Високогірні водосховища Капрун в Австрії

Водохранилища Капрун

Австрія вважається одним з головних європейських напрямків для гірськолижного туризму. Однак, і влітку ця країна може вразити мандрівників, насамперед, своєю природою – високими альпійськими вершинами та озерами з кришталево чистою водою. Також популярним місцем для яскравого і насиченого відпочинку є високогірні водосховища, які дозволяють туристам насолодитись прекрасними пейзажами, що перехоплюють подих.

Водохранилища Капрун

В долині Капрун, що в австрійській федеральній землі Зальцбург, на висоті 2040 метрів над рівнем моря поруч з національним парком Високий Тауерн знаходяться Капрунські водосховища Вассерфальбоден і Moзербоден, які є унікальною гідротехнічною спорудою післявоєнної Європи. Це комплекс з трьох штучних водойм, тунелів і двох рівнів електростанції. Талі льодовикові води наповнюють водосховища протягом літа, а потім вода використовується для виробництва електроенергії на Капрунської ГЕС, яка забезпечує 10% потреб Австрії в електроенергії в так звані «пікові години».

Водохранилища Капрун

Безпосередньо до гребель на власному автомобілі або звичайному автобусі потрапити неможливо. Дорога до водосховищ йде по вузьких тунелях, проритих при будівництві гребель в середині XX століття, через які туристів перевозять спеціальні автобуси. Також екскурсанти піднімаються на найбільшому в Європі похилому підйомнику-платформі.

Водохранилища Капрун

Піднявшись до верхньої гідроспоруди Мозербоден, є можливість пройтися по стінах греблі і піднятись на легко доступну вершину гори Хьоенбург, звідки відкриваються неймовірні краєвиди на національний парк Високий Тауерн, обидва водосховища, невеликі льодовики, а також на долину Капрунер Таль. Над греблею височіє гора Кітцштайнхорн (3203 м над рівнем моря), а за умови гарної видимості в далечині проглядаються вершини Берхтесгаденських Альп.

Водохранилища Капрун

Водохранилища Капрун

Щоб дізнатися докладну інформацію про історію будівництва гребель і їх експлуатації, взаємодію льоду, води і енергії – відвідати музей «Енергія і лід». Знаходиться тут і пам’ятник тим, хто загинув при будівництві греблі. Також за окрему плату проводяться екскурсії німецькою мовою всередині дамби. Тут є все для зручності мандрівника: заклад громадського харчування, сувенірний магазинчик і санвузол.

Водохранилища Капрун

Звідси варто здійснити походи по туристичним маршрутах, що йдуть уздовж водосховища або на одну з найближчих гірських вершин. У туристів є можливість побачити водопади, струмки і альпійські квіти, в тому числі рідкісні едельвейси, а також подихати чистим гірським повітрям і порелаксувати.

Водохранилища Капрун

Високогірні озера Вассерфальбоден і Мозербоден відкриті для відвідувачів з кінця травня до середини жовтня і сюди найзручніше дістатись із Зальцбурга. Поєднання прекрасної природи долини Капрун і технологічної потужності електростанції робить це місце унікальним та дарує незабутні враження!

Водохранилища Капрун

Водохранилища КапрунВодохранилища Капрун

Please follow and like us:

Вам також варто прочитати