Які документи треба брати з собою в подорож

Подорожі – це завжди цікаво і захоплююче. Але в той же час до кожної поїздки за кордон треба підходити відповідально, щоб жодна ситуація не застала вас зненацька і не зіпсувала враження від відпочинку. Для цього поруч завжди повинні бути документи, які можуть полегшити ваше перебування в чужій країні. Сьогодні ми розповімо вам, які основні документи треба брати з собою в поїздку, щоб ваш відпочинок пройшов максимально комфортно і приємно.

1. Паспорт

Це головний документ для будь-якої подорожі. Власне, без нього не вийде перетнути кордон України або полетіти на літаку. Тому завжди перед виїздом в аеропорт перевіряємо його наявність. Головна вимога до закордонного паспорту полягає в тому, що термін його дії повинен закінчуватися не раніше ніж через двашість місяців після завершення (або від початку) поїздки. Конкретний період визначається приймаючою країною.

2. Віза
Якщо країна, куди ви вирушаєте, не є безвізовою, то вам знадобитися оформлення візи. Кожна держава висуває свої вимоги до тих, хто в’їжджає на її територію. З повним переліком документів, необхідних для оформлення візи, як правило, можна ознайомитися на сайті представництва обраної країни. Деякі держави встановлюють правила спрощеного в’їзду, ставлять візу по приїзду на кордоні або видають її в режимі онлайн.

3. Страховка

Часто страховці не надають великого значення і навіть не беруть її в поїздку. Це помилка, оскільки ніхто не здатний передбачити, що може трапитися в поїздці. За виклик швидкої і лікування в лікарні за кордоном можуть виставити великий рахунок, який зазвичай є непідйомним для більшості туристів. Страхова компанія відшкодує витрати на лікування. При в’їзді в деякі країни, зокрема в шенгенську зону, наявність такої страховкиобов’язкова вимога, і її недотримання є приводом для відмови у візі.

За окрему плату в стандартний пакет послуг можуть бути включені додаткові опції, такі як страхування від скасування поїздки, затримки рейсу, втрати або пошкодження багажу, заподіяння шкоди майну, здоров’ю або життю третіх осіб. Вибір послуг страхування залежить від виду і цілей поїздки. Якщо мета подорожігірськолижний спорт або екстремальний туризм, то туристам потрібна додаткова страховка. Також при виборі пакета послуг враховуються вік, стан здоров’я туристів та особливості клімату в країні.

4. Окрім закордонного паспорта, візи та страхового поліса, до переліку документів для виїзду за кордон можуть бути включені підтвердження бронювання готелю, запрошення приймаючої сторони, зворотні авіаквитки, виписка з банківського рахунку.
Наявність броні в готелі підтверджується туристичним ваучером. Він дозволяє приймаючій стороні упевнитися в тому, що ви дійсно сплатили або забронювали своє перебування за кордоном. Звичайно, деякі види подорожей не передбачають розміщення в готелі. У таких випадках документом, рівносильним ваучеру, стане запрошення.
Авіаквитки (залізничні або інші проїзні квитки) в обидва кінці можуть знадобитися для оформлення візи, а також під час проходження контролю на кордоні. Зазначені в них дані повинні збігатися з паспортними, у чому бажано завчасно упевнитися.
Іноді при проходженні кордону прикордонники вимагають підтвердження фінансової спроможності, представлене у вигляді довідки з банку із зазначенням суми на рахунку або дорожніх чеків.

5. Копії паспорта, квитків і бронювань

Варто зробити ксерокопію паспорта на випадок, якщо він загубиться або його вкрадуть. Якщо це сталося, треба відразу йти в поліцію, а потім в посольство чи консульство України. Ксерокопії паспорта значно спростять і прискорять ідентифікацію особистості, а значить, все вирішиться набагато швидше. Зробіть також ксерокопії віз, всіх важливих штампів і сторінок з особистими даними. Додатково зробіть ксерокопії всіх квитків і бронювань. Іноді їх можуть вимагати навіть на кордоні.

6. Скан документів

Перед поїздкою краще відсканувати документи, паспорт, бронювання, квитки. Можна відправити скани листом собі ж на пошту і за необхідності їх роздрукувати. Чудова ідея – зберігати скани в декількох місцях. Вибирайте відомі і безпечні платформи, соціальні мережі, пошту чи месенджер. Дані паспорта повинні зберігатися тільки в захищеному місці.

7. Також, окрім документів, в поїздці вам можуть стати в нагоді адреси і контактна інформація посольств України за кордоном. Це потрібно для того, щоб швидше вирішити складну ситуацію, яка може виникнути під час подорожі. Найчастіше, це втрата паспорта, його псування або затримання поліцією. Також посольство може допомогти зв’язатися з родичами.

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись