Втратили паспорт за кордоном: що робити

Паспорт

Практично з кожним туристом може статися неприємність, коли під час перебування за кордоном він загубить паспорт або стане жертвою крадіжки документа. У цій ситуації головне не панікувати, оскільки такі випадки відбуваються нерідко і схема з відправлення іноземних громадян на батьківщину у всіх туристичних містах добре відпрацьована. Тому найкращим рішенням буде зосередитися на активних діях, аби якнайшвидше вирішити цю ситуацію і позбавити себе приводу для паніки.

Потеря паспорта
1. Зверніться в місцеву поліцію.
Прийти в найближчу поліцейську дільницю потрібно якомога швидше після виявлення пропажі або втрати паспорта. Не варто сподіватися, що документ швидко знайдуть або знайдуть взагалі. Це робиться, перш за все, щоб отримати довідку про його втрату або крадіжку, без якої вас не приймуть в посольстві. При зверненні в поліцію краще відразу попросити про допомогу гіда або перекладача, якщо ви погано володієте місцевою мовою, оскільки далеко не у всіх країнах правоохоронці стануть спілкуватися з вами англійською.

У поліції вам підкажуть, як написати заяву, потім завірять її. Попросіть для себе дві копії: одну пред’явіть в посольстві, а друга стане в нагоді в ДМС України після повернення на батьківщину, коли будете відновлювати паспорт. Після цього вам видадуть довідку. Крім того, якщо мова йде про крадіжку, в поліції ви складете список всіх вкрадених речей, пошуком яких вона повинна зайнятися.

Потеря паспорта
2. Відправляйтеся в посольство (консульство) України в країні, де ви знаходитесь.
Складність звернення до посольства полягає в тому, що вони, як правило, розташовуються в столицях і великих містах. Якщо ви знаходитесь далеко від великого міста, то вибиратися звідти доведеться самотужки, причому тільки на автобусі або автомобілі, бо на літак і поїзд вас без паспорта не пустять. Вирушити в посольство краще вранці, так як ці установи зазвичай працюють до обіду і, можливо, не кожен день. Записуватися на прийом до посольства не треба, бо втрата документівце екстрена ситуація, і вас приймуть без черги.
Крім довідки з поліції, в посольстві вам потрібно буде надати дві фотографії та український паспорт. Якщо немає українського паспорта, існує ряд способів засвідчити свою особу:
1) надати будьякий інший документ, де є ваше ім’я, фотографія і якась печатка (водійські права, студентський квиток, військовий квиток);
2) може також допомогти копія паспорта або іншого документа;
3) якщо наданих документів немає або вони не задовольнять працівника посольства, вам доведеться знайти мінімум двох свідківгромадян України з українськими паспортами, які зможуть підтвердити вашу особу;
4) якщо немає свідків і копії документів у вас не прийняли, то залишається тільки зв’язатися з рідними в Україні, щоб вони вислали вам український паспорт, його копію або інші документи.

Потеря паспорта

Якщо з документами все гаразд, то в той же день протягом декількох годин вам видадуть свідоцтво про право на повернення на батьківщину. Його ви будете пред’являти в аеропорту на паспортному контролі, вирушаючи додому. Це свідоцтво діє 14 днів, тобто ще протягом двох тижнів ви зможете перебувати в країні.
Звертаючись до консульства, потрібно мати при собі також гроші на витрати. Від $ 20 до $ 100 буде коштувати консульський збір за видачу самого свідоцтва на повернення. Швидше за все, вам доведеться нотаріально завіряти український паспорт або інші документи безпосередньо в посольстві. Така послуга обійдеться також недешево, наприклад, в Барселоні це коштує близько 40 євро за одну сторінку.

Потеря паспорта

3. Після прильоту додому потрібно в триденний термін з’явитися в організацію, яка видала втрачений закордонний паспорт. Тут вам потрібно здати свідоцтво з відмітками прикордонного контрольнопропускного пункту, які ви отримали при перетині кордону.
Якщо паспорт був втрачений, організація відновить його протягом 1014 днів. Якщо ж документ у вас вкрали, то доведеться чекати три місяці, протягом яких поліція зобов’язана за законом шукати злодія і повернути вам паспорт.

Потеря паспорта

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись