення. Тепер перед пасажиром несе відповідальність вже авіакомпанія – вона зобов’язана виплатити гроші за загублений багаж. Щоб отримати виплату, потрібно написати лист-претензію на сайті або в офісі компанії. Його можна писати в довільній формі, але деякі авіакомпанії на сайтах розміщують спеціальні бланки або приклади для таких заяв. До листа додайте скани заявки про втрату багажу, яку заповнювали в Lost & Found, і талон про реєстрацію багажу.

Вам виплатять або фіксовану суму за одну загублену валізу (Монреальська конвенція), або фіксовану суму за 1 кг втраченого багажу (Варшавська конвенція) – все залежить від того, правила якої конвенції діють для авіакомпанії. У першому випадку платять близько 1200 €. У другому випадку розрахують вартість по 20 € за кілограм, але не більше 1500 € за весь багаж.

Що зробити, щоб багаж не втратили або знайшли швидше

Знімайте з нього всі бірки з попередніх рейсів.

Залиште на сумці наклейку або записку зі своїми контактними даними про всяк випадок.

Зробіть фото багажу і додайте до заяви про втрату багажу – є шанс, що так його знайдуть швидше.

Проходьте реєстрацію якомога раніше – якщо здати багаж майже перед вильотом, то він полетить іншим літаком.

Техніку, документи і дорогі речі беріть в ручну поклажу. Якщо все-таки щось цінне доведеться перевозити в багажі, то застрахуйте його, особливо на рейсах з пересадками.

 

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись