Виноробні України: куди поїхати на екскурсію (частина 2)

У попередній частині ми почали розповідати вам про виноробні України, які ви можете відвідати з екскурсією, щоб продегустувати кращі сорти вин. Продовжуємо ділитися з вами цікавими місцями для винного туризму.

4. Виноробне підприємство «Шабо» (Одеська область, Білгород-Дністровський район, с. Шабо).

Це виноробне підприємство з повним циклом виробництва засноване в 2003 році. Але на екскурсії вам розкажуть, що культурне виноробство в регіоні почалося набагато раніше, ще в першій половині XIX століття. Переселенці з Швейцарії заснували тут, на березі Дністровського лиману, виноробне підприємство.

Зараз в «Шабо» налічується понад 1200 гектарів виноградників, сховища загальною площею понад 10 тисяч квадратних метрів, двохсотрічні винні підвали і «Центр культури вина» – дегустаційні зали і кінозали, арт-галерея, скульптури і т.д. На виробництві гостям показують, як приймають і переробляють виноград, відділення елітних вин, комплекс бренді, коньяків і виноградної горілки та будинок ігристих вин. Ну і, звичайно, в фіналі екскурсії ви зможете відвідати винний магазин.

Під час дегустації вин (мінімум 6 видів: сухі, напівсолодкі, вермут і десертне) тут не тільки розкажуть про мистецтво сомельє, а й навчать підбирати страви під різні сорти напоїв.

Який виноград тут росте: Каберне Совіньон, Мерло, Піно Нуар, Сапераві, Шардоне, Совіньон блан, Рислінг Рейнський, Мускат Оттонель, Ркацетелі і місцева родзинка Тельті-Курук.

5. Сімейна виноробня «Колоніст» (Одеська область, Болградський район, село Криничне).

На самому півдні Одеської області в Придунайській Бессарабії розташована сімейна виноробня Плачкова – «Колоніст». Засновник підприємства Іван Плачков – нащадок болгарських колоністів, які оселилися на цій території ще на початку XIX століття. Крім Плачкова над створенням вина трудиться і французький енолог (експерт у галузі виноробства) Олів’є Дога.

Виноград тут росте на схилах найбільшого в Україні прісноводного озера Ялпуг. Географічно місцеві виноградники знаходяться на одній широті з французьким Бордо та італійським П’ємонтом, відомими своїми винами.

На свято початку обрізки молодої лози виноробня вже 10 років організовує захід, де знайомить не тільки з вином, а й з особливостями краю і культурою етнічних болгар. На екскурсії виноробнею розкажуть про технології виробництва, а на дегустації нагодують також бессарабськими спеціалітетами.

6. Винзавод «Коблево» (Миколаївська область, Березанський район, село Коблево)

Винзавод «Коблево» знаходиться в однойменному курортному селищі і є одним з провідних виноробних підприємств Причорномор’я. Близькість моря, м’який клімат і велика кількість сонячних днів дозволяють вирощувати виноград екстра-класу. Досвідчені майстри-винороби, використовуючи новітні європейські технології, створюють тут вишукані вина Koblevo, витончені Bon Vin, унікальні вермути Marengo та інші відомі напої.

Тут можна познайомитися з традиціями сучасного виробництва вина, дізнатися про тонкощі вирощування виноградної лози, відвідати картинну галерею, навчитися підбирати відповідне вино до страви і, нарешті, продегустувати кращі виноградні вина під керівництвом досвідчених сомельє. Напій, який вам сподобається, можна буде придбати у фірмовому магазині.

7. Дім марочних коньяків «Таврія» (Херсонська область, Нова Каховка).

На екскурсії вам розкажуть про історію виноробства краю, покажуть галерею з 6,5 тисячі дубових бочок, де витримуються коньячні спирти, дізнаєтеся про технології перетворення винограду в коньяк. До слова, виробництво знаходиться на одній 46-й паралелі з французьким містом Коньяк – батьківщиною однойменного напою. Окремо пропонують екскурсію по музею підприємства.

На дегустації не тільки ознайомлять з різними сортами коньяку, а й розкриють тонкощі коньячного етикету. Пропонують чотири формати дегустацій: від «Стандартної» до «VIP», є окремо «Винна», на якій дадуть спробувати сухе, напівсолодке і винний напій. Прийнято вважати, що коньяк не закушують, але на дегустації вам все ж запропонують воду і крекери.

Який виноград тут росте: Каберне Cовіньон, Мерло, Ркацителі, Шардоне, Аліготе, Рислінг Совіньон – всього понад 30 сортів.

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись