Як припинити тільки мріяти і почати подорожувати

Визначтеся з бажаннями

Скільки разів ми читали статті з назвами типу «25 кращих пляжів світу» або «Найекзотичніші місця на планеті», дивилися барвисті фотографії і думали, що теж хочемо побувати на цих пляжах і в цих місцях. Однак такі абстрактні страждання нічого, крім туги, принести не можуть. Потрібно сісти, гарненько подумати і розібратися зі своїми бажаннями. Який вид подорожей приваблює вас найбільше? Що ви не відмовилися б побачити, дізнатися, випробувати прямо зараз? Який маршрут  вибрали, якби це було остання подорож у вашому житті? Виберіть один напрямок, конкретну мету, яка найбільше вас цікавить, і почніть вживати дії до її досягнення. Це набагато корисніше, ніж абстрактні страждання про «подорожі кудись і коли-небудь».

Проводьте дослідження

Подорож взагалі, а особливо подорож в іншу країну – це місія без права на помилку. Швидше за все, побувати ще раз у цьому місці вийде не скоро, якщо взагалі не єдиний раз, тому облажаться тут не можна. Ви були в цьому місті і не відвідали найвідоміший музей? Ви приїхали на острів і через сезон дощів не бачили нічого, крім калюж? Ви проїжджали зовсім поруч з цим великим пам’ятником і не знали про його існування? Щоб не шкодувати потім про бездарно витрачений час і кошти, необхідно ретельно вивчати всі аспекти вашого маршруту. Пам’ятки, музеї, національні свята та фестивалі, сезонні знижки, національна кухня і багато, багато іншого.

Спробуйте уникнути високого сезону

Специфіка розкручених туристичних напрямків полягає в яскраво виражених сезонних відмінностях. В один час скрізь черги, оселитися просто нікуди і гроші за все деруть величезні. Приїжджаєш через два місяці і спостерігаєш зовсім іншу картину: ввічливий персонал, відсутність штовханини і низькі ціни. Користуйтеся з розумом цими чарівними перетвореннями, щоб заощадити свої гроші і нерви. Особливо якщо ви любитель історичних пам’яток і музеїв, які однаково величні практично в будь-який сезон.

Беріть мінімум речей

У деяких початківців мандрівників збори в дорогу нагадують переїзд на нову квартиру. Однак насправді чим менше речей ви з собою візьмете, тим краще. Невеликий рюкзак з найнеобхіднішим дозволить вам залишатися мобільним і надасть набагато більше свободи, ніж якби ви були навантажені трьома валізами.

Користуйтеся банківськими картками

Пластикові картки – це великий винахід, який здатний значно полегшити життя будь-якому мандрівникові. Замість того щоб возитися з обмінами і курсами, ви просто берете з собою невеликий шматочок пластика і в будь-якій країні швидко і безпечно отримуєте необхідну вам в даний момент суму.

Ходіть пішки якомога більше

Прагнення все встигнути не повинно змусити вас зробити з себе оболонку поїзда, автобуса, таксі або іншого виду транспорту. Намагайтеся скрізь, де це можливо, пересуватися пішки. Тільки так ви зможете безпосередньо познайомитися з місцевим колоритом, побачити невідомі місця і спробувати нові страви. Крім того, це корисно для здоров’я і абсолютно безкоштовно.

Проводьте більше часу в меншій кількості місць

Немає нічого гіршого, за туриста, який мчить по маршруту з блокнотом наперевіс і викреслює намічені для відвідування пункти. Такий мандрівник начебто скрізь був і ніби все бачив, але його враження не надто відрізняються від отриманих при перегляді телевізора. Не менш сумна доля пакетних туристів, яким виділяють дві години огляду величезного музею або півдня на ціле місто. Не поспішайте, ви ж на відпочинку. Краще з задоволенням і толком відвідати одне місце, ніж галопом пробігти по десяти.

Не перетворюйте себе в космонавта

Дуже багато людей перебувають у впевненості, що подорож в іншу країну представляє з себе таку ж небезпеку, як і політ на іншу планету. Їм здається, що це настільки складно, важко і дорого, що вимагає якоїсь неймовірної підготовки сил і засобів. Насправді це зовсім не так. Сьогодні, завдяки досягненням цивілізації, це просто, безпечно і швидко. Вам не потрібні роки тренувань, мільйон грошей і космічний скафандр. Потрібно тільки зважитися і зробити крок.

odisseus2012@gmail.com

https://www.facebook.com/odisejua/

https://www.instagram.com/smart_turagent/

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись